Цивілізований світ проти Міжнародного олімпійського комітету


Уряди 34 країн, зокрема й країна-господарка майбутньої Олімпіади Франція, закликали Міжнародний олімпійський комітет виключити росію та білорусь з Олімпіади в Парижі 2024 року, якщо керівники Ігор не оприлюднять чіткий і дієвий план для спортсменів, які змагатимуться як нейтральні. 
МОК заявив, що розробить для російських і білоруських спортсменів алгоритм змагань під нейтральним прапором. Цей крок викликав обурення в Києві й таку ж реакцію союзників України.
У заяві, опублікованій у понеділок, 34 країни звернули увагу на зв’язок між спортом і військовими в росії та білорусі.
«Доки ці фундаментальні питання та суттєва відсутність ясності й конкретних подробиць щодо дієвості моделі «нейтралітету» не будуть вирішені, ми не погоджуємося з тим, що російських і білоруських спортсменів слід повертати до змагань», – йдеться у зверненні. Автори документа наголосили на тому, що спорт та політика у росії та білорусі тісно переплетені.
На переконання країн, які звернулись до МОК, немає жодних практичних причин відходити від режиму виключення для російських і білоруських спортсменів, що був встановлений МОК у заяві від 28 лютого 2022 року. Вони також висловили серйозне занепокоєння щодо того, наскільки реально для російських і білоруських олімпійців змагатися у статусі «нейтралів», якщо вони безпосередньо фінансуються та підтримуються своїми державами на відміну від, наприклад, професійних тенісистів.
«Тісні зв'язки та афілійованість російських спортсменів з російськими військовими також викликають явне занепокоєння. Попри те, що наш колективний підхід ніколи не полягав у дискримінації лише за ознакою національності, однак ці серйозні проблеми повинні бути вирішені МОК», — йдеться у листі.
Автори закликали МОК розглянути порушені питання та переглянути свою пропозицію.
«Ми також зазначаємо, що росія та білорусь здатні власноруч прокласти шлях для повного повернення своїх спортсменів у міжнародне спортивне товариство: для цього їм слід припинити розпочату ними війну», – наголошується у документі.
Листа підписали представники німецького, британського та американського урядів, а також Франції. Інші підписанти: Австрія, Бельгія, Канада, Хорватія, Кіпр, Чеська Республіка, Данія, Естонія, Фінляндія, Греція, Ісландія, Ірландія, Італія, Японія, Південна Корея, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія та Швеція.
Зазначимо, що минулого тижня Європарламент ухвалив резолюцію, в якій засудив рішення МОК надати можливість частині спортсменів з росії та білорусі брати участь у кваліфікації на Олімпіаду-2024 у Парижі. 444 депутати підтримали цю резолюцію, 26 депутатів виступили проти, а ще 37 утрималися.
У документі наголошується, що дозвіл для росіян та білорусів змагатися під нейтральним прапором «суперечить багатогранній ізоляції цих країн і використовуватиметься обома режимами з пропагандистською метою».
Європарламент закликав 27 країн ЄС та всю міжнародну спільноту чинити тиск на МОК, щоб він скасував рішення, «яке є ганьбою для всього спортивного світу».
Нагадаємо, Міжнародний олімпійський комітет рекомендував допустити представників росії та білорусі до змагань у нейтральному статусі за умови, що вони не були помічені в активній підтримці війни в Україні та дотримуються допінгового законодавства.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8903 / 1.55MB / SQL:{query_count}