Українська принциповість

Гімнастка з України відмовилася підійматися на п’єдестал разом з росіянками

У Досі на тлі повномасштабного вторгнення російських окупантів в Україну відбувся етап Кубка світу зі спортивної гімнастики. Українка Даніела Батрона, яка посіла третє місце у вправах на різновисоких брусах, відмовилася підійматися на один п'єдестал з росіянками.
Українці виграли шість медалей: повний комплект нагород взяв Ілля Ковтун, «срібло» завоював Назар Чепурний, 15-річна Даніела Батрона стала срібною та бронзовою призеркою.
Українка, вигравши «бронзу» у вправах на брусах, не стала святкувати успіх з росіянками, які здобули інші дві медалі.
У підсумку представниці країни без назви (вони виступали в нейтральному статусі) святкували удвох, а для українки провели ще одну церемонію. Організатори з розумінням поставилися до цього.
До речі, на цьому турнірі «нейтрал» Іван Куляк відзначився провокаційною витівкою. Українець Ілля Ковтун здобув перемогу у вправах на брусах. 18-річний спортсмен показав найкращий результат, випередивши представника Казахстану Мілада Карімі та Куляка, який нині для світу спорту – спортсмен без прапора, країни та гімну. На церемонію нагородження Кулак вийшов з наклеєною на форму літерою Z, яка вже стала символом російського фашизму.

Свої дії він пояснив стандартними для російської пропаганди фразами та звинуватив у всьому українців. 20-річний спортсмен заявив, що нікому не хотів зла, а літера Z означає «за мир».
Крім того, Куляк вважає, що у всьому винні українські спортсмени, які нібито першими розпочали «всю цю движуху». Іван образився на наших земляків, бо вони виходили у жовто-синіх прапорах та кричали «Слава Україні». Також Куляк був обурений, що українські гімнасти вимагали, щоб росіян зняли зі змагань, хоча вони «нікому нічого не говорили і не робили».
«Я хотів просто показати, звідки я. І все. Наслідків я не боявся. Я нікому не бажав зла. Те, як з нами там негарно поводилися українські спортсмени, як вони себе поводили. Це просто треба було бачити. Вони почали всю цю політику, а я просто взяв і наклеїв на форму вже після того, як вони почали так поводитися», – заявив Куляк телеграм-каналу Shot.
Пізніше стало відомо, що Міжнародна федерація гімнастики (FIG) вирішила звернутися до незалежної комісії з етики (Gymnastics Ethics Foundation), щоб відкрити дисциплінарну справу проти Куляка. 
Про «утиски» росіян говорила і старша тренерка «нейтральної» збірної зі спортивної гімнастики Валентина Родіоненко, яка поскаржилася російським ЗМІ на українців. 
«На церемоніях нагородження було так: якщо вигравала наша дівчинка, а призове місце займала українка, то та відмовлялася виходити на нагородження. Зокрема, на брусах: два перші місця були у нас, третє – в українки. І остання нагороджувалась окремо», – розповіла Родіоненко пропагандистському каналу «Матч ТВ».
Натомість перформанс Куляка вона «не помітила», бо подумки обурювалася діями українців. 
«Мені, як керівнику делегації, про це навіть не говорили. Не бачила, коли він з'явився у цій майці. Навпаки, українці навіть якось без особливих проблем до цієї церемонії поставилися, бо, мовляв, звучав гімн України», – вважає Родіоненко.
«Взагалі спортсмени України поводили себе зухвало весь турнір. Ходили, загорнувшись у прапори, і ніхто їм не міг щось проти сказати, щоб не створювати конфлікт. Але це пряме порушення правил. Це було настільки зухвало. Зрозуміло, їм було жорстко заборонено спілкуватися з нами та з білорусами», – скаржилася тренерка.
Родіоненко наголошувала, що обставини для росіян були жахливі: «У нас було тільки одне бажання – якнайшвидше полетіти і повернутися додому. Тому що було весь час відчуття, що щось висить над нами, що має щось трапиться. І ми не знали, на яку провокацію українські спортсмени здатні».
Додамо, що для росіянок та білорусок ці змагання стали останніми – через санкції їх відсторонили від подібних турнірів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8028 / 1.56MB / SQL:{query_count}