Світла пам'ять кращим із кращих!

«Янголи спорту»: у Львові до 24 грудня запрошують на фотовиставку, присвячену пам’яті загиблих спортсменів

У Львівському муніципальному мистецькому центрі (вулиця В. Стефаника, 11) до 24 грудня триватиме фотовиставка «Янголи спорту» – це реквієм за загиблими українськими спортсменами.

«Янголи спорту» – це проєкт Спортивного комітету України. Команда зібрала історії понад сотні загиблих українських воїнів-спортсменів, серед яких є львів’яни. Раніше виставку вже експонували у Києві, Житомирі та Рівному, інформує управління молоді та спорту Львівської ОВА.
Це історії ветеранів спорту та тих, хто тільки починав свою кар’єру. Чинні чемпіони та призери, молоді та перспективні майбутні зірки. Це історії сотні Героїв, чиї життя обірвала повномасштабна війна. 
«Боляче дивитися на ці світлини, бо багатьох з цих людей я знав особисто, ми багато років спілкувалися, товаришували, зокрема це і про тренера Invictus Games: Team Ukraine, лучника Дмитра Сидорука, – зазначає Роман Хім’як, керівник управління молоді та спорту Львівської ОВА. – 90% світлин на фотовиставці з усмішками – це важливо. Такими ми їх і запам’ятали. Це були кращі з кращих! І ми вшановуємо їх як справжніх бійців. Світла їм пам’ять».

Як писала «Львівська Пошта», львів’янин Дмитро Сидорук (загинув навесні 2022-го) був тренером збірної Invictus Games: Team Ukraine зі стрільби з лука, суддею відборів та національних змагань. Був усім нескореним НЕСКОРЕНИЙ! Мужній, вольовий і цілеспрямований. Представляв збірну України на Invictus Games – 2017 у Торонто. В інтерв’ю «Львівській Пошті» розповідав, що срібну медаль у Канаді присвятив мамі, яка була його найбільшою підтримкою після важкого поранення у 2014-ому. Дмитро був прикладом того, що ніколи не потрібно здаватися! Він зцілив тіло і душу завдяки спорту, який так сильно любив… 

«Майже всі наші герої фотовиставки «Янголи спорту» – хлопці з ЗСУ, більшість з них у перші ж години орківської навали добровольцями пішли боронити свою країну, – каже Ілля Шевляк, президент спортивного комітету України. – Шана, низький уклін батькам та близьким! Слава Україні! Героям слава!»

«Основою для проєкту став сайт-реквієм Спортивного комітету України «Янголи спорту». Сьогодні зібрано більше ніж 100 історій спортсменів і тренерів, серед яких чемпіони світу, Європи, багаторазові переможці національних першостей з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Тут є історії ветеранів спорту й тих, хто лише починав свій шлях – діти, майбутні зірки, чиє життя жорстоко обірвали», – зазначає Антон Нікулін, керівник управління спорту Львівської міськради.
фото: Олег Огородник
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8279 / 1.55MB / SQL:{query_count}