Футбол живий

Новий чемпіонат України розпочнеться 23 серпня

Минулого тижня, 28 липня, на засіданні Виконкому Української асоціації футболу затвердили, що базовим днем першого туру чемпіонату України стане 23 серпня, після чого були відкинуті усі сумніви щодо цього питання, яке досить давно хвилює вболівальників та керівників шістнадцяти клубів Української Прем’єр-ліги (УПЛ).

Де гратимуть?

Також представники робочої групи з підготовки проведення чемпіонату, за дорученням президента УАФ та члена Виконкому УЄФА Андрія Павелка, провели інспекцію стадіонів, які проходять атестацію для організації матчів чемпіонату України сезону-2022/2023 в елітному дивізіоні. Разом з представниками клубів, які планують використовувати ці стадіони, перші віцепрезиденти УАФ Олексій Михайличенко та Вадим Костюченко обговорили вимоги, які потрібно буде виконати під час проведення матчів в умовах воєнного стану, та проінспектували спортивні арени.
Про подробиці перевірки пресслужбі УАФ розповів Вадим Костюченко: «Ми оглянули стадіони: у Львові – «Україну», СКІФ та «Арену-Львів»; в Ужгороді – «Авангард»; «Минай» – в однойменному місті; у Тернополі – Міський стадіон імені Романа Шухевича. Ці арени серед інших претендують на проведення матчів УПЛ на заході нашої країни. Клуби вже планують своє базування під час поєдинків чемпіонату України. За моєю інформацією, разом з «Минаєм» в Ужгороді планують грати «Ворскла», «Дніпро-1» та «Металіст», у Львові, крім місцевих команд, базуватиметься «Шахтар», у Ковалівці компанію місцевому «Колосу» складе «Чорноморець». Інші клуби ведуть перемовини зі стадіонами та з місцевими військовими адміністраціями. Адже саме місцеві військові адміністрації разом з Державною службою України з надзвичайних ситуацій даватимуть дозволи на проведення матчів УПЛ залежно від ситуації в регіоні».
Якщо спиратись на офіційну інформацію, то вже зараз варто говорити про те, що на заході України використовуватимуть шість стадіонів. Але це максимум, оскільки щодо «Минаю» та львівському СКІФу є певні запитання. А якщо говорити про столичний регіон, який буде другою локацією Української Прем’єр-ліги, то треба звернути увагу на згаданий стадіон «Колос» в Ковалівці. Також, звісно, мовиться безпосередньо про Київ, де будуть готові до матчів чотири футбольні стадіони: «Олімпійський», «Динамо» імені Валерія Лобановського, «Оболонь-Арена» та стадіон тренувального комплексу імені Віктора Баннікова.
Звісно, це лише попередній перелік, у який входять одинадцять арен, чого цілком достатньо для восьми матчів, з яких буде складатись окремо взятий тур першості. Можуть поступово виникнути й інші варіанти, але за умови забезпечення безпеки підготовки та проведення зустрічей. Варто нагадати, що під час повітряних тривог, згідно з попереднім планом, усі гравці та офіційні особи гри будуть зобов’язані пройти в укриття. І це лише один з аспектів оновленого регламенту, який доведеться адаптувати до воєнного стану в Україні. Планується, що цей документ стане основою для відродження інших ігрових видів спорту в нашій прекрасній країні.

Де дивитися?

Певна конкретна інформація є й щодо телевізійної картинки, хоча точніше варто говорити про інтернет-платформи, оскільки наразі вони реально претендують на показ матчів. Основним кандидатом є ресурс Setanta Sports, який нещодавно показував ігри «Динамо» у другому відбірковому раунді Ліги чемпіонів. Також несподівано на горизонті з’явився «Еспресо ТВ», де глядачі могли бачити дві зустрічі «Ворскли» у другій кваліфікації Ліги конференцій.
Тому вболівальникам завчасно треба думати не тільки про класичний телевізор, а й про хороші гаджети з доступом до якісного інтернету. Оптимальний варіант, звісно, це телевізори з підключенням до всесвітньої мережі, якщо комусь конче необхідна велика картинка. Раніше, треба зазначити, український чемпіонат показували медіахолдинги «Україна» (канали «Футбол 1/2/3») та «1+1» («2+2», УНІАН). Однак тепер «України» вже немає, а «плюси» можуть взяти домашні матчі максимум двох чи трьох клубів.
Також повідомляється, що якщо жоден з учасників тендеру не запропонує ту суму, яка влаштує усі клуби УПЛ, то Прем’єр-ліга запустить власну платформу для трансляції матчів. Однак це лише резервний варіант, а основні надії зараз пов’язані з ресурсом Setanta Sports, який якраз з 22 серпня планує оновити вартість своїх пакетів. Як зміниться ціна, звісно, не варто уточнювати.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8586 / 1.56MB / SQL:{query_count}