Ядерна тривога

З Японії далі надходять тривожні звістки. За вчорашніми даними, кількість загиблих у результаті землетрусу й цунамі становила 6405 осіб, близько 10 тисяч людей вважаються зниклими безвісти

З Японії далі надходять тривожні звістки. За вчорашніми даними, кількість загиблих у результаті землетрусу й цунамі становила 6405 осіб, близько 10 тисяч людей вважаються зниклими безвісти. Таким чином загальна кількість жертв може перевищити 16,6 тисячі осіб.

Тим часом погіршується ситуація на атомній електростанції “Фукусіма-1”. Японське агентство з атомної енергії підвищило рівень небезпеки на цій АЕС, класифікувавши ситуацію як “інцидент із серйозними наслідками” (п’ять із семи за шкалою INES). Багато іноземних фахівців заявляють, що події на “Фукусімі-1” виходять за рамки локального інциденту. Американці вважають, що на 4-му реакторі станції будь-якої миті може статися ядерний вибух. “Усі посольства оголосили евакуацію з Японії. Токіо порожніє, Осака переживає колапс. Австралія, Нова Зеландія й навіть Папуа-Нова Гвінея й бідні атоли в Тихому океані окутані першими радіоактивними хмарами”, – пише італійський часопис “La Repubblica”.

Заплановану на вчора операцію зі скидання води з військових гелікоптерів на аварійні реактори АЕС було скасовано, причому оборонне відомство Японії не пояснило причин цього. Можливо, це пов’язано з появою над одним з реакторів хмари густого білого диму.

Нагадаємо, що серія вибухів і пожеж на атомній електростанції “Фукусіма-1” почалася 12 березня, наступного дня після руйнівного землетрусу. Підземні поштовхи залишили АЕС без електрики й спровокували цунамі, що вивело з ладу резервні дизельні генератори. У результаті на “Фукусімі-1” вийшла з ладу система охолодження реакторів. Унаслідок підвищення температури й тиску в реакторах з 12 до 14 березня в трьох із шести енергоблоках АЕС сталися вибухи. Стінки двох із шести реакторів були ушкоджені, є загроза розплавлення ядерного палива. Аварії супроводжувалися значними викидами радіації.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8748 / 1.53MB / SQL:{query_count}