Скандал світового рівня

mosimage}Доволі гучний скандал зчинився всередині головної футбольної організації – ФІФА

Доволі гучний скандал зчинився всередині головної футбольної організації – ФІФА. Британська газета “Sunday Times” надрукувала статтю, в якій заявила, що два чиновники ФІФА погодилися взяти гроші в обмін на підтримку заявки однієї з країн на проведення чемпіонату світу з футболу 2018 року.

Зокрема, видання має у своєму розпорядженні відеозапис, на якому нігерієць Амос Адаму, член виконавчого комітету ФІФА, нібито просить 800 тисяч доларів на “особистий проект”. Подібні побажання повністю суперечать правилам Міжнародної футбольної федерації, повідомляє BBC.

Крім того, за твердженням “Sunday Times”, президент Конфедерації футболу Океанії Рейнальд Темарії хотів отримати 1,5 млн фунтів для футбольної школи в обмін на голосування на користь однієї з країн. Видання пише, що Темарії також похвалився, що прихильники двох країн-учасниць конкурсу вже пропонували йому за підтримку 10 і 12 мільйонів доларів.
Репортери “Sunday Times” видавали себе за лобістів, які працюють на користь консорціуму американських приватних компаній, котрі хотіли б домогтися проведення чемпіонату світу в США. При цьому журналісти стверджували, що ніяк не пов’язані з оргкомітетом американської заявки на проведення ЧС.

Раніше США претендували на проведення чемпіонатів світу і 2018, і 2022 року, проте вже після того, як, за твердженням видання, її співробітники вели вищезгадані бесіди з членами ФІФА, відкликали свою заявку на ЧС-2018, щоб сконцентруватися на футбольній першості-2022.

У червні в підкупі чиновників ФІФА звинуватили Австралійську футбольну федерацію, представники якої виділили 11,37 мільйона доларів на подарунки членам виконкому ФІФА, які приймають рішення про визначення столиці чемпіонату світу з футболу 2022 року.

У неділю ввечері з’яви­лася реакція ФІФА на інформацію англійської “Sunday Tіmes” про те, що два чиновники федерації готові продати свої голоси при визначенні країни – господарки чемпіонату світу з футболу 2018 року. Оголошення результатів відбудеться зовсім скоро, 2 грудня, а тому скандал поставив керівництво ФІФА в неприємне становище. А надто, газета “Guardіan” написала, що ніяких результатів 2 грудня світ може й не довідатися, бо внутрішнє розслідування ФІФА може до того часу не закінчитися.

Проте, за інформацією Reuters, федерація не має наміру переносити терміни оголошення переможця конкурсу за право прийняти чемпіонат світу. За словами члена виконкому організації Чака Блейзера, ФІФА не буде потрібно багато часу на проведення розслідування й ухвалення рішення.

“Комітет з етики буде вирішувати це питання відповідно до  норм, а тому з’ясування всіх подробиць не повинно зайняти багато часу, – заявив Блейзер. – Дата 2 грудня була обрана спеціально. Оголошення країни-господарки відбудеться напередодні “політичного сезону” – різних конгресів і виборів. І я не бачу причин, через які нам варто було би перенести цей захід.

За повідомленням “Guar­dіan”, Амос Адам відмовився спілкуватися зі ЗМІ, а Рейналд Темарії заявив про свою невинність: “Я не винний. Але я зробив помилку, що розмовляв таким чином”.

Також представник Таїті розповів, що в неділю провів зустріч із президентом ФІФА Зеппом Блаттером, на якій попросив того провести спеціальне розслідування цього епізоду.

“ФІФА не дозволить кому-небудь або чому-небудь кинути тінь на процедуру голосування, – цитує Reuters слова людини, близької до виконкому федерації. – Можливо, приймати рішення будуть не 24, а 22 особи”. Такий варіант, мабуть, буде найбільш логічним і правильним”.

Сам президент ФІФА Зепп Блаттер назвав усе, що відбувається, “неприємною ситуацією”, яка кинула тінь на організацію й весь процес вибору країн-господарок мундіалів 2018 і 2022 років.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7763 / 1.56MB / SQL:{query_count}