Eurovolley-2023 в Україні!

Наша країна стала одним з чотирьох господарів чоловічого чемпіонату Європи з волейболу 2023 року

У 2023 році в Україні відбудуться ігри чемпіонату Європи з волейболу серед чоловічих команд. Про це з посиланням на Європейську конфедерацію волейболу (ЄКВ) інформує Федерація волейболу України (ФВУ).
«Україна здобула право увійти до складу чотирьох країн, яким довірять проведення одного з групових етапів фінального раунду чоловічого чемпіонату Європи 2023 року! Що ж казати – подія для вітчизняного волейболу історична та видатна», – мовиться в повідомленні.
У ФВУ сподіваються, що ігри турніру проведуть «на новій яскравій та сучасній арені, побудованій спільними зусиллями держави та спонсорів».
Як розповів порталу ua.tribuna президент ФВУ Михайло Мельник, матчі Євро-2023 відбудуться, крім України, також в Італії, Болгарії та Чорногорії. Україна замінила Сербію, яку розглядали як одного з господарів турніру.
«Свою заявку ми подали 26 жовтня, а згодом президент Європейської конфедерації волейболу Александар Борічіч підтвердив мені телефоном – нам дають одну з чотирьох груп фінальної частини Євроволей-2023.
Борічіч був тут у середині жовтня на святкуванні 95-річчя волейболу в Україні. Тоді він сказав, що шансів у нас мало на проведення чоловічого Євроволею, бо країни-господарі уже відомі. Але відзначив прогрес нашої федерації й висловив надію в найближчому майбутньому провести фінальний турнір з волейболу в Східній Європі.
Але, схоже, ситуація змінилася. Мабуть, відіграли роль наші добрі стосунки. Все-таки після переобрання на посаді президента ЄКВ два тижні тому першою, кого Борічіч відвідав з візитом, стала Україна. Та й ми давно уже показали, що можемо приймати чемпіонат Європи.
Ще раніше було вирішено, що Євроволей-2023 прийме Італія, Болгарія, Сербія та Чорногорія або Македонія. Я так зрозумів, що нам дали провести турнір замість Сербії», – зауважив функціонер.
Стосовно того, де саме відбуватимуться матчі команди, то тут ситуація наразі незрозуміла. На думку президента ФВУ, нашій країні необхідно побудувати нову арену, проте невідомо, де це зробити: «Сподіваюсь, що до турніру вдасться збудувати щось у Києві. Наразі ми можемо провести матчі цього рівня тільки в Запоріжжі. Але мовиться про те, що збудують новий зал. Питання тільки, де саме.
Розраховувати на більше, ніж груповий етап Євроволею, нам важко – для цього потрібно мати не один, а два відповідні зали. Наприклад, щоб прийняти півфінали та фінал, треба мати десятитисячні арени – тому у 2023 році їх прийме Італія. А от в групі вистачить арени на три тисячі – така у нас сьогодні є тільки в Запоріжжі.
Але це Запоріжжя – там немає що показати людям. Навіть наші гравці кажуть, що зал там класний, є де тренуватись, але після тренування нема куди піти. Тому я б хотів, щоб у нас такий зал був у Києві. Було б добре, якщо встигнуть збудувати. Бо вже пора, тим паче нам дають такі змагання».
Михайло Мельник також повідомив, що віцепрезидент ФВУ Олександр Герега хоче будувати зал у Шепетівці. Однак йому все ж радять звести арену ближче до Європи, а саме у Львівській області в трикутнику Моршин – Трускавець – Стрий.
Зазначимо, що у фінальній частині чемпіонату Європи сформують чотири групи по шість команд. Одна з чотирьох країн-господарів приймає одну групу. В кожній з них грають одне коло – будь-яка команда зіграє щонайменше по п’ять матчів (загалом в групі буде зіграно 15 матчів). З кожної групи виходять перші чотири команди. Далі – плей-оф, починаючи з 1/8 фіналу. Українська збірна, як один з господарів, потрапляє на турнір автоматично, без кваліфікації. Стосовно дати проведення турніру, то вона стане відома восени 2021 року.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8185 / 1.56MB / SQL:{query_count}