Зменшення напруги

Відбулось розширене засідання Виконавчого комітету ФФУ

фото: ffu.org.ua
У четвер у Будинку футболу відбулося розширене засідання Виконавчого комітету Федерації футболу України. До речі, вперше на засіданні такого плану були присутні представники ультрас, яких особисто запросив президент ФФУ Анатолій Коньков.
Спочатку члени Виконкому затвердили Єдиний календар спортивно-масових заходів України з футболу на 2014 рік, повідомляє офіційний сайт ФФУ. Потім свої пропозиції для покращення розвитку дитячо-юнацького та масового футболу запропонували представники профільного комітету.
Після цього було затверджено регламент Всеукраїнських змагань з футболу серед жіночих команд України сезону 2014 року. Голова Комітету жіночого футболу Микола Єропунов надав пропозиції щодо обов’язкового цільового використання не менше 20% коштів щорічної фінансової допомоги ФФУ регіональним федераціям на розвиток дівочого та жіночого футболу. Ці кошти мають бути спрямовані на проведення та участь у внутрішніх регіональних та Всеукраїнських змаганнях, придбання екіпірування, інвентарю. Це рішення було прийнято одностайно.
Зважаючи на останні суспільно-політичні події, було розглянуто питання щодо участі молодіжної жіночої збірної України на турнірі “Кубанська весна-2014”, який пройде у Сочі з 20 по 30 березня. Члени Виконкому підтримали позицію президента ФФУ Анатолія Конькова, який ще раз наголосив, що футбол поза політикою, проголосувавши за участь нашої команди в цьому турнірі. Після питань, що стосувались тренерських курсів по “В”-, “А”- та “ПРО”-дипломів УЄФА, Анатолій Коньков розповів присутнім про силове захоплення Будинку футболу, яке мало місце 28 лютого. Члени Виконкому, вислухавши очільника ФФУ, вирішили зняти це питання з розгляду.
Далі на порядку денному стояло питання, яке викликало палкі дискусії на сьогоднішньому засіданні. Стосувалося воно проведення незалежного фінансового аудиту діяльності президента ФФУ Конькова А.Д. Після обговорення Анатолій Коньков висловив побажання звернутись за допомогою до УЄФА та ФІФА, щоб ці організації визначили аудиторську компанію для проведення незалежного фінансового аудиту українських футбольних організацій – ФФУ та УПЛ. Цю пропозицію члени Виконкому підтримали одноголосно.
Загалом рішення Виконкому читалося до прийняття тому, що було логічним. Якщо вищі чини ФФУ, і зокрема головний ініціатор аудиту перший віце-президент Анатолій Попов, виступають з такою ініціативою, було б нерозумно виступати проти. Тим більше, що про перевірку говорили різні люди нашого футбольного світу, які часто ставили гострі питання і настільки ж часто отримували на них не зовсім конкретні відповіді.
Тепер чекаємо від аудиту саме конкретики. Адже тільки повна інформація буде вважатися повноцінною відповіддю на всі питання. І тільки після повної розкладки можна говорити, наприклад, про проведення позачергового конгресу. Цілком природно, що дане питання навіть не було внесене до порядку денного Виконавчого комітету, тому що зараз не має під собою об’єктивних підстав.
А от питання про спробу силового захоплення Будинку футболу наприкінці лютого, хоча і розглядалося, все ж залишилося відкритим. На даному етапі ФФУ сповідує ґрунтовний підхід: всі матеріали будуть передані до слідчих органів – вони і проведуть розслідування. Тільки після оголошення результатів можна буде предметно обговорювати цю тему, пояснив Коньков. Президент ФФУ пообіцяв надати повну картину представникам ЗМІ, коли правоохоронці розставлять крапки над “і”.
На завершення представники ультрас висловили свою точку зору з приводу проблемних питань в українському футболі. Президент ФФУ запропонував ультрас створити організацію та зареєструвати її юридично для вступу у колективні члени ФФУ у майбутньому. Після узаконення організації вболівальників федерація обіцяє вирішувати з нею усі спірні моменти. Наприклад, участь у виборі міст для проведення матчів збірної України, обговорення схеми реалізації квитків на ігри національної команди, прозорість у розподілі коштів від штрафів, які накладає КДК ФФУ... На думку вболівальників, гроші від санкцій повинні йти на розвиток дитячо-юнацького футболу, при цьому даний процес повинен проходити під суворим контролем.
Сьогодні ми знаходимось на тій межі, коли не можна робити різких коливань. Ми повинні робити все, щоб не було потрясінь у футболі. Адже зараз наша країна переживає непрості часи, і саме футбол повинен стати консолідуючою силою
А вже після засідання президент ФФУ дав брифінг, на якому спробував відповісти на усі насущні питання, головним з яких було питання майбутнього ФФУ в розрізі внутрішніх конфліктів. На це Коньков дав доволі розпливчасту відповідь: “Ми найближчим часом зберемо людей, які керують футболом, і вирішимо, в якому напрямку рухатися”.
Це змусило поцікавитися у голови Федерації: чи було напруження емоцій на Виконкомі високим, і який у зв’язку з цим пункт викликав найбільші супе­речки? “Все було в межах розумного. Все повинно бути в межах розумного, законності і права. Сьогодні ми знаходимось на тій межі, коли не можна робити різких коливань. Ми повинні робити все, щоб не було потрясінь у футболі. Адже зараз наша країна переживає непрості часи, і саме футбол повинен стати консолідуючою силою”, – резюмував Коньков.
Цього вікенду нарешті стартує чемпіонат. У зв’язку з останніми подіями в Криму, звичайно, цікавили перспективи “Таврії” і “ Севастополя”. Як відомо, сімферопольці повинні провести домашній матч 21-го туру проти “Динамо” в Києві , а “Севастополь” за графіком – гостьовий поєдинок з “Дніпром”. Судячи з усього, в тому ж найближчому майбутньому кримські клуби гратимуть домашні зустрічі на нейтральних полях, хоча ФФУ сприятиме, щоб поєдинки при забезпеченні всіх умов проходили в Севастополі і Сімферополі. Федерація не збирається реагувати на заяви з Росії, згідно з якими кримським командам пропонують місце в Прем’єр-лізі Росії. Дано було тільки одну конкретну обіцянку: “У політику не втручаємося, але свої клуби відстоювати збираємося”.
До речі, в інтернеті пішли чутки, що на кримські команди чиниться тиск: від них вимагають відмовитися від участі в найближчих матчах. Однак представники клубів наразі не збираються відмовлятися від чемпіонату. У “Севастополя” і “Таврії” є достатньо транспортних ресурсів, щоб добратися в Дніпропетровськ і Київ. Якщо раптом не вийде вилетіти до місця проведення матчів, обидві команди мають комфортабельні автобуси, та й залізничне сполучення ніхто не перекривав.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8901 / 1.59MB / SQL:{query_count}