Наші у Пекіні

На зимовій Олімпіаді Україну представлятимуть понад 40 спортсменів

Вже менше ніж за місяць у Китаї стартують зимові Олімпійські ігри. І вже зараз можна визначити, скільки українців виступатиме у Китаї. Загальне представництво нашої делегації буде більшим, порівнюючи з минулими зимовими Іграми – до Пхьончхану у 2018-ому наша збірна відправила 33 спортсмени, зараз можемо розраховувати на 41 або 42 олімпійці.
Ліцензії вдалося здобути у стрибках з трампліна та шорт-треку (чого не було у Кореї), біатлоні, фристайлі, фігурному катанні, санному спорті, лижних перегонах, гірськолижному спорті, сноуборді, лижному двоборстві й скелетоні. Ще є шанс на одну квоту в бобслеї. Вже точно можна сказати, що Україна немає квот у трьох видах: хокеї, керлінгу та ковзанярському спорті.
Біатлон: 8 (+ 2 запасні). Остаточно квоти у біатлоні розподілять 16 січня після закінчення етапу КС Рупольдингу. Але зараз впевнено можна казати, що Україну в особистих перегонах зможуть представити чотири жінки та чотири чоловіки. Також кожна з команд може взяти запасного п’ятого спортсмена.
Склад чоловічої збірної спрогнозувати доволі легко: Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко, Богдан Цимбал – в основі. Артем Тищенко буде «ідеальним запасним».
Урош Велепець назвав трійку з жіночої команди, яка готується до Олімпійських ігор: Юлія Джима, Олена Білосюк, Дар’я Блашко. За інші два місця в Рупольдингу боротимуться Валентина Семеренко, Катерина Бех, Анастасія Меркушина, Ірина Петренко та Ольга Абрамова.
Фристайл: 5 (+ змішана команда). Фристайл – найуспішніший зимовий вид для українців у цьому сезоні. Українські лижні акробати вже здобули 4 медалі на КС. У фристайлі квоти іменні – їх здобувають спортсмени, які розташовані найвище в олімпійському кваліфікаційному рейтингу. Але кожну збірну може представити на олімпійських змаганнях не більше чотирьох фристайлістів в одному виді.
Наразі на Ігри проходять дві жінки – Анастасія Новосад та Ольга Полюк. Також на Олімпійські ігри поїхала б переможниця етапу КС у минулому сезоні Мохнацька, але Надія завагітніла прямо перед стартом цього сезону.
Серед чоловіків наразі кваліфікацію проходять троє: Олександр Абраменко, Дмитро Котовський та Олександр Окіпнюк.
Україна вже точно гарантувала квоту у змаганні змішаних команд, яке відбудеться в історії Олімпійських ігор вперше. Наша збірна взяла дві «бронзи» у цьому виді на КС.
Реальних шансів на квоту в інших видах фристайлу (хафпайп, могул, скікрос, слоупстайл/біг-ейр) українці не мають.
Фігурне катання: 4 (+ додаткова парна ліцензія для командних змагань). Україна офіційно отримала командну квоту на Олімпійські ігри – 2022 у фігурному катанні. Для кваліфікації необхідно було здобути ліцензії щонайменше у трьох дисциплінах. Нашій команді це вдалося, а от Франції, Кореї, Британії, Австрії, Естонії, Бельгії, Білорусі, що йдуть вище у рейтингу за Україну, – ні.
У танцях на льоду збірну представлять Олександра Назарова та Максим Нікітін. У чоловічому фігурному катанні – Іван Шмуратко, жіночому – Анастасія Шаботова.
Софія Голіченко та Артем Даренський не здобули самостійної ліцензії у спортивних парах, але зможуть узяти участь у командному олімпійському турнірі.
Санний спорт: 6 (+ естафета). Ситуація з квотами у санному спорті зараз одна із найзаплутаніших. Міжнародна федерація санного спорту оголосила про зміни кваліфікаційної системи у зв’язку зі скасуванням тренувальних заїздів на першому етапі КС та проблемами з доставленням обладнання деяких збірних на наступні етапи.
За новою системою, спортсмени кваліфікуються на основі чотирьох найкращих результатів у цьому сезоні Кубка світу (раніше мали зараховуватися сім результатів). На Олімпійські ігри виходять 35 спортсменів у жіночих і чоловічих одиночних санях (не більше трьох від однієї збірної), та 18 екіпажів у чоловічих парних (не більше двох від однієї збірної).
Наразі на Олімпіаду від України проходять двоє чоловіків – Антон Дукач та Андрій Мандзій, дві жінки – Олена Стецьків та Юліана Туницька, одна пара – Ігор Стахів/Андрій Лисецький.
Також Україна зможе взяти участь в естафеті.
Лижні перегони: 6. МОК виділив українським жінкам чотири квоти, а чоловікам – дві. У лижних перегонах квоти неіменні, їх виділяють на команду. Українські жінки займають 15-те місце у рейтингу збірних: отримали дві ліцензії за нього та ще дві за залишковим принципом (топові збірні не можуть виставити більше ніж вісім спортсменів на перегони, місця розподіляють на користь інших команд за рейтингом). Федерація лижного спорту України ще не опублікувала склад команди на Олімпіаду, але найбільш імовірно, що на Ігри поїдуть Марина Анцибор, Валентина Камінська, Юлія Кроль та Вікторія Олех.
Чоловіки аж 26-ті у рейтингу: отримали одну ліцензію за ним та ще одну за залишком місць. На дві квоти претендують Руслан Перехода, Олексій Красовський, Дмитро Драгун та Олександр Лісогор, що зазначено у файлі зі складом збірної на сезон 2021/2022.

Шорт-трек: 2. Україна вдруге у своїй історії та вперше з 1998 року буде представлена двома шорт-трекістами на Олімпійських іграх. За підсумками Кубку світу, квоти завоювали Уляна Дуброва (на дистанції 1500 метрів) та Олег Гандей (500 метрів).

Гірськолижний спорт: 2. Україна не має жодного представника у гірськолижному спорті на КС. Але до Олімпіади МОК, щоб популяризувати цей вид спорту, виділяє по одній квоті для жінок та чоловіків і таким слабким збірним, як наша. Представити Україну в Пекіні мають Анастасія Шепіленко та Іван Ковбаснюк.
Стрибки з трампліна: 2. Наразі у ліцензійній зоні перебувають Євген Марусяк і Віталій Калініченко. Українці хоч і посідають одні з останніх місць, але стабільно беруть участь на КС у цьому сезоні, тому ці спортсмени й поїдуть на Ігри.
Сноубординг: 1. На єдину квоту України в сноуборді претендує Аннамарі Данча. Вона 25-та у квотному рейтингу паралельного слалому – зараз українка зі запасом виходить на Олімпійські ігри.
Шансів на представництво в інших видах змагань зі сноубордом (біг-ейр/слоупстайл, хафпай, сноуборд-крос) немає.

Скелетон: 1. Владислав Гераскевич 18-ий у загальному заліку КС зі скелетону, що цілком достатньо для кваліфікації – на Олімпійські ігри їдуть 25 найкращих спортсменів. На етапі у Сігулді Гераскевичу вдалося показати найкращий результат у кар’єрі на Кубку світу – шосте місце.
Лижне двоборство: 1. МОК виділив Україні одну квоту у цьому виді спорту. Вона дістанеться Дмитру Мазурчуку, який є 30-им у квотному рейтингу. На останньому етапі Кубку світу Дмитро здобув своє перше очко у загальний залік, ставши 30-им у перегонах.
Бобслей: 0 (є можливість взяти одну ліцензію). У Пекіні вперше в історії Ігор розіграють медалі у жіночому монобобі. На ліцензію у цьому виді претендує українка Лідія Гунько.
Зараз вона є на першому непрохідному місці у рейтингу – на останніх двох етапах Світової бобслейної серії українці треба відіграти одну позицію у бразилійки або італійки, щоб потрапити на Ігри.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8957 / 1.6MB / SQL:{query_count}