Спорт на низькому старті

В Україні спортсменам із 11 травня дозволили тренування, проте змагатися поки планують лише футболісти

Як відомо, цього тижня Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні ухвалив рішення про третє продовження карантину. Цього разу вказана дата – 22 травня. Проте на тому ж засіданні ухвалене рішення і про деяке послаблення карантину з 11 травня. Торкнулося воно й спортивного життя.
З наступного понеділка може відбуватися тренування в командних видах спорту, але суто для професійних команд і на закритих базах. Тож до кінця травня цілком можливе проведення спортивних змагань.
Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт розповів про аспекти повернення професійного спорту після карантину.
«Групи обмежені не будуть. Це будуть футбольні, хокейні, гандбольні, волейбольні команди, які готуватимуться до участі в подальших змаганнях. Для нас це важливий перший етап, і прошу не забувати, що люди ще хворіють, вмирають. Головне, щоб усі спортсмени та громадяни України були здорові. Ми починаємо відновлювати підготовку наших спортсменів.
Усі гравці можуть разом вийти на тренування в разі дотримання умов індивідуального захисту обличчя, очей. Вважаю, що всі команди повинні здати тести. Буде багато людей на тренуваннях, потрібно переконатися, що всі вони здорові. Ми працюємо над питанням повернення чемпіонату УПЛ. На кону питання не тільки футболу, а й усього спорту, який готується до участі в Олімпійських іграх 2021 року.
Ми будемо стежити за ситуацією в країні. Якщо хвороба піде на спад, можемо почати відновлення сезону. Перший етап буде без глядачів. Потім уже будемо дивитися на ситуацію в країні. Зараз почнуться тренування, а далі будемо вирішувати, коли можна відновити чемпіонати. Якщо наші спортсмени повернуться до тренувань, це вже буде добре», – сказав він.
Таким чином, із 11 травня, коли почнеться поступове пом’якшення умов карантину, в Україні дозволені тренування в командних видах спорту. До цього деякі команди УПЛ, включаючи «Шахтар» і «Динамо», дозволяли тренуватися своїм гравцям на базах лише невеликими групами з дотриманням безпечної дистанції. Тепер тренування проводитиме максимальна кількість професійних спортсменів, але про якісь змагання наразі говорять лише футболісти. Саме футбольна першість готується дограти чемпіонат країни. Про це відразу після засідання уряду заявив президент УАФ Андрій Павелко.
«Уряд готує низку пом’якшень карантину, які стосуються і життя футбольної спільноти. Про це сьогодні одразу після засідання Кабінету міністрів, на якому було ухвалене відповідне рішення, поговорили з очільником МОЗ Максимом Степановим.
Зокрема, планується, що команди невдовзі зможуть відновити групові тренування на базах клубів. Далі спільно з МОЗ, а також із урахуванням рекомендацій УЄФА розробляємо протоколи для відновлення чемпіонату і Кубку України. Паралельно вивчаємо досвід інших країн, де залежно від поточної ситуації з Covid-19 також готуються продовжити внутрішні футбольні змагання. Як і наші вболівальники, мріємо відновити матчі чемпіонату і Кубку України щонайшвидше!
Я мав телефонну розмову щодо наслідків пандемії та варіантів виходу українського спорту з карантину із міністром молоді та спорту України Вадимом Гутцайтом і президентом НОК України Сергієм Бубкою. Під керівництвом міністра запланована відеоконференція щодо ситуації з Covid-19 із керівниками федерацій олімпійських видів спорту. Спортивна спільнота України єдина як ніколи і готова до спільних дій із подолання наслідків пандемії», – написав Андрій Павелко у фейсбуці.
Ще до рішення уряду виконавчий директор УПЛ Євген Дикий розповів, як організація планує виходити з карантину.
«На цьому тижні відбулося засідання робочої групи, було присутнє керівництво УАФ в особі першого віцепрезидента Олега Протасова. Клубам був представлений оптимістичний сценарій відновлення нашого чемпіонату. Плануємо 30 травня проведення першого матчу. Обов’язковою умовою буде тестування на наявність або відсутність Covid-19 у футболістів, всього штабу і персоналу клубів.
Клуби акцентували нашу увагу на тому, що є певні труднощі з кількістю тестів. У зв’язку з цим було озвучене питання: чи допоможуть із цим УАФ та УПЛ? Все, що в наших силах, обов’язково зробимо. УАФ також звертатиметься у профільне міністерство, щоб за прийнятною ціною придбати необхідну кількість тестів. На сьогодні їхня ціна варіюється від 500 до 2000 гривень. Це повинен бути єдиний протокол».
«Є зразок Бундесліги, зараз працюємо спільно з УАФ над тим, щоб у нас був впроваджений аналог такого протоколу, який буде обов’язковим перед усіма матчами Прем’єр-ліги. До тестування будуть єдині вимоги: щоби всім футболістам воно було обов’язково проведене. Тільки у випадку негативного результату тесту на коронавірус буде отримане «зелене світло», щоб футболісти змогли брати участь в матчі.
Негативна реакція з боку клубів відсутня. Це поки робочий проєкт, чекаємо зворотного зв’язку від клубів. За тією інформацією, яка зараз є, всі з оптимізмом сприймають цей проєкт і хочуть скоріше повернутися до матчів. Деякі клуби вважають, що навіть добре, що є такий тісний графік з огляду на те, що у нас будуть деякі труднощі з транспортним сполученням. Якраз зручно, коли клуб їде зі Львова до Маріуполя і попутно має гру в Києві. Прийнятно, що матч буде в середу. Мінімум між матчами має бути 48 годин», – заявив Євген Дикий у програмі «Великий футбол».
Натомість у розпорядженні порталу SportArena з’явився план клубів УПЛ стосовно дат проведення матчів.
На 12 – 29 травня запланована підготовка команд до відновлення чемпіонату. З 12 по 17 травня клуби повинні провести тестування і перевірити здоров’я гравців, а також тренерського штабу. Після того, як клуби пройдуть процедуру тестування, ще 13 днів займе сам процес підготовки. Після нього, 30 травня, планують розпочати ігри 24-го туру.
Календар наразі виглядає так:
30 травня – 24-ий тур;
6 червня – 25-ий тур;
13 червня – 26-ий тур;
17 червня – 27-ий тур;
20 червня – 28-ий тур;
27 червня – 29-ий тур;
6 липня – 30-ий тур;
10 липня – 31-ий тур;
13 липня – 32-ий тур.
Окрім поєдинків чемпіонату, були заплановані дати проведення Кубку України. Півфінальні ігри повинні відбутися 10 червня, фінальна зустріч – 17 липня, після завершення ігор чемпіонату. Що стосується плей-оф за визначення учасників Ліги Європи, то в планах УПЛ провести матчі 21 і 24 липня відповідно.
Щоправда, це лише попередній проєкт. Згідно з повідомленням Telegram-каналу «Динамо Київ Inside», три останні тури УПЛ можуть бути зіграні 4, 8 та 11 липня відповідно, а фінал Кубку України – 15 липня.
Як повідомляє журналіст Ігор Бурбас, у четвер, 7 травня, клуби Прем’єр-ліги обговорять варіант із догравання матчів чемпіонату в одному з двох міст. Його запропонував генеральний директор «Шахтаря» Сергій Палкін.
З його слів, це полегшить життя багатьом командам, оскільки наряд чи буде відновлення авіасполучення.
«Нещодавно ми отримали документ від Бундесліги на 50 сторінках про те, яким чином потрібно дотримуватися протоколу безпеки. До продовження сезону гравці мають перебувати сім днів у готелі на карантині. Пі час перельотів сидіти в літаку  на відстані. А це означає, що борти повинні бути досить місткі.
Перевозити гравців мають два автобуси, щоб дотримуватися відстані між футболістами. З економічної точки зору для українських клубів такі витрати є великими: замовляти чартери, по два автобуси... Доцільніше було б вибрати два міста, навколо них сконцентрувати найбільшу кількість команд і закінчити чемпіонат у цих двох містах. Якщо це можливо. Якщо ні, ми можемо їхати автобусом.
Я говорив із представниками авіакомпаній. Вони вірять, що до кінця травня є ймовірність, що чартерні рейси будуть дозволені. Це питання ще відкрите. Більш предметно ми до нього повернемося днів за 10 до початку чемпіонату, якщо нам дадуть таку можливість».
Наразі, крім «Шахтаря», цю ідею підтримують «Динамо», «Десна» і «Колос». Команди пропонують провести матчі верхньої шістки чемпіонату в Києві. У столиці України є три стадіони, готові прийняти ігри УПЛ.
Команди нижньої шістки поки ще не визначилися з місцем проведення своїх матчів. Пріоритетним варіантом вважається Львів, альтернативним – Дніпро.
Якщо ситуація з УПЛ більш-менш зрозуміла, то з матчами в першій і другій лігах значно складніше. Президент ПФЛ Сергій Макаров у коментарі Tribuna.com розповів, що, найімовірніше, сезон буде відновлений не в повному обсязі.
«Як варіант розглядаємо закінчити другу лігу, адже там зіграні два кола. А в першій розіграти путівку в УПЛ між клубами, які подали заявку на патент на УПЛ. Але це поки що не вирішене. Рішення немає.
Поки що пріоритет – дограти чемпіонати у тому вигляді, в якому вони були на початку. Класичний варіант. Але у ході справи можливі різні варіанти. Зараз дивимося, аналізуємо інформацію.
На цьому тижні ще буде засідання робочої групи: УПЛ, ми, УАФ і профспілка. Як я знаю, федерація готує медичний протокол, де розписані всі заходи до поновлення чемпіонату в його процесі.
Наприклад, у другій лізі є «Буковина». Регіон, у якому хворих більше, аніж у Києві. В мене є сумніви, що у цьому регіоні буде повністю знятий карантин 22 травня. Це станеться пізніше. Питання, що тоді робити з «Буковиною»? Тут навіть не фінансові моменти. Всі команди готові догравати сезон. Просто деяких бентежить ця ситуація – карантин, ризики. Так, усі готові зіграти, але є деяка невизначеність.
З урахуванням того, що статистика захворюваності в нашій країні неповна – тестів мало, підозрюю, що ми просто не розуміємо повної картини. Тож ризики дуже великі.
Для мене найскладніше: ось ми рестартуємо, але що робити, якщо під час змагань відбудеться спалах захворювання серед футболістів? Питань і ризиків багато», – зазначив Сергій Макаров.
Варто додати, що заявки на атестацію в УПЛ подали «Рух», «Волинь», «Минай», «Інгулець», «Оболонь-Бровар», «Металіст-1925» і «Чорноморець».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9814 / 1.63MB / SQL:{query_count}