Дива не сталося

На чемпіонаті світу з біатлону українська команда наразі без нагород

На чемпіонаті світу з біатлону відбулися вже п’ять старті. Цілком очікувано українська команда не здобула наразі нагород, однак в чоловічому спринті Дмитро Підручний опинився дуже близько до п’єдесталу пошани – на п’ятій сходинці, що стало надзвичайно приємним сюрпризом.
Лідер та капітан чоловічої команди, здавалося, ще на початку грудня поставив хрест на поточному сезоні, коли стався рецидив травми коліна. Досить швидко лікарі відзначили, що необхідна операція – не дуже складна, але хірургічне втручання – це завжди тривале відновлення. Прогнози говорили про чотири чи п’ять тижнів повного відпочинку, а чи швидко після цього вдасться повернути необхідні кондиції – це непередбачувана перспектива.
Підручний насправді відпочивав чотири тижні, а вже 9 січня з’явилася інформація, що Дмитро почав легкі тренування. І вже за три тижні, коли відповідальні старти січня закінчилися, українець перевірив свої сили на слабенькому Кубку IBU (Обертілах, Австрія). Проте рівень конкуренції тут нічого не значив, адже біатлоніст хотів просто побачити свої можливості в бойових умовах. Спринтерський старт 2 лютого показав, що Підручний дуже швидко повернув кондиції, які вдалося набрати в процесі підготовки до сезону.
Українець на австрійському снігу з одним промахом на двох вогневих рубежах посів третє місце, пропустивши вперед тільки двох норвежців. Та найголовніше, що за темпом роботи на лижні Підручний показав високий рівень, програвши ногами лише шести конкурентам. Швидкі хлопці є й на Кубку IBU, причому передусім це норвежці, які через диявольську конкуренцію не можуть дотягнутися до першої команди.
Безпосередньо в кампанії-2022/23 на елітних етапах Кубка світу Дмитро встиг провести лише один старт, причому це була не особиста гонка, а груднева естафета в Контіолахті (Фінляндія). Спершу на дистанцію вийшов Артем Прима, потім біг Дмитро, після якого працювали Богдан Цимбал та Антон Дудченко. Саме тоді Підручний відчув, що з коліном треба щось робити, а тренери про це здогадалися, коли подивилися на цифри. На жаль, тоді ногами лідер нашої команди програв усім партнерам, причому й стріляв Дмитро гірше, аніж інші представники українського колективу. Підсумковий результат – дев’ята позиція.
Безпосередньо на світовому форумі українці вперше цього року побачили Підручного у змішаній естафеті, коли командні зусилля дозволили посісти десяту сходинку, але вже тоді було помітно, що Дмитро на лижні зовсім трохи поступається іменитим конкурентам. А останнє коло дозволило нагадати про Підручного в його ідеальному стані. Тому на спринт покладалися певні надії, тим паче що після командного старту у хлопців було аж три доби на відновлення.
Проблемою усіх спортсменів того дня став туман та мінливий вітерець, тому труднощі на вогневих рубежах сенсацією не стали. Загалом на дистанції працювали 111 спортсменів, але закрити усі мішені змогли лише вісім біатлоністів. Одним зі снайперів став Підручний, який до того ж зміг вже традиційно для себе поступово прогресувати на дистанції. Приміром, за підсумками першого кола Дмитро в роботі на лижні був лише 30-м, другий відрізок дозволив говорити про 23-ту позицію, а вирішальне коло українець просто пролетів, програвши ногами лише п’ятьом конкурентам. Звідси й п’ята сходинка в підсумковому протоколі, а вище стояли лише норвежці, причому шосте місце також посів представник цієї скандинавської країни.
Тоді ж згадалася світова першість-2019, коли Дмитро в спринті також з двома нулями опинився на четвертій позиції, після чого вдалося перетворити «дерево» на «золото» в гонці переслідування. Саме тоді була зафіксована одна з найбільших невдач Йоханнеса Бьо, який тричі схибив на останній стрільбі, чим скористався наш чемпіон. Чому б вже в Оберхофі не піти тією ж дорогою?..
План, звісно, прекрасний, однак виявилося, що у Підручного «пальне» було лише на спринт, а наступного дня українець відчутно програвав ногами усім конкурентам. Звісно, висока стартова позиція й в такій ситуації дозволяла розраховувати на пристойний фініш, але дві хиби на третій стрільбі завадили Дмитру розраховувати на п’єдестал пошани. А цифри показують, що з чистою роботою на вогневих рубежах теоретично українець міг опинитися на третій сходинці. Однак бездоганно стріляли тільки фаворити – чемпіон Бьо та «срібний» Стурла Лайгрейд.
Інші представники нашої чоловічої команди не вразили в спринті. Тоді Підручний ногами програв реактивному Бьо понад хвилину, а Артем Прима, Дудченко та Цимбал відзначилися великим відставанням – близько двох хвилин. З такими показниками швидкості навіть за умови ідеальної стрільби важко було претендувати навіть на топ-10, але українці хибили по одному разу, а Артем не поборов дві мішені. В гонці переслідуванні нічого нового ми не побачили, тому про прогрес мова не йшла. Ну, Прима зробив п’ять кроків вперед, але це лише в кінці четвертого десятка, Дудченко піднявся на одну сходинку, а Цимбал відзначився регресом.
У схожому стилі на світовій першості працюють наші дівчата, які, на жаль, не могли розраховувати на «метал». Найшвидшою у спринті традиційно була Юлія Джима, але потенціал їй дозволяв претендувати лише на хвіст першої десятки або трохи нижче. Однак українка ще й одну мішень не розбила, тому довелося фінішувати на 29-й сходинці. За межами топ-40 розташувалися Анастасія Меркушина та Олена Білосюк, причому схожий результат дівчата показали з різними стрілецькими здобутками – дві та одна хиби відповідно. Звідси й висновок про нормальні кондиції Насті, а от досвідчена Олена не могла тримати темп. Лише останнє коло Білосюк пройшла майже в темпі інших українок, однак багато було втрачено раніше.
Підручний прийшов та приємно здивував, а от Дар’я Блашко після коронавірусної інфекції не змогла повернутися до прийнятних кондицій. Дивно, що тренери не зрозуміли, що підопічна зовсім не готова до боротьби… Анна Кривонос, приміром, могла показати кращий результат. В теорії. А Блашко ногами програла усім суперницям, які вийшли на старт, – це 94 дівчини! Дар’я стала 95-ю за швидкістю на лижні. Активніше на німецькому снігу працювала навіть представниця сонячної Австралії – Дарсі Мортон. Найшвидшій суперниці українка ногами програла чотири хвилини. Жах! Немає сумнівів, що це був перший та останній старт Блашко на цьогорічній світовій першості.
В гонці переслідування Джима припустилася лише однієї помилки на чотирьох вогневих рубежах, але за таких умов про подіум ніхто не думав, адже українка стартувала лише 29-ю. Однак хороший прогрес до 14-ї позиції обов’язково треба відзначити! Олена Білосюк продемонструвала посередній темп та легкий регрес, а Меркушина з непоганою стрільбою багато програвала ногами. Дуже багато! Третя гонка поспіль з невеликим інтервалом – це велике та важке випробування для наших біатлоністів та біатлоністок. На жаль…
Змішана естафета, про яку вже було сказано кілька слів, навіть в страшній теорії не могли принести Україні медаль. Після етапу Анастасії ми вже програвали лідеру одну хвилину, а потім після кожного з трьох наступних відрізків наш мінус збільшувався ще орієнтовно на тридцять секунд. На десятій позиції наш квартет провів левову частку гонки. Настя спочатку опустила нас на 15-ту сходинку, але потім Джима швидко повернула команду в район десятого місця, де ми й змагалися з конкурентами схожого рівня.
Попереду ще п’ять «обов’язкових» стартів, а також хтось з нашої команди може розраховувати на мас-старт. Щоправда Підручний не братиме участь в індивідуальній гонці на чемпіонаті світу (ці перегони пройшли вчора і їх результат став відомий коли номер вже був зданий в друк). Про це повідомив старший тренер чоловічої команди Юрай Санітра в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт. 31-річний біатлоніст - один з двох в українській команді, хто повністю провів першу частину чемпіонату світу. Він виступив у складі змішаної естафети, а тоді у спринті та гонці переслідування, де фінішував на п'ятому та восьмому місці відповідно. Таку ж насичену програму провів Антон Дудченко.
Після виступу у персьюті Дмитро Підручний припускав, що пропустить індивідуальну гонку - найдовшу дистанцію у програмі чемпіонату світу (20 км) - для того, щоб підготуватися до наступних стартів.
"Індивідуальна гонка? Ми про те не задумувалися. Побачимо, що скажуть тренери. Морально я готовий бігти кожну гонку, але, можливо, варто буде пропустити і краще підготуватися до інших гонок. Тим паче, думаю, що у масстарті я заробив місце", - сказав Підручний після гонки в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.
Натомість тренер збірної України планує заявити Дмитра на наступну гонку в рамках чемпіонату світу - одиночну змішану естафету. Якщо Підручний змагатиметься у цій гонці, то це буде його третій сингл-мікст на чемпіонатах світу: у 2019 році він разом з Анастасією Меркушиною посів п'яте місце у сінглміксті, а у 2020-му - також з Меркушиною - десяте.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9604 / 1.62MB / SQL:{query_count}