Aматорський бокс як дзеркало російської агресії

Міжнародна асоціація боксу пішла на відвертий конфлікт з Міжнародним олімпійським комітетом

Минулого тижня в Єревані відбувся позачерговий конгрес Міжнародної асоціації боксу (ІВА), на якому мали переобрати президента організації. Натомість більшість делегатів – 106 зі 155 – несподівано проголосували проти виборів узагалі. Цим рішенням конгрес ІВА залишив на посаді чинного президента, росіянина Умара Кремльова. Отже, аматорський бокс проігнорував рішення Спортивного арбітражного суду (СAS) в Лозанні і по суті поставив хрест на олімпійських надіях. А вся ситуація навколо ІВА та Кремльова стала дзеркальним відображенням поведінки росії на міжнародній арені.

Без міжнародного права

Насамперед ІВА проігнорувала рішення Спортивного арбітражного суду. В червні CAS виявив і визнав грубі порушення в процедурі попередніх виборів президента ІВА, які відбулися у травні цього року, на яких переміг Кремльов через відсутність конкурентів. 
Тоді в переддень голосування кількох кандидатів відсторонили від участі у виборах за агітацію поза виборчим періодом. Серед них був головний конкурент Кремльова в боротьбі за посаду президента ІВА – нідерландець Борис ван дер Ворст. Він й подав апеляцію в CAS, яку суд задовольнив та визнав – ван дер Ворст мав право на участь у виборах.
Це підштовхнуло ІВА організувати перевибори, що мали відбутись у межах позачергового конгресу, в яких мали взяти участь Кремльов та ван дер Ворст. Але конгрес вирішив інакше – заплющив очі на порушення прав інших кандидатів. Було ухвалене рішення взагалі не проводити нові вибори, а залишити в силі попередній результат.
А чому більшість делегатів конгресу проголосували проти запланованих виборів? Якщо відштовхуватись від їхніх висловлювань у Єревані, вони задоволені роботою Умара Кремльова та прогресом ІВА за його керівництва, тому не бачать потреби у перевиборах. Попри рішення CAS.
В такому дусі висловились представники федерацій з різних континентів – Африки (ДР Конго), Азії (Коморські острови), Європи (Кіпр). Що говорить про значущу підтримку чинного президента. Настільки значущу, щоб не зважати на юридичні порушення.
Однак ІВА Кремльова давно відома корупцією та тотальним впливом російського «Газпрому», який є генеральним спонсором асоціації. Так, саме через цю залежність від російської компанії Міжнародний олімпійський комітет вже кілька років вимагає від ІВА кардинальної реорганізації та прозорості.

Удар по Україні

Найцікавіше в цій ситуації те, що насамперед постраждала Україна, точніше Федерація боксу України. Ще до початку конгресу рада директорів ІВА вирішила тимчасово призупинити діяльність Федерації боксу України як члена міжнародної організації. Та позбавила її права голосу на конгресі.
ІВА пішла на такий крок у відповідь на втручання уряду України в діяльність ФБУ на чолі з її президентом Володимиром Продивусом. А саме Мін’юсту. Річ у тім, що у червні цього року в держреєстрі юридичних осіб несподівано змінився керівник ГО «Федерація боксу України» – на позиції Продивуса там з’явився колишній президент Федерації боксу Києва Кирило Шевченко.
Саме це ІВА розцінила як втручання уряду в роботу асоціації-члена, тому тимчасовим її відстороненням вимагає від української влади автономії організації та визнання Володимира Продивуса її президентом, який «переміг» на відповідних виборах ФБУ у грудні минулого року. Чому «переміг» у лапках? Бо тоді вибори більше були схожі на фарс.
Згадані вибори президента ФБУ 17 грудня 2021 року ознаменувались розколом у боксерській спільноті України. Вони відбулись не за повної присутності представників усіх регіональних осередків ФБУ. 11 з них бойкотували конференцію, звинувативши вибори, на яких переміг Продивус, у фальсифікації.
Отже, ці 11 осередків провели окремі вибори, які виграв згаданий Кирило Шевченко. Що визначило розкол в українському боксі та схарактеризувало кризу цього виду спорту в Україні.
Чому уряд підтримав саме Шевченка й тепер поставив під сумнів долю всієї ФБУ? Точної відповіді немає, оскільки легітимність виборів що Продивуса, що Шевченка не є очевидною. Але це може бути пов’язано з проросійською позицією Продивуса.
Проросійські сліди в біографії Продивуса: бізнес в окупованому Криму, зв’язки з ОПЗЖ і Медведчуком, чимало виграних тендерів у часи Януковича. Продивус, який очолює ФБУ з 2008 року, товаришує з російським президентом ІВА Умаром Кремльовим. На цьому наголошував опонент Кремльова на виборах в Єревані, нідерландець Борис ван дер Ворст. Наприклад, за інформацією Бориса, Продивус не підписав лист-звернення президентів національних федерацій до ІВА зі закликом призупинити членство федерації боксу росії в ІВА через підтримку війни в Україні.
Напевно, саме за це він весною отримав посаду віцепрезидента ІВА. Хоча сам заперечує дружні відносини з Кремльовим. А коли міністр спорту України Вадим Гутцайт закликав його піти у відставку з цієї посади через «токсичність» Кремльова, Продивус категорично відмовився це робити. Тож не дивно, чому в держреєстрі Шевченка записали керівником ФБУ.
Але що це тепер значить для Федерації боксу України? В ІВА запевняють, що рішення ніяк не вплине на спортсменів, якими продовжить опікуватись саме Продивус.
«ІВА вживатиме всіх необхідних заходів для забезпечення участі українських спортсменів у змаганнях. Ми будемо всіляко підтримувати, зокрема фінансово, збірну України з боксу та її участь у міжнародних змаганнях, а Володимир Продивус координуватиме участь боксерів Федерації боксу України у них», – йдеться у заяві ІВА.
В Україні рішення IBA, звичайно, сприйняли негативно. Аліна Шатернікова, віцепрезидентка Ліги професійного боксу України, провела паралелі цього рішення з ситуацією у світі: 
«Призупинення членства Федерації боксу України в IBA згідно з рішенням Ради директорів IBA ще раз підтверджує той факт, що сьогодні IBA є «конторою» прокремлівських посіпак на чолі з путіністом Кремльовим та генеральним спонсором «Газпромом».
Неприємно про це казати, але речі потрібно називати своїми іменами та не шукати виправдань бездіяльним «спостерігачам за ситуацією» з колись поважних боксерських країн. Детально поясню логіку. Причину, яку називає IBA щодо призупинення членства ФБУ – due to government interference (Через втручання держави в діяльність.«Львівська Пошта»). Рада директорів IBA не визнає легітимного рішення Міністерства юстиції України щодо нового складу керівництва, бо досі вважає саме пана Продивуса президентом ФБУ. Тобто Міжнародна асоціація боксу не визнає законне рішення центрального державного органу виконавчої влади України. Чи не нагадує вам це щось? Коли вбивця та міжнародний злочинець володимир путін не визнає державності нашої країни та чинної влади, яку обрав народ України. Паралелі зрозумілі.
Цинізм ще в тому, що IBA пропонує підтримувати українських атлетів, зокрема їх участь у міжнародних змаганнях. Що мається на увазі: «Газпром» пропонує фінансувати участь українських атлетів у міжнародних змаганнях під егідою IBA.
Генератор грошей для війни проти України та українського народу пропонує «підтримку» українських боксерів. Вибачте за грубе висловлювання, тільки *****, безхребетні атлети та їхні тренери можуть прийняти таку «пропозицію» від «Газпрому».
Сумно бачити, як колись потужні національні федерації інших країн прогнулися під Кремльова та компанію. Сумно бачити, як колишній керівник ФБУ продовжує бути частиною кремлівської банди під головуванням «товариша Кремльова».

Міжнародна стурбованість

Звичайно, такі рішення IBA не залишилися поза увагою МОК, яке поки традиційно висловило стурбованість:
«МОК надзвичайно стурбований позачерговим конгресом Міжнародної боксерської асоціації.
Непокоїть той факт, що не було виборів, а лише голосування за те, щоб вибори не проводити, а також той факт, що діяльність Федерації боксу України призупинена незадовго до Конгресу IBA зі спірних причин. Також непокоять хаотичні обставини процедури голосування.
Виконкому МОК доведеться розглянути ситуацію на своєму наступному засіданні».
Довіра МОК до ІВА настільки нівельована, що обидва кваліфікаційні боксерські турніри до ОІ-2020 та ОІ-2024 МОК взяв на себе, не покладаючись на ІВА, як це мало бути за нормальних обставин. Дійшло до того, що бокс тимчасово виключили з програми ОІ-2028. Коментуючи це рішення, МОК вказав на конкретні претензії до ІВА:
«ІBA поки що не має нових джерел доходу. Продовжується залежність від російської компанії «Газпром». Ситуація лише посилилася, погіршившись тим фактом, що низка банківських рахунків (які використовує IBA) підпадають під санкції».
Виходить, якщо ІВА пішла на посилення конфлікту, бокс можуть виключити з Олімпіади взагалі? Логічно допустити, що буде саме так, оскільки МОК показав, що не збирається миритись із безладом в ІВА. Можливо, дійде до того, що МОК на противагу визнає відповідальною за світовий аматорський бокс іншу організацію, але це поки думки. Також репортери світових видань, які стежать за ситуацією, допускають – бокс можуть повністю виключити з програми Олімпіад у майбутньому.
Натомість Умар Кремльов уже відкрито й навіть революційно виступив проти МОК. Ось його слова:
«Сьогодні ми говоримо, що є незалежною організацією, і ми тут, щоб захистити нашу IBA, яку всі любимо. Ми повинні говорити не про олімпійський бокс, ми повинні говорити про бокс IBA.
Ми повинні дійти до того, щоб бокс став частиною Олімпійських ігор у 2024 і 2028 роках. Зробимо все можливе з нашою командою та з вами».
Схоже на відкриту війну на міжнародному рівні, очевидним винуватцем якої вкотре є росія.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8225 / 1.63MB / SQL:{query_count}