Невідомий чемпіон

Артем Далакян продовжує втримувати титул чемпіона світу з боксу серед професіоналів

Український боксер Артем Далакян вп'яте захистив титул чемпіона світу серед професіоналів. Цими вихідними досвідчений Луїс Консепсьйон, чемпіон світу у двох вагових категоріях, не впорався ні з потужністю, ні з технікою українця, програвши достроково.
Артем Далакян завоював титул WBA у 2018-ому, яскраво завершивши кар'єру Браяна Велорії. З того часу українець п'ять разів захищав титули вдома: чотири дострокові перемоги та одна – рішенням суддів. І той бій, який Артем провів усі 12 раундів, не завершився достроково через травму українця – з другого раунду Далакян боксував зі зламаною правою рукою.
Через рік і дев'ять місяців після останнього поєдинку Артем вийшов на ринг проти Луїса Консепсьона, який міг стати одним із найважчих його випробувань після Велорії. Панамець – чемпіон у двох категоріях, досвідчений боксер із ударом, але з перших секунд Далакян показав, хто тут господар.
У першому раунді в українця регулярно заходив лівий бічний – на стрибку та назустріч. З другого до нього приєднався правий прямий. Далі Далакян лише дедалі більше розігрівався і набирав обертів. Консепсьйон намагався якось вирівняти ситуацію, але нічого не виходило. За швидкістю наздогнати Артема шансів не було, за допомогою технічних дій – теж. Нав'язати силовий бокс панамцю не вийшло – українець закрив усі можливості у клінчі та сам продавлював завдяки фізичній готовності.
До п'ятого раунду Артем набрав обертів. За першим нокдауном пішов другий, який треба було відраховувати на п'ять ударів раніше – рефері не відреагував на те, що Консепсьйона від падіння після удару врятували лише канати.
Усі наступні раунди – явне домінування Артема. Далакян класично ловив голову суперника на двійки, обводив захист бічними ударами і просто показував гарний бокс, зробивши з досвідченого та міцного опонента статиста, який спостерігає за своїм виступом.
У дев'ятому раунді терпець кута Луїса урвався – секунданти відмовилися від продовження бою. Можна було й раніше, бо розраховувати на щось, окрім дива, після середини бою Консепсьйон уже не міг.
Єдине, певно, що певною мірою викликало певний негатив від цього поєдинку, то це мала кількість глядачів. В Україні поєдинки за титул чемпіона світу відбуваються не так вже й часто, а Далакян – єдиний українець, який б'ється за пояс, не виїжджаючи в гості до суперників. Крім Артема, востаннє за пояс чемпіона в Україні боксували українці Юрій Нужненко та В'ячеслав Сенченко. У 2009 році у Донецьку Сенченко відібрав пояс у Нужненка. Але Далакян – не Усик і не Ломаченко. Більшість навіть і не знає, що він є чемпіоном світу вже третій рік поспіль. І напівпорожня зала, яка на картинці виглядала так, ніби це не вечір боксу, а якесь тренування, дещо засмучує. Тим паче, що український чемпіон переживає кращі роки кар'єри. А на нього прийшли подивитися друзі, знайомі та команди бійців, що билися в андеркарті.
Без популярності Артем так і мріятиме про об'єднання поясів – ніхто не захоче битися з ним, маючи високий ризик програти, але не заробити на цьому достатньо. І він так і залишиться невідомим не лише у світі, а й в країні, честь якої захищає.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8272 / 1.55MB / SQL:{query_count}