Вісім героїчних нагород

Вісім нагород, серед яких дві золоті, – такий здобуток української збірної за перші три дні на ХІ Зимових Паралімпійських іграх у Сочі

фото: EPA
У загальному медальному заліку наші спортсмени наразі посідають третє місце, поступаючись лише збірним Росії і Німеччини. Найбільш врожайним для українських паралімпійців видався перший день змагань, повідомляє paralympic.org.ua. Відстоюючи честь рідної держави у Сочі, українські спортсмени змогли вибороти п’ять нагород, серед яких одна золота, одна срібна і три бронзові медалі, кожну з яких вони присвятили батьківщині. 
Перша нагорода, якою Олена Юрковська (на фото) – Герой України, багаторазова чемпіонка та призерка Паралімпіад – відкрила перший змагальний день, була досить непростою... Саме Оленці довелося розпочинати український медальний залік “бронзою”, і її естафету згодом перейняли усі жінки (усі виступали в біатлоні на дистанції 6 км): неймовірна бронзова нагорода у Юлії Батенкової і така жадана бронзова нагорода в Оксани Шишкової... Усі медалі ніби й одного ґатунку, а такі різні... І кожна з них, фактично, – на вагу золота!..
Надзвичайно вражаючим став дебют Максима Ярового, який майже на всій дистанції (7,5 км, біатлон) йшов першим, проте вкінці поступився 8 секундами лідеру, виборовши “срібло”. Наприкінці дня яскравим патетичним акордом став виступ багаторазового чемпіона та призера Паралімпіад Віталія Лук’яненка, який завоював першу золоту нагороду в цих Іграх. Чесно кажучи, така сила духу спортсмена, який більш ніж 17 років змагається в паралімпійській збірній України, достойна глибокої поваги. 
Втім ніхто не очікував від Віталія цього “золота”, навіть найвище керівництво країни, що приймає Паралімпіаду. Адже усім було зрозуміло, що візит глави держави-володарки Ігор в кінці останньої гонки був продуманий російською стороною до дрібниць. Тільки одну вони не врахували – Віталік боровся за Україну, за мир у ній! 
У неділю виступ Людмили Павленко, яка одна від України змагалася на найдовшій лижній гонці серед “сидячих” (дистанція – 12 км), був надзвичайним: саме Людмила, для якої ці Ігри стали третіми, вперше для себе виборола “золото”.
А вчора скарбничка нашої команди поповнилася ще одним “сріблом”: у лижних перегонах на дистанції 15 км за вкрай важких умов (від високої температури сніг танув просто на очах) нагороду виборола Юлія Батенкова.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7965 / 1.54MB / SQL:{query_count}