У ніч на неділю, 17 жовтня, у німецькому Гамбурзі український суперважкоатлет Віталій Кличко у двобої з американцем Шенноном Бріґґсом відстояв чемпіонський пояс за версією WBC. Бою передувала прес-конференція, на якій Бріґґс, схоже, залишив усі сили й емоції. А вони так знадобилися б йому в боротьбі. Американець образився на слова суперника щодо його хвороби (Бріґґс хворий на астму) і взявся розпікати Кличка. Українець у суперечку не вступав, і шоу перетворилося на гру одного актора.

На видовищну гру, щоправда, вже Віталія Кличка, глядачі чекали ввечері у суботу. І дочекалися.

У першому раунді суперники не потішили глядачів комбінаціями та активністю. Нічого особливого в діях Бріґґса не було. Американець навіть дивився на суперника якось у півоберта, немов боячись пропустити фатальний випад Кличка. Віталій, до слова, не форсував події, хоча Шеннон, очевидно, брати ініціативу у свої руки також не хотів. Усі погрози на прес-конференції так і залишилися словами, і виглядав Бріґґс не ліпше, ніж попередні суперники Кличка.

Американець дещо активізувався лише в четвертому раунді. Спершу він піймав Віталія своїм прямим ударом, а згодом у клінчі, намагався з кулеметною швидкістю перевірити нирки українця на міцність. Після завершення раунду американець щось сказав суперникові, внаслідок чого довелося втрутитися рефері, щоб боксери не почали з'ясовувати стосунки після гонгу. Очевидно, репліки  Бріґґса розлютили Кличка, який у п'ятому раунді кілька разів добряче вдарив суперника, і здалося, нокаут не за горами. У шостому раунді перевага Віталія було ще більш відчутною, а в сьомому лише гонг врятував Шеннона від зустрічі з підлогою.

Однак восьмий і дев'ятий раунди минули не настільки яскраво, а Бріґґсу в куті його тренер говорив: “Або працюй, як треба, або ми закінчимо бій”. Ні того, ні іншого не відбулося, і в десятому раунді Кличко повинен був нокаутувати Шеннона. Не вдалося. Останній все-таки стояв, хоч і вже на ватяних ногах, пропускав удар за ударом, щось бурмотів (певно, молився), але не падав. Незрозумілі були й дії Кличка – українець знову зменшив активність і перестав йти вперед. У підсумку бій протривав усі 12 раундів, проте нокауту глядачі так і не побачили. Сумнівів же в перемозі не виникло ні в кого. Судді виставили просто розгромний рахунок на своїх карточках: 120:105 і двічі 120:107.

Звичайно, після такого шквалу ударів, які витримав американець, його помістили в палату інтенсивної терапії університетської клініки Гамбурга. У Шеннона виявили переломи стінок орбіт обох очей і пошкоджені зв'язки та м'язи руки.

В останніх раундах у кутку Бріґґса постійно перебував лікар Штефан Бок, який стежив за станом боксера. За його словами, він хотів зупинити бій після 10-го раунду, але від WBC були вказівки не переривати поєдинку без особливої потреби.

До того ж, за словами Бока, реакція зіниць Шеннона між раундами була в нормі.

Тренер Віталія Кличка Фріц Здунек зазначив, що, якби Шеннон був його підопічним, він викинув би рушник у 10-му раунді, прагнучи захистити боксера від тяжких наслідків для здоров'я.

Сам Кличко зізнався, що дещо здивований тим, що Бріґґс зміг протриматися до кінця поєдинку. “Я повністю контролював ситуацію, бачив усі його рухи і не залишив супернику жодного шансу. Правда, я дуже хотів відправити Шеннона на поміст рингу, але цього не сталося”, – сказав після бою чемпіон.

Шеннон Бріґґс назвав бій у Гамбурзі найкращим у своїй кар'єрі, а свого суперника – “справді великим боксером”. Хоча у своїх коментарях перед поєдинком американець заявляв, що Кличко, хоч і хороший боксер, але не рівня йому.

Звичайно, після бою поцікавилися у Віталія, хто буде його наступним суперником. Наразі Кличко-старший зробив чергову пропозицію Девіду Хею. Тепер у британця майже немає приводів відмовитися від двобою. Це вже далеко не перша спроба братів викликати на двобій британця, але всі попередні закінчувалися відмовами.

“Я хочу перемогти Хея й відібрати в нього єдиний чемпіонський пояс, якого не вистачає нашій родині, – передає слова Віталія Кличка Boxіngscene. – У мене, як і раніше, досить сили та енергії, отож через кілька місяців буду готовий повернутися на ринг”.

Менеджер братів Кличків Бернд Бенте заявив, що вони Девіду Хею запропонували контракт на однакових умовах. “Кожний з боксерів одержить по 50 відсотків від призового фонду – це чесно, – сказав Бенте. – Хею варто погодитися на цю пропозицію”.

Утім, не тільки цей пункт хвилював британця. Ще однією причиною відмови був несправедливий, на його думку, поділ телевізійних доходів від двобою. Якщо ж цей пункт не входить у те, що назвав Бенте, то тоді Хей, напевно, спробує розіграти цю карту.

Та й великого бажання зустрічатися із Кличками, незважаючи на постійні заяви, у Девіда немає. Особливо після того, як він розлютив обох своєю футболкою, на якій зображено, як він тримає відірвані голови Володимира й Віталія. За ту витівку обидва брати пообіцяли зробити британцеві боляче, причому мали намір не просто нокаутувати “балакуна”, а спочатку як слід його провчити.

Якщо ж Девід Хей відмовиться від двобою проти Кличка в 2011 році, Віталій, швидше за все, зустрінеться з переможцем грудневого двобою між Одланьєром Солісом і Реєм Остіном.

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7848 / 1.59MB / SQL:{query_count}