Футбол втягують у політику

Американські сенатори і російські депутати по черзі попросили ФІФА призупинити членство Росії і США в організації

Як відомо, події в Україні вже торкнулися не лише суто учасників конфлікту в Криму – увесь світ тією чи іншою мірою намагається висловити свою позицію стосовно ситуації на Кримському півострові. 
Поступово політична боротьба починає перекидатись і на спорт. За останній тиждень американські сенатори і російські депутати по черзі попросили ФІФА призупинити членство Росії і США в організації.

Америка наносить перший удар

Американські сенатори Марк Кірк і Ден Коутс відправили лист голові ФІФА Зеппу Блаттеру з проханням призупинити членство Росії в Міжнародній футбольній федерації. Крім того, вони вимагають відібрати у Росії право на проведення чемпіонату світу з футболу 2018 року.
Законодавці зі США вказують як причину ситуацію в Україні і цитують одну зі статей Статуту ФІФА, відповідно до якої дискримінація країни чи окремої особи за расовими, релігійними або політичними мотивами недопустима, вказуючи при цьому на дії Росії в ситуації з Кримом. 
Сенатори наполягають, що ФІФА повинна діяти за схемою, застосованою більш ніж 20 років тому, коли Югославія була позбавлена права брати участь в чемпіонаті Європи 1992 року і першості світу 1994 року. “Оскільки Росія також продемонструвала неповагу до фундаментальних принципів ФІФА та норм міжнародного права, сподіваємося, ви погодитеся з тим, що ця держава не заслуговує на те, аби приймати чемпіонат світу з футболу чи брати в ньому участь.
Ми б хотіли, щоби право приймати першість планети з футболу отримала країна, яка заслуговує на це більше ніж Росія”, – наголошується в листі американських законодавців, адресованому Зеппу Блаттеру. В інтерв’ю телекомпанії CNN сенатор Коутс запропонував активно підключати Європу до комплексу санкцій, які США планують застосувати щодо Росії. “Беручи до уваги надлишок енергетичних ресурсів по всьому світу, наприклад, у Норвегії та й самій Північній Америці, ЄС зовсім не зобов’язаний залежати такою мірою, як зараз, від російських енергетичних ресурсів”, – зазначив він.
“Щодо матчів чемпіонату світу 2018 року, то вони проходитимуть, зокрема, в Сочі, де в лютому відбулася Зимова Олімпіада. І для Володимира Путіна це дуже важливо. Ми повинні зруйнувати той імідж, який Росія намагається проектувати всьому світу”, – заявив Коутс. Більше за інших чемпіонат світу з футболу 2018 року хотіла проводити Великобританія, де після того, як заявка Росії перемогла, місцеві таблоїди розгорнули справжню війну проти Блаттера, запустивши численні розслідування корупції у ФІФА. Асоціації доводилося з того часу неодноразово виправдовуватися за свої реальні та уявні гріхи.

Око за око

У відповідь на звернення американських сенаторів Росія теж почала вимагати виключити США з Міжнародної федерації футболу (ФІФА) і позбавити країну права брати участь у фінальній стадії чемпіонату світу 2014 року. Відповідний лист відправили до ФІФА депутати Держдуми Російської Федерації Олександр Сідякін і Михайло Маркелов.
Представники партій “Єдина Росія” і “Справедлива Росія ” стверджують, що причинами для застосування таких санкцій щодо США є агресія країни в Югославії, Іраку та Лівії, а також спроба вторгнення до Сирії. 
Цікаво, що Сідякін і не намагається приховувати, що лист до ФІФА є відповіддю на звернення сенаторів-республіканців Марка Кірка і Дена Коутса. “Око за око, м’яч за м’яч. Не допустити США до участі в ЧС з футболу 2014! Позбавити членства у ФІФА!” – написав Сідякін у своєму мікроблозі у Тwitter. Таким чином, депутати посилаються на ті ж статті і норми, що і їх американські опоненти. 

Футбол поза політикою?

Наразі футбольні чиновники намагаються доволі обережно коментувати заяви сенаторів і депутатів. Однак уникнути відповідей їм не вдається. Так, президент УЄФА Мішель Платіні в інтерв’ю CNN змушений був відповідати на питання про те, чи варто не допускати Росії до участі в чемпіонаті світу з футболу, який цього року пройде у Бразилії. “Я не знаю, чому 11 футболістів не повинні грати на чемпіонаті світу. У чому їх вина?!” – запитав Платіні у відповідь. 
А президент ФІФА Зепп Блаттер заявив, що перенесення найближчих чемпіонатів світу 2014, 2018 і 2022 років з Бразилії, Росії і Катару чекати не варто. “Ми не можемо змінити планів проведення світових чемпіонатів. Ми будемо грати в 2014 році у Бразилії з Росією, в якій турнір пройде у 2018 році. У нас немає ніяких проблем. А проблеми Катару всім відомі”, – цитує Блаттера AP.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8277 / 1.56MB / SQL:{query_count}