Боротьба за путівки в еліту

Чемпіонати в нижчих українських лігах догравати не будуть, командам доведеться лише вирішувати, хто підвищиться в класі

Цього тижня Українська асоціація футболу отримала усну згоду від Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) про відновлення чемпіонату. МОЗ схвалив збільшення кількості людей для організації та проведення матчу із 50 до 200 осіб. Ця перепона була чи не найголовнішою для відновлення першості, оскільки, згідно з попереднім розпорядженням, проводити матчі та одночасно транслювати їх 50 особам досить важко. Футбольні інстанції ще не отримали письмового дозволу. Раніше директор Favbet Ліги Євген Дикий повідомив, що організація звернулася в МОЗ і чекає рішення міністерства про можливе збільшення кількості учасників масових заходів. Найближчим часом УАФ офіційно оголосить про відновлення УПЛ 30 травня. Але тимчасові рамки рестарту сезону ще повинен затвердити виконавчий комітет Асоціації.
Нагадаємо, що, згідно з новим проєктом календаря, завершальна частина сезону 2019/2020 чемпіонату України відновиться 30 травня і завершиться 19 липня. Фінал Кубку України запланований на 25 липня.
І якщо в еліті усе впирається в дату рестарту, то в нижчих дивізіонах не все так райдужно. Представники Першої та Другої ліг провели оригінальну зустріч на трибунах столичної «Оболонь-Арени», де мали можливість вживу поговорити один із одним, висловити свою позицію, не порушуючи при цьому умов дотримання карантинної дистанції. Незважаючи на певні побоювання з приводу можливого результату бесіди у форматі «домовилися домовлятися», зустріч виявилася плідною щодо прийняття деяких рішень.
Спочатку вдалося розібратися з Другою лігою: тут вирішили не шукати важких шляхів. Переважною більшістю голосів клуби вирішили не відновлювати чемпіонат у групах А і Б, тож сезон можна вважати таким, що не відбувся: чемпіон і призери визначені не будуть. Питання обміну між лігами поки що зависло в повітрі, але є час на його вирішення.
А ось стосовно обговорення долі Першої ліги не все так просто. Деякі клуби наполягали на тому, що нема сенсу догравати сезон через фінансові труднощі, а інші колективи, навпаки, наполягали на відновленні першості. В даному випадку також довелося вдатися до демократії у вигляді прозорого голосування. Утрималися від волевиявлення «Волинь» і «Металург», думка яких, до речі, могла стати визначальною, але ці колективи вирішили відійти вбік.
За продовження чемпіонату проголосували «Агробізнес», «Інгулець», «Рух», «Оболонь-Бровар», «Металіст 1925» і «Черкащина». Це шість клубів. Однак по другий бік барикад опинилися вісім команд: «Минай», «Авангард», «Гірник-Спорт», «Чорноморець», «Прикарпаття», «Миколаїв», «Кремінь» і «Балкани». Таким чином, із невеликою перевагою виграли ті, хто прагнув дострокового фінішу чемпіонату. Так що і в цій ситуації поточна турнірна таблиця стала підсумковою, але переможець першості та медалісти названі не будуть.
Проте є одне «але» – обмін між лігами. Тут багато питань. Наразі адміністрація ПФЛ надіслала клубам опитувальник, який містить три варіанти вирішення проблеми і один резервний. Стосовно переходів із Другої ліги в Першу всі варіанти передбачають, що наступного сезону в Першій лізі зіграють 18 команд, а з Другої ніхто не вилетить. Команди можуть підвищитися тільки за умови наявності атестата Першої ліги.
1. Топ-2 груп А і Б Другої ліги підвищуються, треті місця грають плей-оф із 15-им та 16-им клубами Першої ліги. Плей-оф із двох матчів – по одному на полі кожної команди. Переможці отримують місце в Першій лізі.
2. Ніхто не вилітає з Першої ліги, топ-2 груп А і Б Другої ліги підвищуються.
3. Топ-3 груп А і Б Другої ліги підвищуються, 15-те і 16-те місця Першої ліги вилітають.
Що стосується підвищення в класі у Першій лізі, то ПФЛ вирішила, що долю турніру визначатимуть тільки ті клуби, які проходять процедуру атестації на участь в УПЛ, тобто претендують на підвищення в класі. Це шість команд: «Рух», «Волинь», «Минай»,  «Інгулець», «Оболонь-Бровар», «Агробізнес».
Їм пропонують таке:
1. Мінітурнір між кращими шістьма командами Першої ліги, у яких є атестація УПЛ. В одне коло і в одній нейтральній області – всього п’ять турів. Раніше набрані в сезоні очки не враховуються, трійка кращих виходить в УПЛ.
2. Перше і друге місця безпосередньо проходять в УПЛ (за умови наявності атестації), мінітурнір між чотирма клубами за останню путівку в УПЛ. В одне коло і в одній нейтральній області – всього три тури. Раніше набрані очки не враховуються, переможець мінітурніру потрапляє в УПЛ.
3. Претенденти на підвищення в класі з атестацією УПЛ дограють матчі, що залишилися, між собою за поточним календарем Першої ліги. Набрані очки додаються до поточної турнірної таблиці, за її підсумками найкраща трійка виходить в УПЛ.
Резервний: три кращі клуби в поточній таблиці Першої ліги потрапляють в УПЛ безпосередньо. Зараз перші три місця посідають «Рух», «Волинь» і «Минай».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8399 / 1.57MB / SQL:{query_count}