Блискавичний турнір

У неділю на площі Ринок у присутності численних глядачів - прихильників шахів відбулися два турніри (жіночий та чоловічий) на честь 80річчя видатного львівського тренера Віктора Карта, ювілей якого відзначили у п'ятницю, 19 червня

У неділю на площі Ринок у присутності численних глядачів - прихильників шахів відбулися два турніри (жіночий та чоловічий) на честь 80річчя видатного львівського тренера Віктора Карта, ювілей якого відзначили у п'ятницю, 19 червня. Цими змаганнями закінчилися заходи, організовані обласною федерацією шахів, багаторічним активним членом якої був Віктор Еммануїлович Карт. За неповні чотири години були зіграні блискавичні турніри (на обдумування ходів кожному шахістові дається 5 хвилин) серед чотирьох шахісток у два кола та поміж 12 чоловіків (8 гросмейстерів, 3 міжнародні майстри та кандидат у майстри 10річний Володя Ветошко з Городка).

Серед жінок обидва кола рівно пройшла міжнародний майстер Наталія Григоренко, яка після народження донечки вперше сіла за шахівницю. Очевидно, дався взнаки шаховий "голод", бо Наталя впевнено набрала 4,5 очка і на півтора очка випередила найближчих суперниць - Мирославу Грабінську та Лізу Соловйову, четвертою стала Віта Чулівська.

У чоловічому турнірі блискавичний старт заслуженого майстра спорту Андрія Волокитіна - п'ять очок у п'яти партіях - визначив його головним претендентом на перший приз, бо головні конкуренти відставали на півтора очка. Однак суперники не дали Андрієві, якому 18 червня виповнилося 23 роки, піти у відрив і поступово скоротили відстань до лідера. Особливо старалися гросмейстери Юрій Вовк та Олександр Сулипа, який спеціально приїхав із польського Вроцлава, де працює із жіночою збірною Польщі. Вони зуміли навіть обіграти рейтинг­фаворита змагань у безпосередніх поєдинках, але обігнати так і не змогли, хоча й не дозволили Волокитіну здобути загальну перемогу. Тож, перше­друге місця, набравши по 8 очок, поділили Волокитін та Вовк, а третєчетверте - Сулипа та Олексієнко - по 7,5. Подальші місця посіли Юрій Криворучко - 6,5, Мартин Кравців і Назар Фірман - по 6 очок, гість з Луганська чемпіон України 2005 року Олександр Арещенко - 5,5, Михайло Казаков - 5, Юрій Вовк та Олександр Іпатов - по 3, Володимир Ветошко - без очка.

Усі призери отримали з рук Віктора Карта та президента обласної федерації шахів народного депутата Степана Давимуки подарунки та грошові призи, які встановив колишній учень Віктора Еммануїловича, а нині успішний бізнесмен і меценат шахів Володимир Терешко.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8139 / 1.54MB / SQL:{query_count}