І знову скандал

Українські паралімпійці звинувачують керівництво у поборах, тиску та погрозах

Гучний скандал спалахнув в українських паралімпійських і дефлімпійських видах спорту. Вже кілька спортсменів з інвалідністю з різних регіонів України та різних видів спорту заявили про побори, тиск, погрози та примусові звільнення з команд з боку тренерів та керівництва федерацій чи обласних організацій «Інваспорту».
Деякі з них допустили або прямо вказали на причетність до ймовірних корупційних схем керівників Паралімпійського комітету та окремих спортивних федерацій. Ті заперечують звинувачення, а у Паралімпійському комітеті розпочали внутрішнє розслідування.
Поки що публічно висловилися щонайменше четверо спортсменів з інвалідністю: дзюдоїсти Юрій Марченко та Ірина Гусєва, каноїст Сергій Ємельянов та каратистка Інна Візир. Спортсмени стверджують, що готові пройти перевірку на поліграфі та свідчити у суді. Усі четверо заявляють про один і той же неписаний «закон», як його називає Ємельянов: від спортсменів і тренерів нібито вимагали віддавати 10% коштів, зароблених за медалі на змаганнях.
За розвиток пара- та дефлімпійського спорту в Україні відповідає Паралімпійський комітет, який очолює Валерій Сушкевич. Після заяв спортсменів президент організації оголосив про створення комісій з розслідування цих справ.
Також Сушкевич назвав серію заяв від параспортсменів кампанією проти себе, цинічною брехнею, брудними та абсолютно мерзенними повідомленнями. Глава Паракомітету стверджує, що ці звернення були проплачені (втім, не уточнює, ким саме), а також ставить під сумнів авторство тексту цих заяв. Сушкевич стверджує, що жодних системних корупційних проблем у паралімпійському спорті немає і каже, що завжди готовий до судів, якщо до цього дійде.
Сушкевич зауважив, що у заявах спортсменів «може, є якісь варіанти правди», але він про це не знає.
За словами керівника Паракомітету, якщо з атлетів збирають гроші, то робиться це на добровільних засадах. «Поборів на 10% просто немає. Ми їх категорично заборонили та сказали, щоб такого більше не було. Після цього не було жодних скарг», – стверджує Валерій.
Хоча також додає: «Корупція є у нас усюди, і сказати, що я повністю гарантую, що ніхто нікому в тисячах колективів не дав хабаря, я не скажу. А може, хтось і дав. Питання в тому, що ми з цим боролися і боротимемося», – підсумував Сушкевич.
На заяви параспортсменів уже відреагували народні депутати, зокрема Юрій Камельчук, Георгій Мазурашу, Жан Беленюк та Ольга Саладуха. У їхніх планах – створення слідчої комісії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8802 / 1.53MB / SQL:{query_count}