Олімпійська втома

На черговому етапі Кубку світу з біатлону українські спортсмени не змогли піднятися на п’єдестал пошани

фото: AP
У словенській Поклюці завершився черговий етап Кубку світу з біатлону. Кращі біатлоністи світу вийшли на старт уперше після Олімпіади в Сочі, де збірна України завоювала дві медалі. Віта Семеренко виграла “бронзу” в спринті, а потім разом з Валею Семеренко, Юлією Джимою і Оленою Підгрушною перемогла в естафеті. 
На жаль, піднятися  на п’єдестал пошани в Словенії жодному представнику України не вдалося, і справа навіть не в тому, що була відсутня капітан команди Олена Підгрушна, яка пропускала етап через травму, а скоріше в загальній втомі нашої команди та й загалом більшості спортсменів. Не дивно, що скажімо, в спринтерських перегонах на провідних ролях були ті спортсмени, які в Сочі не змогли досягти значних результатів.
Так в жіночому спринті Україну представляли сестри Віта і Валя Семеренко, Юлія Джима, Наталія Бурдига, Марія Панфілова та Ольга Абрамова. Всі вони виглядали в спринті непереконливо. Панфілова стала 29-ою, Джима – 31-ою, не закрила чотири мішені Валя Семеренко фінішувавши 46-ою, Бурдига була 51-ою, а Абрамова – 74-ою.
Вище за всіх у підсумковому протоколі розташувалася Віта Семеренко. Вона в четвер вирушила на дистанцію під першим номером і стала орієнтиром для переслідувачок. Українка завдяки точній першій стрільбі трималася поруч із групою лідерів. Коли більшість із конкуренток на другому вогневому рубежі стали помилятися, Віта Семеренко взагалі опинилася в трійці найсильніших. Однак останнє коло українська біатлоністка пройшла відверто слабо і вже на проміжному контрольному відрізку почала відставати навіть від суперниць, які заробили по два штрафних кола, – фінки Кайси Мякяряйнен, норвежок Тури Берґер і Тіріл Екгофф і у підсумку стала лише 12-ою.
А завершилася гонка сенсаційним результатом. Жодній з фавориток місця на п’єдесталі не знайшлося. Так, триразова олімпійська чемпіонка Дар’я Домрачева з Білорусі з п’ятьма промахами фінішувала тільки 28-ою. Олімпійська чемпіонка в спринті Анастасія Кузьміна стріляла не краще і, заробивши чотири штрафних кола, розташувалася рядком вище. Водночас два перших місця зайняли біатлоністки, які до цього ніколи не вигравали медалей Кубку світу. Перемогу здобула австрійка Катарина Іннергофер, а “срібло” дісталося росіянці Дарині Віролайнен. Остання раніше була відома лише завдяки тому, що вона – дочка знаменитої біатлоністки і лижниці Анфіси Резцової. І лише білоруска Надія Скардіно, яка стала третьою, мала досягнення за плечима. Наприклад, олімпійську “бронзу” Сочі в індивідуальній гонці.
У чоловічому спринті найкращим з українців став Дмитро Підручний, який допустив один промах і зайняв 21-ше місце. Сергій Семенов фінішував 32-им, Артем Прима став 39-им, а Сергій Седнєв виявився лише 90-им. По ходу гонки ближче всіх до лідерів був Андрій Дериземля, який після першого, бездоганно пройденого, вогневого рубежу деякий час навіть тримався у першій десятці. Але два промахи відкинули лідера української збірної на 35-ту підсумкову позицію.
Коли більшість із конкуренток на другому вогневому рубежі стали помилятися, Віта Семеренко взагалі опинилася в трійці найсильніших
Другий вогневий рубіж учора взагалі став проблемним для більшості гонщиків. Після першої точної стрільби на медалі претендували більше десяти біатлоністів. Однак другий рубіж без помилок вдалося пройти лише одиницям. Серед них опинилися і двоє росіян – Дмитро Малишко та Антон Шипулін, які перед останнім колом розташувалися на першому і другому місцях відповідно. Але у пари співвітчизників були небезпечні переслідувачі, які також розраховували на місце на п’єдесталі, навіть незважаючи на те, що мали по промаху.
У підсумку вони чудово пройшли останнє коло і залишили Малишка без медалі. “Бронза” дісталася німцю Пайфферу, а “золото” між собою розіграли швед Феррі і Шипулін. Стартувавши пізніше конкурента російський біатлоніст перебував у більш вигідному становищі, оскільки знав результат суперника. Ще за 800 м до фінішу Шипулін займав перше місце і вигравав у Феррі 3,5 сек. Однак на вирішальний відрізок сил у росіянина не вистачило і на фініші він показав час на 1,5 сек. гірший, ніж у шведа. Бьорн Феррі завоював “золото”, Антону Шипуліну дісталося “срібло”.
Однак росіянин Шипулін узяв реванш у гонці переслідування, де обійшов шведа Феррі, а третім  у цих перегонах став великий Уле-Ейнар Бйорндален. Цікаво, що перші п’ять місць завоювали ті ж біатлоністи, які фінішували в шістці кращих у спринті. Винятком виявився лише німець Пайффер, якого шість промахів відкинули на 20-те місце. Навпаки, з 20-го місця до вісімки найсильніших перемістився австрієць Сімон Едер, якого можна назвати автором найбільш вражаючого ривка в персьюті.
З трьох українців, які вийшли на старт, кращим, як і в спринті, був Дмитро Підручний з 25-им результатом. Також кубкові очки зумів набрати Сергій Семенов, який замкнув тридцятку найсильніших. А ось українські дівчата виступили краще, аніж в спринті. Валя Семеренко, стартувавши 46-ою, зуміла дістатися до 11-ої позиції. А Наталія Бурдига відіграла 36 місць, закінчивши гонку 15-ою після 51-го місця в спринті! Досягнення інших наших дівчат скромніші, хоча ще дві українки зуміли потрапити до залікової зони: Юлія Джима замкнула тридцятку кращих, а Віта Семеренко стала 34-ою. Треба сказати, що обом доводилося стріляти під час сильних поривів вітру, що призвело до численних промахів на рубежах.
Перемогу ж святкувала Кайса Мякяряйнен. Фінська біатлоністка дуже впевнено пройшла два перших рубежі, що дозволило не тільки вийти в лідери, але і за рахунок високої швидкості створити гандикап перед переслідувачкою – достатній для того, щоб дозволити собі по одному промаху на наступних рубежах. Другою стала майстер гонок переслідування норвежка Тура Берґер, а третє місце і перший подіум у кар’єрі завоювала італійка Доротея Вірер.

фото: AP
Завершувався етап мас-стартами, в яких брали участь 30 найсильніших біатлоністів. З українок право вийти на дистанцію 12,5 км отримали Валя Семеренко, Юлія Джима, Наталія Бурдига і Віта Семеренко. Проте остання на трасі через хворобу так і не з’явилася. На жаль, нашим представницям втрутитися в боротьбу за медалі не вдалося. Валя Семеренко заробила два штрафних кола вже на першому вогневому рубежі і була змушена надолужувати згаяне на трасі. Почасти українці це вдалося зробити і в якийсь момент вона вийшла на шосте місце. Але своїм шансом піднятися ще вище Семеренко не скористалася і, не розбивши одну мішень на останньому рубежі, фінішувала лише 14-ою.
Кращий результат серед українок вчора продемонструвала Юлія Джима, яка почала гонку з одного промаху, потім заробила ще одне штрафне коло на третій стрільбі, але на останнє коло пішла сьомою. Щоправда, претендентам на медалі Джима до того часу програвала вже більше хвилини. Не змогла вона втриматися і на займаній позиції, опустившись у результаті на дев’ятий рядок. Наталія Бурдига виявилася гіршою з наших біатлоністок і, допустивши чотири промахи, фінішувала 27-ою.
Суперечка за медалі розгорнулася між росіянкою Ольгою Зайцевою, словачкою Анастасією Кузьміною, фінкою Кайса Мякяряйнен і білорускою Дар’єю Домрачовою. Представниці Росії та Словаччини пішли у відрив після другого вогневого рубежу, коли відстрілялися точно і скористалися промахами конкуренток. Ситуація змінилася після третьої стрільби, коли лідером стала Домрачева. Позаду білоруски залишилися  Зайцева і Кузьміна. У підсумку тріумфаторка Сочі святкувала успіх. Анастасія Кузьміна залишила незакритими дві мішені на останньому рубежі і позбулася місця на п’єдесталі. На третє місце вийшла Кайса Мякяряйнен, яка відставала від Зайцевої на 18 сек. Але у Зайцевої просто не залишилося сил для того, щоб відстояти “срібло”. Фінська біатлоністка чудово пройшла останнє коло і відібрала “срібло” у росіянки, залишивши її з “бронзою”. 
З трьох українців, які вийшли на старт, кращим, як і в спринті, був Дмитро Підручний з 25-им результатом
У чоловічій гонці з масовим стартом на 15 км Україну представляли Сергій Семенов і Дмитро Підручний, який вперше отримав право виступити в цій дисциплінi в рамках Кубку світу. Втрутитися в боротьбу за високі позиції не вдалося жодному з них. Семенов і Підручний допустили по промаху вже на першій стрільбі і надалі протягом всієї гонки знаходилися в середині пелотону. Як наслідок, обидва українці заробили ще по одному штрафному колу. Швидшим виявився Семенов, який посів 14-те місце, а Дмитро Підручний фінішував 22-им.
Точна стрільба вчора взагалі стала обов’язковим фактором для потрапляння на п’єдестал пошани, оскільки багато біатлоністів за майже безвітряної погоди справно розбивали мішені. Навіть після трьох вогневих рубежів на медалі цілком могли розраховувати близько десяти учасників змагань.
Лідирував Мартен Фуркад, якого по п’ятах переслідували норвежець Еміль Хегле Свендсен, швед Бйорн Феррі, американець Тім Бурк, німець Даніель Бем і росіянин Євген Устюгов. Трійка призерів визначилася після четвертої стрільби, з якою не впоралися Свендсен, Бем і Бурк. У свою чергу Фуркад, Феррі і Устюгов  пішли у значний відрив. Першим з претендентів на перемогу здався росіянин, який не зумів витримати темпу, запропонованого французом і шведом. Можна було очікувати, що “золото” буде розігране на фінішній прямій, але цього не сталося. На останньому  відрізку дистанції на підйомі Феррі зробив атаку і залишив Фуркада за спиною.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8084 / 1.63MB / SQL:{query_count}