Буря у склянці

Португальці хочуть технічної поразки для України

фото: 24tv.ua
Бразилець Жуніор Мораес після отримання громадянства України провів два матчі за нашу національну збірну. Голами не відзначився, однак ледь не потрапив у скандал. Португальське видання Maisfutebol стверджує, що Федерація футболу Португалії збирається оскаржити натуралізацію футболіста і наполягатиме на технічній поразці для нашої команди.
Видання взяло коментар у португальського судді CAS (Спортивний арбітражний суд) Ногейри да Роши, який підтвердив, що у випадку з натуралізацією Мораеса повинна застосовуватися стаття 7 Статуту ФІФА “Отримання нового громадянства”.
У самій статті прописано, що будь-який гравець, який отримав нове громадянство і не грав за національну команду, має можливість виступати за нову збірну тільки якщо виконується одна з умов:
а) Він народився на території відповідної асоціації;
b) Його біологічна мати або біологічний батько народилися на території відповідної асоціації;
c) Його бабуся чи дідусь народилися на території відповідної асоціації;
d) Він жив безперервно щонайменше п’ять років після досягнення 18-річчя на території відповідної асоціації.
Як приклад португальці наводять випадок, який трапився у листопаді 2016 року, коли ФІФА покарала Болівію двома технічними поразками в матчах проти Перу (2:0) і Чилі (0:0) через неправильну натуралізацію захисника Нельсона Кабрері.
Мораес був у донецькому “Металурзі” у 2011 році, потім провів сезон у софійському ЦСКА. З липня 2012 року по лютий 2017 року він виступав в Україні за “Металург” і київське “Динамо”, після чого відправився у короткострокову оренду в китайський “Тяньцзінь Цюаньцзянь”. З літа 2017-го Жуніор знову грає в Україні.
Отже, як стверджують португальці, він безперервно прожив в Україні 4 роки і 8 місяців.
Однак спортивні юристи вважають, що претензії португальців безпідставні, для цього є вагомі аргументи.
Не варто забувати, що спортсмени в Україні отримують громадянство за особливою процедурою, у якій немає значення, скільки днів прожито у році, хоча вона важлива, оскільки кількість років, безперервно прожитих в країні, необхідні для “футбольного громадянства ФІФА”.
Однак насамперед під час визначення “прожитих років” ФІФА враховує норми місцевого законодавства, в цьому випадку законодавства України. Згідно з ними, безперервним роком вважається проживання на території України 183 дні на рік. Як відомо, Жуніор Мораес провів у оренді в Китаї 4 місяці в 2017 році – це приблизно 120 днів. Тому на території України він жив в минулому році більше 200 днів.
Тому норма внутрішнього законодавства України дозволяє сказати про те, що гравець провів на території країни понад 5 років, тож має право на зміну “футбольного громадянства ФІФА”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8420 / 1.54MB / SQL:{query_count}