Вибори Глави УГКЦ

Учора, 18 березня, для участі у роботі виборчого Синоду єпископів Української греко-католицької церкви, який обере нового Отця і Главу УГКЦ, до Львова почали прибувати члени Синоду

Учора, 18 березня, для участі у роботі виборчого Синоду єпископів Української греко-католицької церкви, який обере нового Отця і Главу УГКЦ, до Львова почали прибувати члени Синоду. Як уже повідомляла “Пошта”, він розпочнеться 21 березня у Реколекційному центрі імені Патріарха Йосифа Сліпого у Брюховичах.

Роботу Синоду очолить Адміністратор УГКЦ, Високопреосвященний Владика Ігор (Возьняк). За попередніми даними, участь візьмуть участь 45 єпископів УГКЦ з України та з-за кордону. П’ять членів Синоду з поважних причин не зможуть прибути. Члени Синоду Єпископів УГКЦ залишатимуться у місці проведення Синоду, поки Святіший Отець підтвердить вибір та офіційно проголосить нового Предстоятеля УГКЦ.

Усі члени Синоду єпископів мають активний голос у виборах. Голосування через заступника або листом заборонено. Головує на Синоді Адміністратор Церкви. Для забезпечення ефективної його роботи із членів Синоду призначать двох єпископів для лічильної комісії й секретаря. Тільки члени Синоду, секретар і лічильна комісія можуть перебувати в кімнаті для виборів. Усі присутні мають зберігати таємницю стосовно усіх питань, що стосуються виборів, упродовж і після Синоду.

Зазвичай потрібно отримати дві третини голосів, щоб бути обраним. Партикулярне право УГКЦ після дванадцятьох безрезультатних голосувань зменшує цю вимогу до абсолютної більшості. Коли вимога зменшується до абсолютної більшості, то кількість кандидатів мають зменшити до двох, котрі набрали найбільшу кількість голосів. Той, кого оберуть, матиме два дні, щоб прийняти чи відхилити вибір. Відхилення вибору призведе до абсолютної втрати цих прав, однак цю особу можуть переобрати.

Обраний єпископ надішле листа до Римського Архиєрея для затвердження виборів. Після затвердження він складе визнання віри й обітницю перед Синодом єпископів, а після проголошення його обрання відбудеться інтронізація нового Глави УГКЦ. Після цього він отримає повні права на свій уряд.
 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7911 / 1.54MB / SQL:{query_count}