Найкращий виступ за п’ять років

На чемпіонаті Європи з гімнастики українці здобули чотири нагороди

У турецькому місті Анталія у неділю, 16 квітня, завершився чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики. Цей турнір проходив не тільки у контексті боротьби за особисті нагороди, але і як кваліфікаційний турнір на Олімпійські ігри у командних змаганнях. Для продовження боротьби за Париж-2024 у змаганнях, потрібно було посісти перші 13 місць.
У чоловічому командному турнірі Україна посіла дев’яте місце. Натомість у жіночому українки стали 16-ми, втративши шанси на кваліфікацію до Олімпійських ігор 2024 року у команді. Найкращим особистим результатом українських гімнасток у Туреччині став виступ Єлизавети Губарєвої на різновисоких брусах – 20-те місце у кваліфікації.
Загалом збірна Україна претендувала на шість нагород чемпіонату Європи-2023 зі спортивної гімнастики. До п’яти фіналів пройшов Ілля Ковтун, а в ще одному «синьо-жовтих» представляв Ігор Радівілов.
За підсумком вирішального етапу змагань українські атлети здобули чотири нагороди Євро-2023. Ковтун виграв дебютне «золото» на цьому рівні, ставши першим на паралельних брусах, а також завоював «бронзу» у багатоборстві та вправах на перекладині. 
Найскладнішим виступом для Ковтуна виявився фінал у чоловічому багатоборстві. Виступаючи через день після кваліфікації, український гімнаст після помилок на коні та в опорному стрибку зумів у боротьбі вирвати бронзову медаль. А нагорода Іллі після виступу на поперечині стала для України першою з 2009 року.
Окрім медалей, 19-річний легкоатлет на турнірі оновив особисті рекорди за результатами на паралельних брусах та кільцях: 15.433 та 13.733 бала відповідно.
Ще одну медаль до заліку збірної України додав Ігор Радівілов. В опорному стрибку атлет посів третє місце, поступившись «срібному» призеру 0.266 бала.
Здобувши чотири нагороди на чемпіонаті Європи зі спортивної гімнастики, збірна України стала п’ятою в медальному заліку. Найбільше нагород на турнірі в Анталії здобула Велика Британія, яка виграла залік за медалями найвищого ґатунку та кількістю нагород загалом.
Востаннє Україна завершувала Євро зі спортивної гімнастики з чотирма медалями у 2017 році. Тоді на чемпіонаті Європи у Клуж-Напоці в Румунії три нагороди здобув Олег Верняєв та одну медаль виборов Ігор Радівілов.
Після закінчення чемпіонату Європи зі спортивної гімнастики «Суспільне Спорт» звернулося за коментарем до тренера чоловічої команди Геннадія Сартинського щодо оцінки результатів збірної.
Сартинський відзначив, що на Євро-2023 збірній Україні вдалося виконати головне завдання – кваліфікуватися командою на чемпіонат світу. А також оцінив медальні виступи Іллі Ковтуна, Ігоря Радівілова та інших гімнастів чоловічої команди: «Ми до цього готувалися і очікували цих нагород. Основним завданням було потрапити на чемпіонат світу, його виконали. Дивлячись на те, як підготувався Ілля Ковтун, я розумів, що у нього буде не один фінал, і він боротиметься за нагороди. Також Ігор Радівілов, який виконав свій стрибок дуже добре та посів третє місце. Це дуже приємно.
Три спортсмени виступили незадовільно. Вони підготувались дуже добре, але, мабуть, перенервували. Хвилювалися дуже сильно, і тому в них були помилки. На жаль, це так, будемо надалі виправляти та готувати їх ментально, більше робити психологічні завдання.
Виступ Іллі Ковтуна у чоловічому багатоборстві? Думаю, що [помилки на перших снарядах] це було не хвилювання, а втома. Бо він виклався у перший день змагань і тому йому було трішки складно боротися за перші місця. Але мені дуже сподобалося, що він витримав це навантаження та зміг до кінця дійти. Ми за нього вболівали, хвилювалися, а він зробив те, що не кожен спортсмен зможе».
Розповів тренер й про подальші плани команди: «Приїжджаємо та починаємо готуватися до чемпіонату світу. У Києві залишилися Назар Чепурний і Олег Верняєв, який набирає форму. Чепурний поїде на Кубок світу до Каїру і там, мабуть, робитиме два прилади. Подивимося, як він почне набирати форму. Основне завдання з цими хлопцями – підійти до форми, щоб вони підсилили нашу команду.
Верняєв на початковому рівні, бо він тільки починає як слід тренуватися. Сподіваємося, що він підготується до чемпіонату світу. Якщо Верняєв виступає, то виборює лише призові місця, другого настрою немає».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8874 / 1.56MB / SQL:{query_count}