Дві ліцензії в Париж

На чемпіонаті світу зі стендової стрільби Ірина Маловічко та Павло Коростильов здобули перші для України путвки на Олімпіаду-2024

Україна здобула свої перші ліцензію на Олімпійські ігри 2024 року в Парижі. Це сталося завдяки виступам Ірини Маловічко та Павла Коростильова на чемпіонаті світу зі стендової стрільби.
28-річна Маловічко стала єдиною українкою, що стартувала у кваліфікації чемпіонату світу зі стендової стрільби. Змагання цими днями приймає хорватський Осієк. За підсумками відбору Ірина увійшла до вісімки найкращих учасниць турніру. Це дозволило їй змагатися як за олімпійську ліцензію, так і за потрапляння до топ-четвірки стрілкинь, між якими розігрувалися медалі світової першості.
У межах своєї четвірки у передфінальному раунді Маловічко закрила 25 мішеней - п'ятий найкращий результат. До медального фіналу ж кваліфікувалися чотири найкращі спортсменки: італійка Діана Бакозі (28 балів), словачка Ванеса Хокова, британка Ембер Гілл та американка Саманта Сімонтон (у всіх - по 27).
Та з огляду на те, що Гілл підходила до змагань в Осієку вже з олімпійською путівкою, її результат не враховували в подальшому розіграшу ліцензій. Це дозволило Маловічко отримати неіменну ліцензію для України. Остання, втім, не гарантує самій представниці Одещини виступ на Олімпіаді-2024, склад команди до якої надалі визначатиметься на національному рівні.
"Золото" чемпіонату світу врешті здобула саме Бакозі, що у фіналі не поцілила в мішень лише одного разу й набрала 37 балів. "Срібло" отримала Гілл (31 бал), "бронзу" - Сімонтон (24).
Згодом Україна здобула і другу ліцензію. Сталося це за підсумками чоловічих змагань у стрільбі з пневматичного пістолета з 10 метрів. Саме у цій дисципліні - її мали здобути топ-4 найкращі атлети у фіналі. Однак було обмеження: не більше однієї ліцензії на одну країну.
Україну у цій дисципліні на чемпіонаті світу була представляли трьома атлетами - 24-річний Павло Коростильов, 39-річний Олег Омельчук та 32-річний Віктор Банкін. За підсумками кваліфікації, де усі спортсмени провели шість серій по 10 пострілів у кожній, до вісімки найкращих та до фіналу потрапили два українці - Коростильов та Банкін.
Загалом до фіналу відібралися атлети з п'яти країн: одразу три стрільці з Китаю, два - з України, та по одному з Пакистану, Республіки Кореї та Індії.
Згідно з форматом змагань усі вісім фіналістів проводили три серії по п'ять пострілів, після чого два найгірші за сумою балів - вилітали. У першій серії Коростильов став четвертим, а Банкін – п’ятим. В другій серії: Коростильов був другим, Банкін – четвертим. У третій серії вилетіли представник Індії та українець Банкін, який фінішував сьомим, а Коростильов знову був другим. У четвертій серії Коростильов посів чевтерте місце, а вилетіли один представник Китаю та Пакистану.
У півфінальній серії Коростильов посів третє місце і здобув «бронзу» чемпіонату обійшовши представника Республіки Кореї. А золото розіграли два стрільці з Китаю.
Таким чимном Коростильов отримав олімпійську ліцензію на Париж-2024, разом з представниками Китаю, Республіки Корея та Пакистану.
Зазначимо, що якщо Павло Коростильов поїде на Олімпіаду, то це будуть його треті Ігри. 24-річний стрілець, який представляє Львівщину у стрільбі з пневматичного пістолета з 10 метрів посів 35-е місце у Ріо-2016 та 4-е місце у Токіо-2020, а у стрільбі з пневматичного пістолета з 25 метрів - 16-е місце у Ріо-2016 та 9-е місце у Токіо-2020.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8862 / 1.55MB / SQL:{query_count}