Нам не звикати

Національна збірна України з футболу з поразки розпочала відбірковий турнір до чемпіонату Європи 2016 року

Перший тайм матчу проти Словаччини команді Михайла Фоменка явно не вдався – господарі поля не тільки майже нічого не створили біля чужих воріт (якщо не брати до уваги останні хвилини тайму, то і зовсім нічого), а й пропустили в свої після індивідуальних зусиль Роберта Мака та невпевненої гри Ярослава Ракицького.
Після перерви українська команда спробувала врятувати ситуацію, але не вдалося. Гру в другі 45 хвилин можна назвати рівною. Найнебезпечніші моменти біля словацьких воріт виникали після розіграшів стандартів, а територіальну перевагу господарі отримали вже після того, як Словаччина відверто перейшла на утримання переможного рахунку. Перед цим же словаки досить жваво бігли в контратаки, які за певного збігу обставин могли кілька разів закінчитися результативно. Починати будь-який турнір із поразки завжди неприємно, але для національної збірної України це вже стало сумною традицією.
Як не дивно, матч проти словаків викликав серед киян жвавий інтерес. Зважаючи на те, що в гості до нас приїхала не найтоповіша збірна, таке явище можна назвати непересічним, адже зазвичай опоненти рівня Словаччини великої кількості глядачів на головній арені нашої держави не збирали. Зрештою, статус матчу решту чинників переважував. Дебют відбору завжди важливий, і попередній цикл продемонстрував, що означає розпочати його невдало. Та ще й Словаччина – основний конкурент України в боротьбі за друге місце у групі (якщо вважати Іспанію фаворитом комплекту С).
Почали звітний поєдинок українські футболісти дуже навіть активно: уже на першій хвилині зустрічі зусиллями Ярмоленка отримали право на перспективний штрафний, після розіграшу якого у штрафному майданчику гостей навіть виникла невелика метушня. Та після цього гра заспокоїлася. Обидві команди прагнули тримати м’яч, от тільки вдавалося це в них не дуже добре – підводили точність у передачах і технічні помилки. Не сприяла прискоренню темпу матчу і значна кількість порушень правил. І коли здавалося, що гра зовсім заспокоїлася, Гамшик прийняв м’яч на чужій половині поля, зіграв на Мака, який спритно в дотик провів “круглого” повз Ракицького, вийшов віч-на-віч і результативно пробив у ближній кут повз П’ятова – 0:1.
Господарі майже одразу відповіли дальнім ударом у виконанні Ярмоленка – м’яч “просвистів” неподалік ближньої штанги. Наступний момент знову створили футболісти збірної Словаччини: на 23-ій хвилині після навісу зі штрафного з лівого флангу послідував кидок головою на дальню штангу, й Дюріца, який випередив Шевчука, ударом головою з двох метрів відправив “круглого” над поперечиною. На 29-ій хвилині дубль спробував повторити Мак, що перемістився з лівого флангу в центр і пробив у напрямку верхнього кута за метр від мети. Через кілька хвилин Гамшик здійснив розкішну передачу з центру поля Вассу. Той вирвався з-за спини захисників, прийняв м’яч на груди, але пробити у ворота не встиг. Вчасно повернувся в оборону Федецький. Ще через дві хвилини з-за штрафного пробив Пекарик – П’ятов у стрибку перевів “круглого” на кутовий.
А підопічні Фоменка створити хоча б щось біля чужих воріт зуміли лише наприкінці першого тайму: спершу Степаненко не зміг переграти Козачика ударом головою з кута воротарського майданчика, а потім Зозулі не вдалося замкнути націлену подачу з лівого краю штрафного майданчика у виконанні того ж Степаненка.
Минулого відбіркового турніру (до чемпіонату світу) вітчизняній команді вдалося після невдалого старту посісти в групі друге місце, пробившись у стикові матчі до Франції. Тож нам не звикати
Активність вітчизняної команди перенеслася на початок другої половини гри, коли українці атакували вельми наполегливо, швидко та рішуче. Відтак на 51-ій хвилині команда Фоменка ледь не відігралася: Гусєв м’яко навісив зі штрафного з лівого флангу, а Едмар головою з лінії воротарського майданчика скинув м’яч у штангу та пробив уже ногою – Козачик зреагував і “круглого” забрав.
Наступного моменту довелося чекати приблизно 10 хвилин, і шанувальники господарів поля ледь не були винагороджені за нудне чекання: на 65-ій хвилині Федецький м’яко навісив у штрафний майданчик із правого флангу, Степаненко головою скинув “круглого” на дальню штангу, а Едмар пробив його в падінні над поперечиною.
У відповідь словаки могли зняти всі питання щодо переможця матчу: Стох підхопив м’яч у центрі поля й гострою передачею низом вивів Мака на ударну позицію. Той пробив із лінії штрафного майданчика, але не потрапив у ближній верхній кут. Після цього Словаччина зовсім забула про атакувальні дії, всю свою увагу зосередивши на утриманні переможного рахунку, обороняючись при цьому всіма наявними гравцями. Лише Марек Гамшик намагався при нагоді контратакувати.
Наприкінці зустрічі господарі раз за разом збивалися на “бальні” навіси, що виглядало дещо дивно, враховуючи габарити представників збірної Словаччини і те, що Фоменко так і не кинув у бій Гладкого чи Ордеця, які могли би поборотися на другому поверсі. У підсумку втримати переможний рахунок словакам вдалося, хоча вже в компенсований час м’яч таки побував у сітці воріт гостей: після подачі з кутового з лівого флангу П’ятов примудрився заштовхати м’яч у ворота, однак зробив це вже після того, як порушив правила проти свого візаві зі Словаччини.
Отже, українська збірна не продемонструвала гри, якої від неї очікували шанувальники, і зазнала мінімальної поразки. Минулого відбіркового турніру (до чемпіонату світу) вітчизняній команді вдалося після невдалого старту посісти в групі друге місце, пробившись у стикові матчі до Франції. Тож нам не звикати. Хоча, звісно, хотілося оптимістичнішого початку.