На шляху до Олімпу

Віталій Вовк, президент “Real Fіght Promotіon”, про Mіx Fіght “M-1 Selectіon Ukraіne”

Віталій Вовк, президент “Real Fіght Promotіon”, про Mіx Fіght “M-1 Selectіon Ukraіne”  

Цієї неділі стартує І тур фінальної частини Національного клубного чемпіонату України зі змішаних єдиноборств Mіx Fіght "M1 Selectіon Ukraіne" серед професіоналів. У фінальну частину "M1 Selectіon Ukraіne" пройшли шість найсильніших бійцівських клубів України. Вони боротимуться за чемпіонський титул і звання "Найсильніший клуб єдиноборств України 2009 року".

На столичний ринг вийдуть чотири бійцівські клуби з Києва ("Makfіght.ua"), Донецька (ПФБ "Файтзона"), Кривого Рогу (СК "Барс") і Львова ("Real Fіght Promotіon"). Саме львівську та київську команди вважають чи не найголовнішими претендентами на титул. Про майбутній турнір "Пошта" поцікавилася у президента "Real Fіght Promotіon" Віталія Вовка.

- За якими правилами відбувається турнір?

- Правила змагань наближені до правил бойового самбо. Щоправда, є певні нюанси. Бійці змагаються в легших рукавичках, немає верхнього одягу, захисту на ногах і формула проведення бою дещо важча: два раунди по п'ять хвилин з хвилинною перервою, плюс додатковий раунд, якщо за десять хвилин судді не можуть віддати комусь перевагу. На сьогодні в Україні це найважча формула проведення змагань. Проте дуже рідко бої тривають увесь відведений час. З двох останніх турнірів, а це 25 сутичок, лише два протривали повних два раунди. Решта поєдинків завершувалася вже до четвертої хвилини. Наразі рекордом є сутичка, що протривала 37 секунд, у якій переміг представник нашого клубу Ігор Грицьків. Щоправда, слід визнати, що суперник був не його рівня.

- Яка основна різниця між Mіx Fіght "M1 Selectіon" і, скажімо, більш відомими змаганнями за правилами К1?

- К1 - це здебільшого бокс, кікбоксинг, тайський бокс. У наших змаганнях дозволено майже усе. Єдине, що заборонено, - удари в партері головою, ліктями та колінами. Це повний контактний бій і справжнє видовище.

- Яка схема проведення змагань?

- Загалом заявки подали 17 команд, з яких вибрали вісім найкращих. Їх розбили на дві підгрупи. У першій брали участь команди з Києва, Чернігова, Донецька та Криму. В другу, окрім нашої команди, увійшли спортсмени, що представляють Харків, Кривий Ріг та Одесу. Після відбірного турніру зі змагань вилетіли одесити та кримчани. Решта команд проведе круговий турнір із трьома турами, де визначаться найсильніші дві команди у своїх групах, які і з'ясують, хто є чемпіоном. Колективи, які посядуть призові місця, матимуть право брати участь у наступному клубному чемпіонаті "М1 Selectіon Ukraіne" 2010 року без попереднього конкурсного відбору, також буде сформована збірна України, яка захищатиме честь нашої країни на чемпіонаті світу зі змішаних єдиноборств "M1 Challenge 2010".

- Чому серед усього різноманіття усіляких єдиноборств Ви вибрали саме цей вид бойових мистецтв?

- Здебільшого через те, що він дає можливість реально оцінити рівень спортсмена. Скажімо, в 90х роках я більшу увагу приділяв боксу та кікбоксингу, згодом, коли прийшов у силові структури, то почав займатися рукопашним боєм, але там були певні обмеження, які мені не подобалися. Тому я зупинив свій вибір на панкратіоні. І знову ж таки через те, що нині намагаються зробити його олімпійським видом спорту, обмежень побільшало. Почав дивитися, як відбуваються бої на Заході, і виникла думка провести двобої, в яких майже немає обмежень. 26 жовтня 2007 року у Львові відбувся перший відкритий професійний Всеукраїнський турнір "West Fіght" з повноконтактного рукопашного бою. Після цього до мене звернулися київські партнери, які мали бажання провести турнір за участю бійців з України та Росії. 22 лютого 2008 року відбулася матчева зустріч збірних команд України й Росії з панкратіону "Bonga total games". Цей турнір демонстрували у прямому ефірі на кількох телеканалах.

У квітні цього року разом з готельнорозважальним комплексом "Галактика" ми організували професійний турнір "Вечір героїв Октагона". Бої відбувалися у восьмикутному ринзі, і участь у ньому брали не лише професійні бійці, а й юніори та діти. Після цього до мене зателефонували і запропонували взяти участь у Mіx Fіght "M1 Selectіon Ukraіne". В нашого клубу була певна перевага, оскільки був досвід проведення змагань і наша заявка спортсменів викликала повагу. Адже в "Real Fіght Promotіon" зібрані одні з найкращих бійців України. І не дивно, що перший відбірний турнір "Lviv Open Mix Fight М1", який відбувся у червні цього року, викликав чималий фурор. Організація, завдяки нашим партнерам, була на найвищому рівні, що зумовило те, що наступного року у Львові буде проведено відразу два відбірні турніри.

- Спостерігаючи за боями у змішаних єдиноборствах, можна дійти висновку, що це доволі жорстокий вид спорту. Наскільки він травматичний і чи є загроза життю спортсменів?

- Як не дивно, але, за статистикою, травматизм у змішаних єдиноборствах у шість разів менший, аніж, скажімо, в боксі. Наскільки мені відомо, за весь час були лише два смертельні випадки, тоді як у боксі щороку трапляються трагедії. Тому, попри загальні стереотипи, травматизм у бойових мистецтвах набагато менший порівняно, наприклад, із хокеєм.

- У Вашому клубі тренуються жінки?

- Нещодавно до нас перейшла дуже перспективна як боєць студентка Львівського державного університету фізичної культури Влада Яворська. Раніше вона займалася карате кіокушинкай, де була неодноразовою чемпіонкою України і чемпіонкою Європи серед молоді. Досягнувши певного рівня, вона зрозуміла, що далі займатися суто карате їй не цікаво, тому вирішила перейти до нас. У неї просто феноменальні фізичні дані. При зрості 173 см і вазі 68 кг вона перевершує деяких хлопців, які мають вагу близько 80 кг. Спершу дехто з чоловіків із посмішкою виходив битися з нею, проте згодом про це шкодував. Нині ми посилено працюємо над її технікою. Десь у жовтні у Маріуполі плануємо провести двобій за титул чемпіона України з професійного панкратіону серед жінок проти Поліни Хуцану з Донецька.

- Які у Вас загалом найближчі плани з популяризації єдиноборств у Львові?

- Нині ми дійшли згоди з ректором Львівського державного університету фізичної культури Євгеном Приступою, аби створити центр бойових мистецтв на базі навчального закладу і "Real Fіght Promotіon". Це дасть змогу усім охочим спробувати себе в цілком різних бойових мистецтвах. А наша основна мета на цей рік перемогти у "М1 Selectіon Ukraіne".

Розмовляв
Андрій Левківський

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8455 / 1.6MB / SQL:{query_count}