Сумнівний бойкот

Україна готова брати участь у Олімпіаді, попри присутність спортсменів з росії та білорусії

Міністр молоді та спорту України, президент НОК Вадим Гутцайт озвучив офіційну позицію Національного олімпійського комітету щодо можливої участі українських спортсменів в Олімпіаді-2024 у разі допуску росіян та білорусів.
"Наразі Міжнародний олімпійський комітет (МОК) офіційно не запросив росію і Білорусь взяти участь в Олімпійських іграх-2024 у Парижі. Рішення про те, чи дозволять спортсменам із цих двох країн змагатися під нейтральним прапором, поки що не прийнято.
Національний олімпійський комітет України продовжує консультації із суб'єктами олімпійського руху щодо участі збірної команди України в Олімпійських іграх за умови допуску до них представників з країн-агресорок. Ми працюємо над тим, щоб врахувати всі можливі аспекти цієї безпрецедентної ситуації. Остаточне рішення буде ухвалено, коли всі відповідні фактори будуть розглянуті.
Наразі українські спортсмени беруть участь у відбіркових змаганнях до Олімпійських ігор лише за участю спортсменів із вищезгаданих країн, допущених міжнародними федераціями як індивідуальних нейтральних атлетів та дотримуючись суворих умов нейтралітету, встановлених кожною з них. Багато міжнародних федерацій дотримуються позиції недопуску до змагань спортсменів із вищезгаданих країн, і НОК України рішуче підтримує цю позицію.
Крім того, НОК України й надалі твердо відстоюватиме олімпійські цінності та принципи, закріплені Олімпійською хартією. Мир в Україні не підлягає обговоренню, і ми твердо переконані, що Олімпійські ігри не повинні бути платформою для відбілювання чи легітимізації дій, які цілком суперечать цим цінностям.
Ми продовжуватимемо підтримувати діалог з українською спортивною спільнотою, МОК та міжнародними партнерами, щоб мати об'єктивну оцінку ситуації та виважену позицію. Про офіційну позицію, прийняті рішення та наші дії з цього питання НОК України повідомить на своїх офіційних вебресурсах", - йдеться у повідомленні.
У коментарі японському виданню Kyodo News Гутцайт пояснив, що Україна має бути представлена на Олімпіаді-2024. І вважає, що на ймовірний допуск спортсменів з Росії та Білорусі можна буде не звертати увагу, якщо їх допустять під "нейтральним" прапором.
Водночас, Гутцайт наголосив: якщо атлетів з Росії та Білорусі допустять на Олімпійські ігри під власним прапором та символікою, Україна у Парижі-2024 представлена не буде.
"Наші атлети мають бути на Олімпіаді. Наш прапор буде на церемонії відкриття, під час змагань, наші спортсмени представлятимуть нашу країну, тому кожен у світі побачить, що Україна була, є і буде" , - сказав Гутцайт.
"Ми не приділяємо уваги цим [з росії та білорусі] атлетам, тому що для нас незрозуміло, що це за спортсмени, оскільки вони під нейтральним прапором. Якщо російська та білоруська федерації змагатимуться під своїм власним прапором - ми не виступатимемо на цій Олімпіаді", – додав очільник НОК України.
Наразі Міжнародний олімпійський комітет не ухвалив рішення щодо допуску представників Росії та Білорусі на Олімпійських іграх-2024. Наприкінці липня МОК офіційно запросив для участі на Іграх у Парижі 203 країни, серед яких немає Росії та Білорусі. Водночас, у заяві МОК було також сказано, що рішення щодо участі спортсменів з цих країн буде "ухвалене в правильний час" – ймовірно, на сесії організації, що відбудеться у жовтні 2023 року.
Зазначимо, що 13 квітня на сайті Міністерства молоді та спорту України був опублікований наказ, який обмежує участь у змаганнях представників національних збірних України з олімпійських, неолімпійським та паралімпійських видів спорту. Оригінальна версія наказу налічувала п'ять пунктів.
Головним пунктом наказу Мінмолодіспорту була заборона офіційним делегаціям брати участь на турнірах з російськими та білоруськими атлетами. 
Але в червні у міністерстві внесли зміни в цей пункт. У новій версії пункту №1 присутня зміна щодо формулювання обмежень для делегацій. Замість "заборони" участі в наказі вказано "не відряджати" збірні на турніри, де присутні спортсмени з Росії та Білорусі.
"З урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2023 року № 337 «Про внесення змін до пункту 15 Положення про надання на конкурсних засадах спортивній федерації статусу національної та позбавлення такого статусу» департаментам олімпійського спорту, фізичної культури та неолімпійських видів спорту, Українському центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт» не відряджати офіційні делегації спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю для участі у міжнародних спортивних змаганнях, якщо у видах змагань з цього виду спорту (номери програми, вправи, групові вправи, екіпажі, естафети тощо) беруть участь спортсмени з Російської Федерації та/або Республіки Білорусь", - вказано в оновленій версії пункту №1 наказу Мінмолодіспорту.
Після зміни тексту наказу збірна України частково виступила на чемпіонаті світу з фехтування: Ольга Харлан провела бій з "нейтральною" росіянкою Анною Смірновою, що завершився скандалом. І цей скандал, був красномовнішим, за бойкот, оскількі вкотре підняв питання «нейтральності» спортсменів країн-агресорів. 
Тим часом, Україна та ще 34 країни сформували коаліцію, яка виступає проти участі росіян та білорусів до Олімпіади у Парижі. Про це повідомляє прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у Telegram.
Він зазначив, що держави, які заплямували себе кров'ю українців, не можуть брати участь в Олімпіаді. За час повномасштабної війни росіяни вбили 340 українських спортсменів та тренерів та пошкодили 343 спортивні об'єкти.
"Україна налаштована рішуче. Склалася потужна міжнародна коаліція за чесний спорт, що включає 35 держав. Разом ми готові бойкотувати Олімпійські Ігри в Парижі, якщо Росія та Білорусь будуть допущені до участі у змаганнях", - наголосив Шмигаль.
Прем'єр додав, що коаліція очікує від Міжнародного олімпійського комітету рішучого усунення агресора від Олімпіади.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8047 / 1.58MB / SQL:{query_count}