Попри всі негаразди

Михайло Чеканцев, заступник голови Федерації хокею Львівщини, про новий турнір, відсутність ковзанок і майбутнє львівського хокею

Михайло Чеканцев, заступник голови Федерації хокею Львівщини, про новий турнір, відсутність ковзанок і майбутнє львівського хокею

Можливо, для декого поняття "львівський хокей" сприймається так само, як, скажімо, "новозеландський хокей". Але, як не дивно, і в Новій Зеландії, і у Львові хокей розвивається швидкими темпами. Ще дивно розмовляти про цей зимовий вид спорту влітку, проте і тут можна знайти здоровий глузд. Оскільки саме влітку вирішують питання стосовно наступного зимового сезону. Так, на початку липня ухвалили рішення про створення першої ліги української першості, куди увійшли відразу три команди Львівщини. Про це, а також про розвиток хокею в нашому регіоні, "Пошта" поцікавилася у заступника голови Федерації хокею Львівщини, віце-президента та головного тренера хокейного клубу "Львів" Михайла Чеканцева.

chekancev.jpg- Турнір в першій хокейній лізі відбуватиметься в двох зонах (Східна і Західна) і має розпочатися 2 листопада, - розпочав розмову Михайло Чеканцев. - У Західній зоні виступатиме сім команд: львівські ХК "Львів" та "Беркут", яворівський ХК "Явір", івано-франківська "Ватра", вінницький "Патріот", ХК "Луцьк" і ХК "Рівне". Тури будуть спарені, два матчі клуб гратиме вдома, два - на виїзді. З кожної зони по чотири команди виходять у плей-оф. Усі серії матчів плей-оф будуть тривати до двох перемог. В підсумку два клуби зможуть підвищитись у класі.

- Звісно, головне нині питання, де гратимуть львівські команди?

- На жаль, львівські команди єдині, які будуть приймати суперників на відкритій ковзанці комплексу "Медик". У всіх решта клубів є або будується закрита ковзанка. Так, в Луцьку й Івано-Франківську вони не зовсім відповідають стандартам, проте наявність даху робить їх набагато привабливішими. Навіть в Яворові вже почали будівництво ковзанки.

- Виходить досить незвична ситуація, коли Львів, маючи дві команди, не має закритої ковзанки...

- Так, досить дивно, що місто, яке є найбільшим регіоном, досі не змогло вирішити питання зі закритою ковзанкою. У Вінниці є дві ковзанки, в Івано-Франківську є одна і  в рамках державної програми розвитку хокею будується ще одна, є критий майданчик в Рівному і Луцьку, в Калуші вже закінчують будівництво. А ми досі ні з чим.

- Що саме стає на заваді будівництву закритої льодової споруди у Львові?

- Не так давно ми скликали засідання Федерації хокею Львівщини, на якій були присутні представники Федерації хокею України - віце-президенти Анатолій Іванович Найда і Володимир Володимирович Бороденко. Вони  сказали, що намагалися зустрітися з нашим міським головою, прочекали його 40 хвилин в кабінеті, і він так і не зустрівся з ними. І київські чиновники зробили висновок, що місту Львову криті ковзанки не потрібні. Згодом вони зустрілися з мером міста Чернівці, і на наступний рік там буде ковзанка. Таким чином, Львів не потрапив у список 12 міст, в яких, згідно з державною програмою, буде зведено закриті льодові майданчики.

- А за чий кошт мають будувати ці споруди?

- 15 мільйонів гривень виділяє держава, від міста лише необхідно надати землю і деякі кошти на початках. Окрім цих грошей, можна залучити інвесторів, аби зробити більш представницьку споруду. І це притому, що є типові споруди, наприклад та, яку будують в Яворові, які можна збудувати за мільйон доларів. Свого часу наш клуб вже звертався в мерію, аби та надала місце для будівництва, в нас були інвестори,  які погодилися вкласти гроші, але далі розмов з міськими чиновниками ця справа так і не пішла.

- На вашу думку, в чому причина того, що у Львові і досі не вирішено питання з критою ковзанкою?

- Гадаю, річ у тім, що наші чиновники не хочуть сприяти розвитку хокею в нашому місті.   

- Повертаючись до чемпіонату. Відкрита ковзанка має безліч недоліків, згадати хоча б останній Кубок Львова, в якому фінальний матч більше нагадував хокей на воді. Чи немає побоювань, що, зважаючи на львівську погоду, можуть виникнути чималі труднощі?

- Звичайно існують форс-мажорні обставини, які від нас абсолютно не залежать. Ми будемо робити усе можливе, аби хокей у Львові розвивався і його змогли побачити глядачі. Якщо, звісно, через погодні умови зможемо переносити матчі в Івано-Франківськ або в Луцьк. Але сподіваюся, що ми гратимемо перед нашими глядачами, оскільки їхня підтримка нам дуже потрібна.

- Розкажіть про вашу дитячо-юнацьку секцію?

- У нас займаються здебільшого діти 1998-2002 років народження. Є кілька хлопців 1996 р. н. Зимою ми займаємося на "Медику", а коли немає льоду, то в парку на роликах.  В минулому сезоні наша команда брала участь у відкритому чемпіонаті Києва і змогла здивувати багатьох. В матчі відкриття здолала дитячу команду столичного "Сокола". Для мене це є історична подія, оскільки таких успіхів, нехай навіть на дитячому рівні, у львівського хокею ще не було.

- Чи є майбутнє у львівського хокею?

- Однозначно є. І ця державна програма розвитку цьому має сприяти. У Львові стає все більше людей, яким подобається хокей. Це динамічна, цікава гра, в якій, відверто кажучи, травматичність менша, аніж у футболі, це я пересвідчився на власному досвіді, оскільки свого часу займався футболом.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8261 / 1.58MB / SQL:{query_count}