Лобіст високого рангу

НАЗК перевіряє нардепа Суркіса через лобіювання закону в бізнес-інтересах молодшого брата

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочало перевірку нардепа від колишньої проросійської партії ОПЗЖ Григорія Суркіса за підозрою у конфлікті інтересів. Про це йдеться у запиті НАЗК до Верховної Ради України.
«Національне агентство з питань запобігання корупції здійснює збір доказів щодо наявності або відсутності у діях народного депутата України дев’ятого скликання Суркіса Григорія Михайловича ознак адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, передбачених ст. 172-7 КУпАП (запобігання конфлікту інтересів)», – йдеться у запиті НАЗК до ВРУ.
НАЗК підозрює, що Григорій Суркіс міг лобіювати та особисто проголосувати за законопроєкт про зміни до закону «Про фізичну культуру і спорт» усупереч конфлікту інтересів.
У межах розслідування НАЗК запросило у Верховної Ради України порядок денний, протокол, стенограму спортивного комітету ВРУ, що розглядав законопроєкт напередодні винесення його до сесійної зали, аудіо- та відеозаписи відповідного засідання комітету, відомості про авторів проєкту закону тощо.
Йдеться про документ, який буцімто ініціювали президенти кількох футбольних клубів, котрі напередодні займалися бойкотуванням єдиного телепулу Української Прем’єр-ліги. Однак українські ЗМІ одразу назвали саме Суркісів ініціаторами та лобістами цього законопроєкту, бо його ухвалення, окрім можливостей подальшого блокування телепулу, передбачає також комерційні вигоди для бізнесів Суркіса-молодшого – Ігоря.
Оскільки останній є власником «Динамо» і паралельно співвласником частки медіагрупи «1+1», то ігноруючи телепул УПЛ і передаючи телеправа «плюсам», Суркіс отримує шляхи додаткового заробітку.
Нагадаємо, пролобійований законопроєкт визначив, що організатором футбольного матчу є «футбольний клуб команди-господаря». Водночас, як пояснив член Комісії UEC Андрій Гривко, така нова норма українського законодавства суперечить міжнародним спортивним правилам і підриває перспективи розвитку усіх наших футбольних клубів.
На сайті звернень до президента України Володимира Зеленського вже з'явилася петиція про необхідність накладення вето на «правки Суркісів» до спортивного українського законодавства.
Цікаво, що це не перша справа НАЗК проти Суркіса. На сайті організації з’явилося повідомлення про те, що на депутата Верховної Ради Григорія Суркіса складений адміністративний протокол, але він відмовляється його забирати.
У листопаді 2020 року Суркіс отримав від Національного олімпійського комітету дорогий подарунок, що є порушенням ч. 1 ст. 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Суркісу загрожує штраф розміром від 1700 до 3400 грн із конфіскацією подарунка.
Протокол склали ще у червні, але він досі не забрав його, тому зараз НАЗК публічно пропонує Суркісу з'явитися для процесуальних дій. Він має зробити це до кінця робочого тижня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8209 / 1.55MB / SQL:{query_count}