Львів має своїх кандидатів

І Юнацькі Олімпійські ігри

І Юнацькі Олімпійські ігри

У серпні 2010 року у Сінгапурі відбудуться І Юнацькі Олімпійські ігри, які будуть проходити за скороченою програмою класичних Олімпійських ігор та за лімітованим представництвом спортсменів від кожного континенту, а кожна країна зможе виставити на цей юнацький спортивний форум не більше як 70 учасників.

Отож, щоб стартувати на цих змаганнях, треба буде пройти жорсткий відбір і у себе в країні, і на міжнародній арені. Першими серед львів'ян ліцензії здобули стрілки з лука Георгій Іваницький та Ірина Дубас, хоча це й не означає, що саме вони представлятимуть Україну у Сінгапурі, бо ліцензії здобуваються для країни, яка сама визначить ім'я спортсмена - учасника Ігор.

А кілька днів тому в іспанському містечку СанХав'єр відбувся кваліфікаційний турнір юних тріатлоністів, що змагалися за 9 ліцензій від Європи, в якому взяли участь три юнаки та дві дівчини від України, а серед них студент першого курсу Львівського державного університету фізичної культури Юрій Заблоцький.

Кілька років тому хлопець розпочав тренування в ДЮСШ "Мебльовик" у сімейної пари тренерів - Євгена Черемісіна та його доньки Наталії Колосової, потім навчався у Львівському училищі фізичної культури, яке успішно закінчив. Тренується у Львівській школі вищої спортивної майстерності в Анатолія Шевчука та Сергія Прийми. Саме Анатолій Миколайович супроводжував Юрія в Іспанії і розповів, як складалася боротьба на дистанції (750 м плавання + 20 км велогонки + 5 км бігу). Львів'янин непогано проплив і відставав від майбутнього переможця француза Джеремі Обозіла на 14 секунд, але у транзитній зоні, пересідаючи на велосипед, через брак змагального досвіду на такому рівні втратив кілька дорогоцінних секунд і не встиг "зачепитися" за четвірку лідерів, які першими вирушили на дистанцію велогонки. Проте він непогано проїхав двадцять кілометрів у другій групі, хоча розрив до чільного квартету і збільшився. Проте у бігу не дав нікому себе обігнати і ледве не догнав четвертого на фініші португальця Мігеля Фернандеша, відставши від нього на 6 секунд. Результат - 57 хвилин і 24 секунди виявився у підсумку п'ятим. Інші учасники від України були далеко: Максим Овчаренко - 51м, а Андрій Сіренко - 57м.

Отож, можна порадіти за 17річного Юрія Заблоцького, який представлятиме наше місто та державу у Сінгапурі, але одразу ж постає низка питань, пов'язаних з підготовкою до майбутнього старту. Нині у тріатлоні існує тенденція: хто добре пливе, той має хороші шанси на успіх, бо далі по дистанції тебе мусять доганяти. У Львові ж на воді не особливо розженешся, а за плавання в "Аквапарку" треба платити, що й робить постійно ШВСМ. Якщо зважати, що лідерами світового тріатлону в юніорському спорті є Австралія, Франція та інші європейські країни, то Заблоцький показав, що може з ними боротися, а при певній долі везіння й потрапити на п'єдестал. Як вважає Анатолій Шевчук, Юрко надзвичайно настирливий і розумний спортсмен, який уперше спробував свої сили на таких представницьких змаганнях і зрозумів, що здатний досягти рівня найкращих. Буде складена програма підготовки із урахуванням різноманітних аспектів цього виду спорту. Особливо важливими є міжнародні старти для отримання потрібного досвіду, але їх неможливо планувати без належного фінансування. Управління з питань фізичної культури та спорту ЛОДА придбало недавно деякі потрібні частини до велосипеда, але чи зуміє забезпечити спортсменові поїздки на закордонні старти? Мабуть, потрібна спеціальна обласна програма, що передбачала б усім юним львівським спортсменам, які матимуть ліцензії на Ігри до Сінгапуру, повне забезпечення для плідної та ефективної підготовки (участь у навчально­тренувальних зборах та зарубіжних стартах, забезпечення сучасним інвентарем та формою, медичний нагляд і фармакологічне забезпечення тощо). Варто пам'ятати, що це потенційні олімпійці 2012 року, а добре проведений олімпійський цикл дозволить їм претендувати на медалі у Лондоні.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8870 / 1.56MB / SQL:{query_count}