Юні грації на львівському килимі

У нашому місті відбулися IV Всеукраїнські дитячі змагання зі спортивної гімнастики

У нашому місті відбулися IV Всеукраїнські дитячі змагання зі спортивної гімнастики

Уже вчетверте у Львові відбуваються Всеукраїнські змагання, присвячені талановитому тренерові і хореографу, майстрові спорту зі спортивної гімнастики Ірині Івлєвій (1957 - 2000). Вона закінчила балетну школу, Львівське училище фізичної культури, де стала майстром спорту, факультет журналістики Львівського національного університету ім. Івана Франка.  1995 року Ірина з сім'єю переїхала до Торонто, одного з найбільших міст Канади, де проживає понад 80 тисяч українців. Тут вона почала працювати в одному зі спортивних клубів з дітьми - тренером та хореографом. Вдало поєднуючи хореографію з гімнастичними вправами, Ірина витворила оригінальну методику навчання, за якою її учні швидко відірвалися за рівнем підготовки від своїх ровесників з інших клубів. Юні спортсмени під її керівництвом невдовзі почали забирати усі призи на дитячих змаганнях. Та 29 січня 2000 року Ірина Івлєва загинула в автокатастрофі... Її життя обірвалося у розквіті сил і надій.

2006 року з ініціативи чоловіка Ірини - Василя Свищова було створено Фонд імені Ірини Івлєвої, який фінансує проведення Всеукраїнських дитячих змагань, а організаторами виступили Львівське училище фізичної культури, випускницею  якого була Ірина Івлєва, та СДЮШОР "Олімп - Л". Фонд також заснував дві премії, які щороку призначають найкращим гімнасткам училища.

Таких дитячих змагань в Україні відбувається дуже мало, тому ініціатива львів'ян була гідно оцінена і до древньо­го міста з кожним роком приїжджає щораз більше юних спортсменок. Цього року їх було 78 із восьми міст України (вік - 1998 - 2002 р.н.), і змагалися вони в трьох категоріях: за програмою І юнацького розряду, ІІІ  і ІІ спортивних розрядів. Як і минулого року, дві нагороди з трьох здобули спортсменки  відомої гімнастичної школи "Надія" з Кіровограда: Вікторія Ковтун минулоріч була першою за програмою ІІІ розряду, а нині перемогла вже серед тих, хто змагався за програмою ІІ розряду, випередивши Яну Пироженко (Одеса) та Анну-Марію Синюшко (Львів, ДЮСШ "Будівельник"). Торік Влада Дуйловська (Хмельницький) була тільки третьою, а зараз посіла перше місце в ІІІ розряді, випередивши представниць Кіровограда Аліну Шаповалову та Світлану Загребельну. У змаганнях за програмою юнацького розряду теж відбулося підвищення у класі: Яна Горохова (Кіровоград) з минулорічного другого місця піднялася на найвищу сходинку п'єдесталу, зібравши найбільше оплесків вдячних глядачів. Вона залишила позаду себе Ірину Кобилько (Кіровоград) та Мар'яну Полтавець (Біла Церква).

Перші шість спортсменок у кожному розряді отримали спеціальні дипломи, дитячі забавки, а переможці та призери - ще й гарні великі кубки. Нагороджували юних гімнасток мама Ірини Івлєвої Зінаїда Василівна, директор ЛУФК Степан Родак, виконавчий директор відділення НОК України у Львівській області Іван Яремко. Не забули нагородити й тренерів, які виховують талановитих спортсменок. На закритті змагань головний суддя, арбітр міжнародної категорії Любов Рассихіна запросила всіх учасниць та їхніх тренерів приїхати до Львова і взяти участь у п'ятому турнірі юних гімнасток.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8198 / 1.55MB / SQL:{query_count}