Два колеса замість чотирьох ніг

У сучасному п’ятиборстві можуть замінити коней на велосипеди

Останніми роками ми вже звикли до того, що в тих чи інших видах спорту змінюються правила гри. Однак досі вони жодним чином не змінювали основні принципи. І ось, схоже, нас очікують революційні зміни в одному з найстаріших видів змагань – сучасному п’ятиборстві. Міжнародна федерація сучасного п’ятиборства (UIPM) у секретному режимі ухвалила цікаве рішення, здатне кардинально змінити олімпійську дисципліну. Як повідомляє The Guardian з посиланням на численні анонімні джерела, виконком UIPM погодив рішення про вилучення з програми змагань верхової їзди та заміну її велогонками. За інформацією порталу Insidethegames, який теж розповсюджує цю новину, про те, що верхова їзда вилучається з програми, були повідомлені навіть не всі члени виконкому UIPM – вистачило консенсусу найвідданіших прихильників змін.
UIPM поки що відмовляється від коментарів, обіцяючи випустити найближчим часом офіційну заяву. Водночас Insidethegames в обмін на відмову від публікації інформації про неоднозначне рішення UIPM було навіть запропоновано ексклюзивне інтерв’ю.
Зазначимо, що сучасне п’ятиборство дебютувало у програмі Ігор у 1912 році на вимогу засновника сучасного олімпійського руху П’єра де Кубертена. Він вважав, що офіцерське багатоборство, яке існувало з кінця XIX століття (воно і стало базою нової олімпійської дисципліни), що мало змагання з верхової їзди, фехтування, стрільби, плавання і бігу, тобто дисципліни, які вкрай корисні для тренування справжнього офіцера та є «перевіркою моральних рис людини, її фізичних можливостей та навичок», саме вони дають ідеального, різнобічного атлета. Однак у 2009 році відбувся перший відхід від класичного набору змагань. Стрільбу з пневматичного пістолета замінили на стрільбу з лазерної «іграшки» по електронним мішеням. Згодом навіть змінили кількість часу на змагання. Спершу спортсмени замість чотирьох днів мали виконати п’ять дисциплін в один день, а на Олімпіаді в Токіо, цього літа, їм дали на все 90 хвилин.
Але не час, не стрільба та не біг з плаванням, а саме верхова їзда робила сучасне п'ятиборство справді відмінним від інших мультиспортивних дисциплін. Без неї воно втрачає родзинку і стає подібним на полегшений варіант, наприклад, триатлону, де змагаються справді «залізні» люди, від яких потрібно бігти, пливти і гнати на велосипеді без жодних перерв на відпочинок.
Причиною, схоже, неминучої відмови від ключової ознаки сучасного п’ятиборства став інцидент, який відбувся на Олімпіаді в Токіо. Тоді тренерка німецької спортсменки Кім Райзнер у прямому сенсі дала кілька разів по морді коню на прізвисько Saint Boy. Кінь виявився напрочуд упертим, відмовлявся брати бар’єри, що позбавило п’ятиборчиню Аніке Шлої олімпійської медалі. Тут слід зазначити, що коней між спортсменами розподіляють за жеребом, доступ до них вони отримують не раніше ніж за 20 хвилин до старту змагань. Фотографії зі Шлої, яка плаче на впертому коні, стали основою для безлічі мемів, а Кім Райзнер дискваліфікували. Ну і, зрозуміло, інцидент спричинив гнів численних організацій захисту тварин. Зокрема, у заяві структури, яка називається «Люди за етичне поводження з тваринами» (PETA), зазначалося, що настав час позбутися всіх несучасних видів спорту, які вдаються до експлуатації тварин. І мовиться тут не тільки про сучасне п’ятиборство, а й взагалі про будь-які дисципліни за участю людини та коня – виїздку, триборство, конкуру. З огляду на те, наскільки впливовими стали різноманітні структури, що захищають чиїсь права, існує варіант, що з тваринами Олімпійські ігри в найближчому майбутньому попрощаються остаточно.
Наостанок зауважимо, що сучасне п’ятиборство принесло в скарбничку України дві олімпійські нагороди. У 2008 році в Пекіні бронзовою медалісткою стала Вікторія Терещук. Щоправда, через сім років її позбавили цієї нагороди через знайдений в організмі допінг. Ще одну олімпійську нагороду виборов один з найвідоміших українських спортсменів в цьому виді спорту – Павло Тимощенко. Він став срібним медалістом Олімпіади в Ріо у 2016 році.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8147 / 1.56MB / SQL:{query_count}