Україна проситься на мундіаль

УАФ пропонує ФІФА замінити іранську збірну на українську

Українська асоціація футболу звернулася до ФІФА з пропозицією виключення Ірану зі списку учасників чемпіонату світу – 2022. Про це повідомляється у зверненні організації. Рішення щодо звернення до ФІФА ухвалене під час засідання Виконавчого комітету організації. На ньому в УАФ порушили питання поточного стану українського футболу в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Крім визначення основних регіонів (Київ, Київська область, Львівська та Закарпатська області) для проведення матчів чемпіонату України з футболу, в УАФ взяли до уваги інформацію щодо участі Ірану у повномасштабному вторгненні росії в Україну.
Зокрема, в УАФ взяли до уваги систематичні прояви порушення прав людини в Ірані, а також санкції, які запровадили проти країни Радою Безпеки ООН. І через це вирішили звернутися до ФІФА.
У своєму зверненні Україна запропонувала Міжнародній федерації футболу розглянути питання виключення цієї збірної зі складу учасників чемпіонату світу, який розпочнеться 20 листопада у Катарі.
Україна на політичному рівні зверталася до Ірану, звинувачуючи країну у сприянні повномасштабному вторгненню росії. Звинувачення стосуються надання рф безпілотних літальних апаратів.
Крім цього, генеральний директор «Шахтаря» Сергій Палкін закликав ФІФА відсторонити Іран від участі на чемпіонату світу з футболу. І пропонував віддати його місце збірній Україні, яка не відібралася на турнір.
Цікаво, що нині на мундіалі цілком можлива інша заміна. Пов’язана вона з ймовірною дискваліфікацією збірної Тунісу. Принаймні офіційне попередження міністерству спорту африканської країни вже надійшло від ФІФА.
Як пише BBC, попередження отримане після неодноразових заяв міністра спорту та молоді країни Камеля Дегіша щодо можливості розпуску федерації футболу Тунісу. Цікаво, що листа від директора асоціацій-членів ФІФА Кенні Жан-Марі отримала саме ФФТ, яку Дегіш погрожував розпустити. ФІФА нагадала, що асоціації-члени зобов'язані «вести юридичні справи незалежно і без неправомірного впливу з боку третіх осіб».
«Будь-яке недотримання цих зобов'язань може призвести до накладення штрафів відповідно до законів ФІФА, зокрема призупинення діяльності відповідної асоціації», – йдеться у листі Кенні Жан-Марі генеральному секретарю ФФТ Ваджді Ауаді. ФІФА очікує відповіді протягом кількох днів. До речі, зараз збірні Кенії та Зімбабве відбувають дискваліфікацію саме через втручання держави у справи футбольних асоціацій.
А видання Le Parisien повідомило, що Туніс на чемпіонаті світу може замінити Італія, яка не відібралася у фінальний турнір. Італійці провалили відбір, але серед збірних, що не пройшли кваліфікацію, посідають перше місце в рейтингу ФІФА. У регламенті асоціації до ЧС-2022 не прописано чітких правил на випадок, якщо одна з країн-учасниць потрапляє у бан. Натомість у шостому параграфі п’ятого пункту зазначено: «Якщо якась асоціація відмовляється від участі у змаганні або виключається з нього, ФІФА ухвалює рішення з цього питання на власний розсуд і робить будь-які дії, які вважаються необхідними».
Новина про можливу заміну Тунісу на Італію поки вважають лише чуткою. Принаймні не зовсім зрозуміло, як це можна виконати. Якщо спиратися на прецеденти, то на Євро-1992 відсторонену збірну Югославії замінила Данія, яка посіла в групі місце нижче. Та й не зовсім зрозуміло, як можна поставити Італію замість Тунісу в одну групу з Францією, Данією та Австралією, адже тоді в квартеті опиняться одразу три збірні з одного континенту. Тому навіть у разі дискваліфікації Тунісу логічніше віддати путівку на турнір першій в рейтингу збірній з Африки або Малі, яка програла Тунісу у вирішальному матчі африканського плей-офф.
До турніру залишається зовсім небагато часу. Повірити в те, що ФІФА замінить якусь збірну досить важко, адже в разі таких дій репутаційні втрати будуть більшими, аніж від нинішньої ситуації. А дискваліфікувати Іран та Туніс організація цілком зможе вже після мундіалю. 
Але повернемося до Виконкому УАФ, який також звернувся до УЄФА і ФІФА зі закликом запровадження санкцій проти росії та виключення зі складу членів цих організацій. Причиною звернення УАФ до ФІФА та УЄФА стали нещодавні плани влади рф включити до складу чемпіонату росії з футболу команди з окупованих територій. У 2014 році росія анексувала Крим, який належить Україні, а 5 жовтня 2022-го – частину територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей України.
У зверненні УАФ звертає увагу ФІФА та УЄФА на дії російського футбольного союзу щодо «інтеграції» футбольних клубів з цих територій до російських змагань. А також вимагає запровадити «найсуворіші» санкції проти росії, зокрема виключити РФС зі складу членів ФІФА та УЄФА.
Які саме санкції хочуть в УАФ проти росії, крім позбавлення членства в організації, не повідомляється. Проте раніше BBC зазначало, що ФІФА та УЄФА можуть запровадити проти росії такі санкції: повна заборона на участь у товариських матчах, повна втрата фінансування від ФІФА програм з розвитку футболу, повна заборона на трансфери російських футболістів в іноземні клуби.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9061 / 1.57MB / SQL:{query_count}