З широко заплющеними очима

Лижна федерація хоче повернути агресора в спорт

Незважаючи на повномасштабну війну, яку росія веде проти України, а також нещодавнє оголошення мобілізації у рф, генеральний секретар FIS Мішель Віон не виключає, що російські та білоруські спортсмени зможуть повернутися до змагань ще до кінця 2022 року. Функціонер зазначив, що якщо з представників країн-агресорок знімуть «бан», то вони отримають дозвіл виступити на чемпіонаті світу-2023 з лижних видів спорту.
«Можливо, це станеться у грудні. Тоді обидві країни – звісно, без національних прапорів та гімнів – могли б взяти участь у чемпіонаті світу», – цитує Віона польське медіа TVP.
Категорично проти допуску до змагань росіян і білорусів вже виступили федерації лижного спорту Норвегії та Фінляндії.
«На липневому засіданні Ради FIS було затверджено заборону на участь росіян і білорусів, яку я підтримав. Моя позиція щодо цього питання не змінилася», – цитує VG слова Еріка Ресте, який представляє Норвегію у Раді FIS.
«Щодо повернення Росії до міжнародного елітного спорту була дискусія у міжнародній спортивній спільноті. Федерація лижного спорту Фінляндії негативно ставиться до участі російських спортсменів і команд у міжнародних змаганнях.
На думку лижної асоціації, важливо, щоб дії спортивних асоціацій та організаторів спортивних заходів відповідали рішенням, ухваленим у суспільстві. У лютому МОК рекомендував міжнародним спортивним федераціям і організаторам спортивних заходів не допускати російських і білоруських спортсменів до міжнародних змагань.
Позиція Федерації лижного спорту Фінляндії щодо дозволу російським спортсменам повернутися до змагань категорично негативна. Причини, що призвели до виключення, жодним чином не змінилися, тому важко очікувати послаблення щодо їхньої участі. Поки росія веде війну в Україні, ми не бачимо можливої участі російських спортсменів у змаганнях. Спорт не можна розглядати як окрему частину суспільства», – цитує керівника фінської федерації Маркку Хаапасалмі Suomen Hiihtoliitto.
Шведський лижник Вільям Порома не виключив бойкот етапів Кубка світу, якщо російських спортсменів повернуть на міжнародні старти.
«Що думаю, якщо FIS може допустити росію на Кубок світу? Якщо це станеться, до того ж інші федерації висловилися проти, це буде дуже погано, неприємно.
Чи можливий у такому разі бойкот Кубка світу? Якщо буде так, що інші види спорту, окрім нашого, виключать їх, то це справді буде можливим», – сказав Порома.
Водночас норвезька компанія Соор Бьорн розірве спонсорський контракт з Міжнародною федерацією лижних видів спорту (FIS), якщо росіянам дозволять виступати на міжнародних стартах у сезоні-2022/2023. Про це заявив директор з комунікацій норвезької компанії Такле Фрііс.
«Ми очікуємо, що FIS якнайшвидше спростує те, що це може статися. Ми майже не віримо, що висловлювання Віона – правда. Ми розмовляли з FIS та озвучили наш погляд. Ухвалити подібне рішення абсолютно не актуально, і якщо нас не почують, це означатиме, що ми не зможемо продовжувати спонсорувати FIS», – сказав Фрііс.
Компанія Coop Бьорн є головним спонсором FIS.
Висловився з цього приводу й міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт. 
«Про свою чітку позицію щодо неприпустимості повернення росіян і білорусів до міжнародного спорту заявили скандинавські спортивні організації під час щорічної зустрічі, що відбулася в Осло, Норвегія. Допоки агресія проти України триває, питання їхнього повернення не може навіть обговорюватися.
Північні олімпійські комітети, Паралімпійські комітети і спортивні конфедерації закликали Олімпійський, Паралімпійський рух та всі міжнародні спортивні організації продовжувати демонструвати солідарність з українським народом та вимагати миру, підтримали рекомендації щодо недопуску до участі у міжнародному спорті російських та білоруських спортсменів».
Зазначимо, що норвезьке видання NRK повідомляє, що рада FIS планує ухвалити рішення щодо допуску російських та білоруських спортсменів 22 жовтня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8455 / 1.55MB / SQL:{query_count}