Чемпіонат світу з біатлону. Підсумки

Україна вперше за 14 років завершила світовий біатлонний форум без медалей

У німецькому Обергофі завершився чемпіонат світу з біатлону. Переможцем турніру у загальному медальному заліку стала збірна Норвегії. Загалом на ЧС-2023 з біатлону розіграли 12 комплектів нагород. На турнірі у Німеччині біатлоністи змагались у всіх можливих видах: спринт, гонка переслідування, масстарт, індивідуальні перегони, а також класична та змішана естафети.
Загалом у Обергофі на подіум підіймались представники шести різних збірних. Востаннє таке траплялось на чемпіонаті світу з біатлону 15 років тому на ЧС-2008 у Естерсунді.
Перемогу у загальному медальному заліку ЧС-2023 вчетверте поспіль здобула збірна Норвегії. Біатлоністи цієї збірної вибороли 13 медалей, п’ять з них золоті. Усі золоті медалі Норвегії виграв Йоганнес Бо, який повторив абсолютний рекорд ЧС за здобутим «золотом» і за кількістю нагород на одному турнірі.
Друге місце у медальному заліку цьогорічного чемпіонату світу посіла Швеція. На рахунку її біатлоністів 11 медалей, з яких три «золота». Третьою стала Франція – два «золота» та дві «бронзи».
Україну на чемпіонаті світу в Обергофі представляли 12 спортсменів. Кожен з них взяв участь бодай в одних перегонах, однак жодному з них не вдалось принести збірній медаль. Отже, Україна вперше за 14 років завершила ЧС з біатлону без медалей.
На попередніх чемпіонатах світу збірна України здобувала щонайменше одну медаль. Зокрема, з 2017 року українці постійно здобували нагороди у жіночій естафеті. Проте на чемпіонаті світу в Обергофі жіноча збірна України перервала медальну серію. А найкращим результатом на чемпіонаті світу з біатлону у Німеччині стало п’яте місце Дмитра Підручного.
Отже, збірна України не змогла завоювати на чемпіонаті світу жодної медалі. Це сталося вп'яте в історії «синьо-жовтих», востаннє – ще у 2009 році.
Cтарший тренер збірної України Юрай Санітра після завершення змагань у коментарі «Суспільному Спорт» дав оцінку виступу української команди: 
«Щодо цього чемпіонату світу: ми можемо радіти результатам в особистих перегонах. Перший результат – це п'яте місце Підручного, потім восьме, за ним 12-те місце в індивідуальних перегонах від Артема Тищенка та 21-ша позиція Антона Дудченка в спринті. Якщо дивитись на особисті виступи, то можу бути задоволений тим, як вони боролися в цих складних умовах.
Більше чекали від командних стартів. Варто сказати, що не показали себе так, як це було необхідно і в одиночній змішаній, і в змішаній, і в чоловічій естафетах. Там мали боротися за вищі позиції. Загалом скажу, що перша половина чемпіонату світу була дуже хороша, а друга – вже ні. Але я думаю, що й масстарт, де ми мали двох спортсменів, а могли мати й трьох, показав, що можемо в цих складних умовах боротися за хороші позиції.
Якщо порівняти наші умови з командами на рівні, з якими ми хочемо бути, – норвежцями, шведами, французами, чехами, – то треба розуміти, що за всіма параметрами там умови трохи вищі, ніж у нас. Не скажу, що ми не могли підготуватися краще, не хочу знімати відповідальність за це, адже хотіли більшого. Особливо це стосується командних стартів.
Всім зрозуміло, що коли країна воює, то психологічний стан спортсменів важко порівнювати з їхніми суперниками. Є моменти, які прямо впливають на тренувальний процес. Якщо хлопці їдуть на кілька днів додому, а над головою літають ракети, то вони не можуть вийти на тренування. Тому вже цей момент грає важливу роль у порівнянні з нашими опонентами.
Зрозуміло й інше, що суперники готуються в умовах, де матеріально-технічне забезпечення трохи на іншому рівні. Я пишаюся своїми спортсменами, які у цій ситуації змогли показати себе та достойно представити Україну на чемпіонаті світу з біатлону».
Також підсумки підбив голова Федерації біатлону України Іван Крулько. Він погодився зі старшим тренером Юраєм Санітрою, що Україна мала хороші результати в особистих перегонах, але не в естафетах. Негативні результати в естафетах очільник Федерації біатлону України пояснив «лотереєю» на вогневих рубежах: спортсмени працювали під час рвучкого вітру.
«Я вважаю, що почали дуже добре. Результати Дмитра Підручного – п'яте місце у спринті, восьме – у персьюті, три біатлоністи відібралися у масстарт, один з них запасний, Артем Тищенко показав прекрасний результат в індивідуальних перегонах, його особистий рекорд. Закрив всі чотири «нулі» – повірте, в Обергофі це важко зробити, з цим мало хто впорався. Тому не можна сказати, що чемпіонат світу був зовсім провальним. Хоча, безперечно, від кожних перегонів хочеться кращих результатів. Очікували цього від естафет, але вони минули під акомпанемент «лотереї»: пориви вітру, у когось закривалися мішені, а хтось робив багато кіл навіть з додатковими патронами. Але головне – маємо закінчити успішно цей сезон і спробувати розробляти нові підходи, щоб у нас підростала зміна, молодь команди. Кого ми будемо тренувати на наступні сезони та як нам повернутися в еліту світового біатлону, – коментує Іван Крулько. – З чоловічою збірною у нас ситуація склалася, хоча історично в українському біатлоні було навпаки – жінки краще виступали. У нас є криза та зміна поколінь, яку видно неозброєним оком. Як воно буде далі – поживемо та побачимо, після сезону озвучимо все для вболівальників та ЗМІ. Працюємо над тим, щоб посилити підходи для роботи жіночої збірної з точки зору тренерського потенціалу.
Щодо змін на тренерському містку, то повернення Надії Бєлової на посаду у жіночій збірній не коментуватиму, бо це не етично. У нас є тренер жіночої збірної, і з мого боку було б не етично щось коментувати. А щойно закінчиться сезон – дамо всі коментарі. Я не можу сказати, що це буде саме ця кандидатка, але, знаючи Бєлову, можу сказати, що вона одна з провідних тренерок України. Коли закінчиться сезон і буде підписана угода, тоді можна буде говорити конкретно. До того моменту це все чиїсь слова та інсайди, які стають джерелом для ЗМІ».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8878 / 1.58MB / SQL:{query_count}