Америка береться за Росію

Міністерство юстиції США порушило справу щодо російських громадян, які пов’язані з останніми великими допінговими скандалами

На даний момент ведеться розслідування щодо кількох  осіб, в тому числі чиновників. Про це повідомили два джерела The New York Times, які знайомі iз ситуацією. За даними джерел видання, до відповідальності можуть бути притягнуті російські офіційні особи.На даний момент ведеться ретельна перевірка діяльності російських чиновників, спортсменів, тренерів та фахівців антидопінгових служб, пов’язаних з останніми випадками порушення антидопінгового законодавства на вищому спортивному рівні. 
Приводом для початку розгляду могло послужити відверте зізнання Григорія Родченкова, колишнього директора московської антидопінгової лабораторії. На даний момент він мешкає в США, де нещодавно дав інтерв’ю американським ЗМІ. У ньому він розповів про шокуючі випадки порушення антидопінгових правил під час зимових Олімпійських ігор y Сочі.
Так, за його словами, ряд російських спортсменів, які в майбутньому стали чемпіонами, застосовували особливий “допінговий коктейль”, що складається з трьох заборонених препаратів і алкоголю – для кращого засвоєння. При цьому зразки сечі тих, хто вживав “коктейль”, таємно замінювалися в лабораторіях із залученням російських спецслужб.
“Уболівальники святкували наші олімпійські перемоги, а ми не вилазили з лабораторії, підміняючи сечу чемпіонів, – зізнавався Родченков. – Ми були добре підготовлені до Сочі. Раніше такого не було ніколи. Система працювала як швейцарський годинник”.
Були замінені більше сотні проб, а Ігор Родченков був звільнений y листопаді 2015 року зі своєї посади, отримавши при цьому від Володимира Путіна орден Дружби.
В своїх інтерв’ю екс-глава московської антидопінгової лабораторії не приводив якихось конкретних доказів власної провини, імен замішаних працівників спецслужб, тільки згадав спортсменів, які вживали допінг, серед них Олександр Зубков, Олександр Легков, Олександр Третьяков. Всі вони після звинувачень Родченкова рішуче заявили про свою невинність і пообіцяли покарати його за наклеп.
Визнання Родченкова стали наслідком іншого масштабного скандалу, що стався в листопаді торік і став підставою для звільнення фахівця з лабораторії, в якій він був керівником дев’ять років. Навіть епізод із його сестрою Мариною, у якої було виявлено безліч заборонених препаратів, не дозволив звільнити Родченкова до розслідування спеціальної комісії WADA.
Вона звинуватила Росію в існуванні цілої державної системи, яка спрямована на те, щоб покращувати результати спортсменів за рахунок заборонених препаратів, а потім підробляти результати допінг-проб. Спеціальна комісія не надала жодних безумовних доказів, таких як приховані відеозйомки, прослуховування телефонних розмов тощо, що давало привід російським офіційним особам все заперечувати.
Результатом розслідування стало відсторонення російських легкоатлетів від всіх міжнародних змагань, у тому числі Олімпіади в Ріо-де-Жанейро – останній шанс поїхати на неї буде 17 червня, коли ІААФ оцінить, як Росія йде по шляху виправлення.
Міністерство юстиції США, безумовно, буде прагнути представити незаперечні докази державної допінгової змови в Росії. Втручання американської сторони можливе в будь-якій справі, яка навіть побічно зачіпає США. Наприклад, участь у змаганнях на американській території – а такі випадки, безумовно, знайти легко – є підставою для розслідування. Так само, як і будь-які банківські операції, що проводилися з американськими банками або платіжними системами. Підозрюваним можуть поставити звинувачення в шахрайстві і злочинній змові з метою недобросовісної конкуренції з американськими спортсменами, а також використання банківської системи в злочинних цілях.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8667 / 1.55MB / SQL:{query_count}