Без нагород але з скандалом

Невдало завершився для України чемпіонат світу-2022 з велотреку

Збірна України завершила чемпіонат світу-2022 з велотреку, що проходив у французькому Сен-Кентен-ан-Івелін. Українська команда була представлена на цьому турнірі двома спортсменами. У жіночих кейріні та спринті змагалася віцечемпіонка Олімпійських ігор-2020 Олена Старікова, а в чоловічій гонці за очками – Микита Яковлєв. У спринті Старікова зупинилася на стадії 1/8 фіналу, де поступилася британці Софі Кейпвелл. Микита Яковлєв, своєю чергою, став 11-им у гонці за очками, заробивши 22 пункти. Спортсмен набрав 20 очок за кола та лише два – за спринт.
Зазначимо, що попри невдачу головний акцент цієї першості був в іншому. У заявці української команди ще за 10 жовтня в переліку від України були три спортсмени, а саме Старікова (спринт і кейрин), Кирило Царенко (гонка за очками) та Алла Білецька (спринт).
Загалом перед стартом світової першості в України було чотири квоти. Зокрема, дві на гонку за очками (одна - для жінок, одна - для чоловіків), а ще по одній в жіночому кейрині та спринті. При цьому Білецька стала другою українкою, яка отримала змогу виступити в спринті, але вже за рахунок резервної квоти.
Зрештою, саме 19-річна Білецька і не поїхала на свій другий у кар'єрі чемпіонат світу з велотреку й не реалізувала ще одну квоту для України, а Царенка замінив Яковлєв.
Як це пояснили в Міністерстві молоді та спорту України? Головний тренер збірної штатної команди України з велосипедного спорту (треку) Руслан Підгорний зазначив, що Мінмолодьспорту не встигло оформити відрядження Аллі Білецькій за державний кошт, оскільки колишній президент Федерації велосипедного спорту України Андрій Грівко не повідомив завчасно про те, що українська спортсменка отримала квоту для виступу на світовій першості. Підгорний також наголосив на тому, що цю інформацію знав лише Грівко.
Щодо Царенка, то тренер із велотреку пояснив його відсутність тим, що спортсмен не набрав відповідної кількості рейтингових очок для виступу на чемпіонаті світу, а саме 250, тож його не можна було заявляти на світову першість. Таким чином було відряджено лише двох спортсменів - Микиту Яковлєва та Олену Старікову.
Як на це відреагував Андрій Грівко? Ще в серпні 2022 року міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт в ефірі Суспільне Спорт заявив, що Андрій Грівко більше не є президентом Федерації велосипедного спорту України (ФВСУ). За словами Гутцайта, обіймає цю посаду наразі Олександр Башенко, який очолював ФВСУ до 2019 року. Також саме Башенка разом із Олексієм Солнцевим зазначено в переліку уповноважених осіб Федерації велосипедного спорту України в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських формувань.
Водночас заявку на чемпіонат світу з велотреку від України подавав саме Андрій Грівко, якого UCI визнає офіційним представником ФВСУ. Грівко, своєю чергою, заявив, що вже неодноразово звертався до Міністерства молоді та спорту України з листами на затвердження складу збірної для участі в міжнародних змаганнях, однак йому не відповідали на них.
"Я десять листів відправив і на жодний не отримав відповіді. Скажіть, мені 11-й раз теж писати? Скільки і що мені треба написати, аби Мінмолодьспорту почало мені відповідати? Вони постійно кажуть, що президент - не Грівко, а Башенко, і від нього вони приймають усі папери. Я офіційну відповідь щодо цієї ситуації отримав узагалі через Жана Беленюка як від народного депутата. Чому вони мене тоді звинувачують, якщо я офіційно не є президентом ФВСУ? Яке я тоді маю відношення до реєстрації команди?
Ми продовжуємо працювати як федерація, я - виконувач обов'язків, адже Башенко дискваліфікований. UCI надсилала відповідні документи на ім'я Сергія Бубки та Вадима Гутцайта, хто саме є виконувачем обов'язків у федерації. Чи є у Мінмолодьспорту зв'язок із UCI? Його і немає бути - за статутом МОК, уся комунікація має бути з національними федераціями. Білецька в мене зареєстрована, але наказів я не бачив. Я ж кажу - ми пишемо листи, але нам не відповідають. Чому не було відповіді на лист про склад збірної України на чемпіонат із велошосе? Там було 15 осіб, а тут тільки одна спортсменка. При цьому все було за рахунок UCI, просили підписати наказ із нулем гривень - не відповіли.
У нас може бути більше ліцензій. Це моя робота у ФВСУ. Але як я можу просити більше ліцензій, якщо я не знаю, скільки спортсменів можна відрядити для участі в чемпіонаті світу чи Європи? Мені сказали, що вона поїде, а потім виявляється, що не поїде. Чи тримав я контакт із самою Білецькою? Головний тренер із треку та шосе ФВСУ Анатолій Веселов тримав контакт із тренером Алли, Сергієм Теліциним, і потім сказав мені, що вона зможе поїхати. Знову ж таки - зараз не поїхала Білецька, а поставте запитання міністерству, чому не відрядили цілу команду з велошосе до цього", - прокоментував ситуацію з заявкою України на чемпіонат світу з треку Андрій Грівко.
Суспільне Спорт звернулось за коментарем і до самої української велосипедистки Алли Білецької. 19-річна спортсменка зазначила, що готувалась до світової першості ще з чемпіонату Європи в Мюнхені, що проходив у серпні 2022 року. Водночас сама Білецька не знала, що потрапила на чемпіонат світу і була в офіційній заявці від України. Вона також зауважила, що попередньо їй було відомо, що можливості заявити її немає.
"Ми обговорювали з тренером можливість виступити на чемпіонаті світу, готувались. Однак я не їздила на етапи Кубка Націй, тож у мене не було квоти. Загалом у спринтерських видах вона була лише одна, тож ми сподівались, мені дадуть додаткову ліцензію", - розповіла Білецька.
Тренер української спортсменки Сергій Теліцин, своєю чергою, зазначив, що готовий виїхати на змагання "хоч зараз", однак раніше Руслан Підгорний повідомив йому, що Білецьку заявляти занадто пізно.
"Ми готові були виїхати і через 20 годин бути там [на місці проведення чемпіонату світу]. За свій рахунок. А нам Руслан [Підгорний] сказав, що нас не заявили і вже пізно", - відповів Суспільне Спорт Теліцин.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8670 / 1.58MB / SQL:{query_count}