Перемагають лише львів’яни

Всеукраїнські змагання найсильніших лучників країни

Всеукраїнські змагання найсильніших лучників країни

У кінці стрілецького сезону під дахом проводять традиційні змагання 32 найкращих лучників України, список яких складається за сумою виступів упродовж  року. Цьогоріч снайперську еліту приймав Харків - місто, де виховувався перший український олімпійський чемпіон Віктор Рубан. У критому манежі Харківського авіаційного інституту спортсмени не тільки підбивали підсумки сезону, але й намагалися потрапити до числа тих, кого запросять на тренувальний збір перед другим етапом Кубка світу, що пройде 4 - 9 травня в Хорватії.

Спочатку учасники виконали "обов'язкову" програму, якою для них є стрільба на чотирьох дистанціях: для жінок (70 + 60 + 50 +30), для чоловіків (90 + 70 + 50 + 30) метрів, а потім ще двічі по 70 м - і тоді, відповідно, до місця, яке вибороли за сумою набраних очок, стріляли так званий олімпійський раунд, коли далі проходить тільки переможець двобою. Слід відзначити, що спортсмени показали досить високі результати - семеро чоловіків та десятеро жінок набрали понад 1300 очок за сумою 4-х дистанцій, що є показником високого міжнародного класу.

Серед чоловіків (серед 32 учасників було 13 львів'ян)  дуже вдало відстріляв (1352 очки) кваліфікацію бронзовий призер афінської Олімпіади Дмитро Грачов, який після травми повернув собі високу спортивну форму. Однак в олімпійському раунді його спіткала прикра невдача і він вибув після першого ж виступу. "Паніку" серед найсильніших посіяв рівненський лучник Олександр Онищук, який перестріляв самого Рубана та трьох львів'ян: Олексія Кривоченка, Маркіяна Івашка та Євгена Марченка, причому двічі у додатковій перестрілці. Однак у фіналі він "не потягнув" і явно поступився (101:110) ще одному львів­ському снайперові Ярославові Мокринському, вихованцеві тренера Марії Гавелко. Цікаво, що місяць тому на Кубку України у Львові Онищук теж обіграв Рубана, але у фіналі поступився іншому підопічному Марії Петрівни - Юрію Гавелку. У Харкові у першій десятці було аж п'ятеро львів'ян: 1. Мокринський, 4.Марченко, 5. Гавелко, 7. Івашко, 9. Іваницький (учень Львівської лінгвістичної гімназії, чемпіон світу 2009 року в команді серед юнаків).

Приємну несподіванку у змаганнях серед жінок створила львів'янка Юлія Лобженідзе, яка довший час відновлювалася після прикрої травми і вперше вийшла на старт після кількамісячної перерви. Юлія показала другий результат у кваліфікації (1335), поступившись тільки олімпійці з Пекіна-2008 харків'янці Вікторії Коваль (1340), але, коли справа дійшла до стрільби один на один, перемогла її у фіналі (108:102). Це був, справжній чемпіонський подарунок своєму тренерові Моніці Просперівні Сіменс, яка 23 березня відзначила ювілей. Інші представниці нашого міста відстали: Олена Кушнирук була 7-ю, Наталя Сокіл - 15-ю, Галина Добрєва - 16-ю, а Катерина Палеха - 19-ю. Тепер спортсмени переходять на стрільбу на відкритому повітрі, а хто буде включений до складу збірної, стане відомо через кілька днів після обговорення їхніх можливостей на тренерській раді. Хоча сезон після Олімпійських ігор може видатися не таким напруженим, та лучників очікують етапи Кубка світу (травень - Хорватія, червень - Туреччина, серпень - Китай) та чемпіонат світу в Кореї (1 - 10 вересня). У Львові перші традиційні  міжнародні змагання "Олімпійська надія" відбудуться у кінці квітня на лукодромі ДЮСШОР "Електрон" на Цитаделі.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9353 / 1.55MB / SQL:{query_count}