Головне, щоб був заданий напрям розвитку

Юрій Майборода, начальник управління з питань фізичної культури і спорту ЛОДА, про олімпійські перспективи Львова та будівництво льодової арени

Юрій Майборода, начальник управління з питань фізичної культури і спорту ЛОДА, про олімпійські перспективи Львова та будівництво льодової арени

– На Вашу думку, наскільки реально, провести в Україні і насамперед у Львові Олімпіаду 2022 року?

– Для того, щоб оцінити можливість України прийняти Олімпіаду-2022, слід згадати Євро-2012. Коли ідея проведення чемпіонату з футболу була лише ідеєю взяти участь у тендері, її дуже скептично сприйняли в спортивному середовищі. Насправді мало хто вірив у це. Тоді лише я говорив, що це можливо. І моя віра ґрунтувалася не тільки на переконанні. Розумів, наскільки це потрібно і корисно не лише для спорту, а й для держави і нашого регіону. Нині вже ніхто не сумнівається, що Євро-2012 буде у Львові. І для цього зроблено на сьогодні чимало: дороги, аеропорт, стадіон.

Тепер із цієї самої позиції можна подивитися на Олімпіаду-2022. Завдяки реалізації ідеї Євро-2012, ми виходимо на якісно новий рівень, насамперед завдяки удосконаленню інфраструктури. Тому нині боротися за право прийняти в себе головні зимові змагання стало простіше. У нас попереду є ще 11 років, і керівництво держави задекларувало намір вкладати щороку по мільярду доларів в розбудову спортивної інфраструктури. Це важливо не лише через можливу Олімпіаду, а хоча б тому, аби люди мали можливість більш ефективно використовувати свій вільний час – займалися спортом, фізичним вихованням та зміцненням здоров’я дітей. Коли я був у Канаді, то дізнався, що там лише критих ковзанок понад 40 тисяч, і це не враховуючи інших спортивних споруд.

Я би не наголошував саме на проведенні Олімпіади-2022. Передусім нам потрібна мета, заради якої ми сконсолідуємо свої зусилля. Ми маємо враховувати менталітет наших людей: коли у нас все добре, люди починають розслаблятися і не думають про завтрашній день. А коли перед ними ставлять конкретне завдання, тоді вони мобілізуються, починають менше витрачати коштів, більше контролюють себе. Тому головне, щоб був заданий напрям розвитку. А чи буде Олімпіада в 2022 році, чи, можливо, пізніше, це вже не так важливо. Головне – створити належні умови, аби згодом ми могли проводити чемпіонати світу, Олімпійські ігри, а найважливіше – щоб людям було де реалізувати своє бажання займатися спортом. Будувати спортивні споруди потрібно завжди, і нам їх ніколи не буде забагато. Навіть два-три льодові палаци для такого міста, як Львів, не буде забагато. Тому вважаю ідею проведення Олімпіади у Львові позитивною.

– Чому, на Вашу думку, вибір зупинився саме на Львові?

– Нам пощастило, що ми в контексті реалізації цієї ідеї опинилися в потрібний час у потрібному місці. З Львівщиною навіть Франківщина та Закарпаття не можуть конкурувати через  об’єктивні причини. Оскільки умови проведення Олімпійських ігор мають певні параметри, наприклад, відстані, можливість і час доїзду до спортивних споруд та інше.

– У Львові вже неодноразово піднімалося питання будівництва льодової арени. Чому лише нині воно зрушило з мертвої точки?

– Це питання швидше до міського голови. Я можу лише прокоментувати. Свого часу Андрій Садовий усіляко гальмував будівництво стадіону до Євро-2012. І ще б трохи часу і можна було б поставити хрест на цій ідеї. Тодішній голова ЛОДА  Микола Кміть намагався забрати права замовника від міста і передати його державі. Це вдалося реалізувати при Василеві Горбалю. Тому я не дивуюся, що питання льодової арени довго не розглядалося. На щастя, нині вже виділили землю на вул. Пулюя. І головне, аби там побудували насправді сучасний комплекс, а не маленьку криту ковзанку, таку як, скажімо, у Калуші.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8154 / 1.56MB / SQL:{query_count}