Тиск триває

Підтримка світових країн проти виступів спортсменів з росії та Білорусі збільшилася.

Група з 35 країн спільно домовилася вимагати від Міжнародного олімпійського комітету відсторонення атлетів з РФ та Білорусі від Олімпійських ігор. Про це повідомила міністерка спорту Литви Юргіта Сюгздініене.
Наприкінці січня МОК оголосив про намір повернення спортсменів з Росії та Білорусі до виступів на міжнародних змаганнях. А згодом і підтримав намір Олімпійського комітету Азії включити атлетів з цих країн до відбіркових турнірів на Ігри у Парижі, що відбудуться у 2024 році.
Наміри Міжнародного олімпійського комітету негативно зустріли в Україні. А згодом частина країн почала публічно оголошувати позицію про неприйнятність повернення атлетів з РФ та Білорусі до змагань: спершу висловилися представники Балтії та Польщі, після чого аналогічну заяву зробили скандинавські країни.
У п'ятницю, 10 лютого, відбулося онлайн засідання 35 країн, на якому був присутній і президент України Володимир Зеленський. Як повідомила міністерка спорту Литви, усі члени одностайно підтримали рішення звернутися до МОК щодо недопущення атлетів з РФ та Білорусі на Олімпіаду-2024.
"Ми пропонуємо не дозволяти російським та білоруським атлетам змагатися на жодних міжнародних змаганнях, включно з Олімпійськими іграми, допоки війна в Україні триває. Наша позиція, як політиків у сфері спорту, має бути сильною та єдиною, не можемо дозволити, щоб цим користалися. Тиск на Росію та Білорусь - дуже важливий. Литва підтримуватиме і доєднується до всіх ініціатив та зусиль, щоб унеможливити повернення російських та білоруських атлетів до міжнародних змагань, якщо вони [зусилля] співпадають з нашою чіткою позицією", - цитує слова Сюгздініене офіційний сайт міністерства спорту Литви.
Повний перелік країн, які підтримали це звернення наразі невідомий. Зазначається, що серед тих, хто підтримав ці вимоги - США, Велика Британія, Німеччина, Франція, Польща, Нідерланди, Канада, Японія, а також країни Балтії та Скандинавії.
Щодо Зеленського, то у зверненні до міністрів спорту цих країн він звернув увагу на "шлях терору", який обрала Росія, через що вона "не має місця у цивілізованому світі". А також наголосив, що лише кілька атлетів з РФ та Білорусі засудили війну, тоді як більшість з них пов'язана з військовими структурами, а тому вони не можуть виступати під жодним нейтральним чи білим прапором.
Тим часом, Національний олімпійський комітет України ініціював консультації з національними спортивними федераціями щодо можливого бойкоту літньої Олімпіади-2024 в разі допуску до змагань спортсменів з Росії та Білорусі. Про це йдеться в листі президента НОК Вадима Гутцайта до очільника Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха, який наводить офіційний сайт організації.
У зверненні до Томаса Баха від 8 лютого президент українського НОК указав на причини не надавати росіянам з білорусами можливість виступати на міжнародних турнірах, з огляду на повномасштабну війну, яка 12-й місяць триває на території України.
"Хочу проінформувати, що на зустрічі виконавчого комітету НОК України ми ретельно вивчили та обговорили заяву виконавчої ради МОК від 25 січня 2023 року, та висловити наше велике занепокоєння перспективою повернення цих спортсменів [з Росії та Білорусі] до міжнародних змагань, включно з Олімпійськими іграми".
Хочу наголосити, що саме Росія з Білоруссю порушили Олімпійське перемир'я. Ні для кого не секрет, що НОК у цих країнах перебувають під повним контролем урядів. Ба більше, багато членів олімпійських команд є службовцями їхніх збройних сил. Збройних сил, які щодня вбивають сотні мирних людей, включно із членами української олімпійської родини.
Багато членів світової спортивної спільноти були шоковані, коли президент російського олімпійського комітету заявив, що це було б честю для членів олімпійської збірної - взяти участь у війні проти України. Багато російських олімпійців і чинних спортсменів відкрито підтримують та схвалюють дії російської влади щодо вторгнення до України. Це очевидне порушення принципів Олімпійської хартії та олімпійської єдності".
Гутцайт також наголосив на неприпустимості повернення росіян та білорусів до змагань навіть у нейтральному статусі. Останній передбачає, що спортсмени мають не підтримувати війну РФ в Україні та виступати без державних прапорів та інших елементів символіки двох країн.
"За цих обставин ми б хотіли наголосити на незмінній позиції України: допоки геноцид українського народу російськими військами за допомогою уряду Білорусі триває, російські та білоруські спортсмени мають бути усунені від участі в міжнародних змаганнях у будь-якому статусі, включно з нейтральним".
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8459 / 1.56MB / SQL:{query_count}