Без російських легкоатлетів

На Олімпіаді-2016 кількість спортсменів із Росії суттєво скоротилася

фото: РІА
Спортивний арбітражний суд Лозанни (CAS) відхилив груповий позов російських легкоатлетів про участь в Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро. Шансів на участь в Іграх у збірної Росії з легкої атлетики не залишилося.
“CAS відхилив позов Олімпійського комітету Росії (ОКР) і 68 російських легкоатлетів”, – говорить сухо офіційна заява Спортивного арбітражного суду. Таким чином рішення Міжнародної асоціації легкої атлетики (ІААF) про відхилення персональних заявок 68 російських легкоатлетів на допуск до участі в Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро залишається в силі.
Раніше від участі в Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро була відсторонена вся легкоатлетична збірна Росії. Індивідуально спортсмени отримали можливість подати заявку на участь в Іграх, на яку IAAF повинна була дати свою відповідь.
Однак з 69 заявок “чистих” російських спортсменів задоволений був тільки запит Дар’ї Клішиної. Стрибунка в довжину давно тренується в США, де і здає всі антидопінгові тести.
Робота за кордоном без зв’язку з російськими антидопінговими органами і лікарями і була одним із ключових критеріїв для позитивного вердикту ІААF.
Цей критерій і став одним із головних пунктів аргументації позову ОКР і 68 не допущені до Ігор в Ріо спортсменів і спортсменок. У мотивуванні ІААF російська сторона бачила дискримінацію і примус залишати свою країну.
В Лозанну на засідання вирушила солідна російська делегація на чолі з керівником ОКР Олександром Жуковим. Вирушили на засідання і такі спортсмени, як Олена Ісінбаєва та Сергій Шубєнков, що є головними постраждалими зірками світового масштабу в російській легкій атлетиці.
Нагадаємо, що у листопаді 2015 року ІААF винесла рішення на раді про дискваліфікацію Всеросійської федерації легкої атлетики (ВФЛА). Відповідно до нього жоден із російських легкоатлетів не мав права брати участь у міжнародних змаганнях.
Протягом півроку ОКР спільно з ВФЛА, створеним спільним координаційним комітетом намагався максимально виконати вимоги, встановлені ІААF як умови для відновлення в правах російської федерації. Незважаючи на це, 17 червня 2016 року Рада ІААF встановила додаткові критерії, більш жорсткі, які в своєму формулюванні не давали  можливості російським спортсменам-легкоатлетам брати участь у міжнародних заходах, у тому числі в майбутніх Олімпійських іграх. Була введена нова норма, відповідно до якої жоден російський спортсмен, який займається легкою атлетикою на території Росії і проходить допінг-тести в місцевому відділенні антидопінгового комітету, до Ігор не буде допущений.
Не погодившись з цією нормою, ОКР спільно з 68 спортсменами – кандидатами в олімпійську збірну Росії, направив 3 липня позов до Спортивного арбітражного суду (CAS), в якому основна вимога – це скасування норми, яка була встановлена ІААF рішенням від 17 червня.
Саме засідання було перенесено з Лозанни в Женеву і відбулося 21 липня на годину пізніше запланованого часу. Зроблено це було з метою уникнення зайвого галасу навколо процесу, і він пройшов дійсно тихо.
Заслухавши всі сторони, суд вийшов для ухвалення рішення. Із запізненням у десять хвилин CAS опублікував рішення відхилити позов ОКР і російських атлетів, закривши їм останній можливий шлях в Ріо-де-Жанейро.
Тепер на Олімпіаді виступлять тільки дві російські легкоатлетки: вже згадана Дар’я Клішина і бігунка Юлія Степанова, яка раніше відбула дискваліфікацію за допінг, а потім стала інформатором Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) в розслідуванні про використання допінгу в Росії.
При цьому Степанова не збирається виступати під російським прапором і, швидше за все, буде бігти під олімпійською символікою, в той час як навпроти прізвища Клішиної буде триколор.
Однак не варто забувати про те, що Міжнародний олімпійський комітет (МОК), ще не прийняв рішення стосовно участі всієї збірної Росії на Олімпійських іграх. Велика кількість антидопінгових національних агентств виступили з проханням позбавити усю російську команду можливості виступити в Ріо. Серед тих, хто проти росіян, і Національний антидопінговий центр України (НАДЦ). Як написав на своїй сторінці у Facebook міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, відповідного листа було надіслано президенту МОК Томасу Баху.
“НАДЦ прагне долучитися до антидопінгових агентств країн, які виступили за відсторонення Російської Федерації від участі в XXXI Олімпійських іграх 2016 року в м. Ріо-де-Жанейро. Незалежне розслідування Всесвітнього антидопінгового агентства довело, що Міністерство спорту Росії за сприяння російських спецслужб навмисне порушувало фундаментальні принципи Олімпійського руху, Олімпійської хартії і кодексу етики ВАДА”, – йдеться в листі, підписаному директором НАДЦ Іваном Курліщуком.
У ньому зазначено, що російська влада “завдяки державній допінговій програмі допомагала своїм спортсменам досягати високих результатів протягом багатьох років”.
Жданов також зазначив, що Росія фактично порушила Міжнародну конвенцію ЮНЕСКО про боротьбу з допінгом у спорті, прийняту 19 жовтня 2005 року.
“Тому ми всі з нетерпінням очікуємо, що “нагороди” від МОК незабаром знайдуть цих “героїв”, – наголосив міністр.

Британський журналіст Іен Херберт у популярному британському виданні Independent написав статтю під заголовком “Допінговий скандал в Росії: чому УЄФА ігнорує цей сморід і не знімає російські клуби з єврокубків?”. Херберт у своєму матеріалі закликав Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) відсторонити від єврокубків ті російські клуби, які грають нечесно.
“ЦСКА виступить у груповому етапі Ліги чемпіонів, “Ростов” – у третьому кваліфікаційному раунді турніру, а “Зеніт”, “Краснодар” і “Спартак” – у Лізі Європи. Всього в РФПЛ виступають 16 команд, так що ймовірність участі в єврокубках російського клубу, гравці якого застосовували допінг, досить висока. Є причини підозрювати в цьому “Зеніт”, який посів третє місце в російській лізі в минулому сезоні, оскільки Віталій Мутко, прізвище якого Макларен сказав 21 раз у своїй промові, є колишнім президентом цього клубу.
При цьому УЄФА, який одержує спонсорські гроші з Росії, ніяк не реагує на ці звинувачення, які не починає розслідування щодо Мутка і не усуває його. Ця людина, як і раніше, усміхається зі сторінки сайту УЄФА, при цьому фото розміщене поруч із розділом про 11 цінностей союзу.
Мутко також залишається членом виконкому ФІФА, президентом РФС, головою оргкомітету “Росія-2018”. До цього моменту ми лише почули від ФІФА, що комітет з етики бере до уваги заяву WADA. Весь світ чекає від МОК, що він не здригнеться і не пустить Росію на Олімпійські ігри. У той же час уболівальники чекають, що УЄФА покарає клуби, які грають нечесно, і закриє їм шлях до єврокубків”, – написав Херберт в Independent.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8083 / 1.59MB / SQL:{query_count}