Коли благородство не цінується

Василь Ломаченко не зміг завоювати чемпіонський титул

фото: queensberry-rules.com
У ніч з суботи на неділю за київським часом  у Сан-Антоніо (США) українець Василь Ломаченко не зміг встановити рекорд і стати чемпіоном світу вже за підсумками свого другого поєдинку на професійному рингу. 
У бою проти Орландо Салідо за титул Всесвітньої боксерської організації (WBO) у категорії до 57,2 кг, який протривав 12 раундів, українець частіше потрапляв у суперника, не став відповідати мексиканцю на його брудну манеру боксу аналогічними діями і при цьому поступився роздільним рішенням суддів.
За підсумками бою за титул WBO між Василем Ломаченком і Орландо Салідо обидва боксери залишилися без пояса чемпіона світу. Мексиканець – тому, що під час зважування перед зустріччю не вклався в категорію до 57,2 кг, набравши майже півтора кілограми зайвої ваги, і таким чином автоматично позбувся звання. Однак і український боксер заволодіти поясом не зумів. За словами нашого дворазового олімпійського чемпіона, він спочатку був готовий до всіх труднощів, які його чекали в Сан-Антоніо. До бою він не мав особливих надій на глядацьку підтримку. І дійсно, трибуни техаського стадіону “Аламодоме”, в більшості заповнені етнічними мексиканцями, зустріли Ломаченка свистом. Надалі навіть найменші спроби групи підтримки українця скандувати “Вася! Вася!” тут же заглушалися криками “Salido! Salido!”.
А ще боксер з України зіткнувся з низкою брудних прийомів з боку суперника – Орландо Салідо, наприклад, не соромився наступати на ногу Василю Ломаченку і потім нерухомого українця відразу атакував. Крім того, одного разу він пробив у момент, коли рефері на рингу Лоуренс Коул розводив боксерів з клінчу, і при цьому ледь не зніс самого арбітра. У самих клінчах Салідо регулярно намагався наносити удари нижче пояса. Коли ж це не виходило, він утримував руки суперника. Коул закривав очі на всі ці неподобства. Зате суддя примудрився винести відразу чотири попередження українцю. Ломаченко, до його честі, після бою на це не нарікав. “Я знав, що все так і буде. Салідо всі бої проводить брудно. Але я – чистий боксер, тому сам боксую чисто”, – посміхаючись говорив він після закінчення поєдинку.
Однак Орландо Салідо відзначився не тільки недозволеними прийомами. У неділю він постав на рингу боксером настільки високого рівня, рівного якому у Ломаченка ніколи раніше і не було. Ні в любителях, де українець виграв 396 боїв на дорослому рівні за єдиної поразки у фіналі чемпіонату світу-2007 від росіянина Альберта Селімова. Ні серед професіоналів – цей етап своєї кар’єри він почав перемогою над не таким вже й простим мексиканцем Хосе Раміресом, який 12 жовтня вперше в кар’єрі був нокаутований вже в четвертому раунді найпотужнішим ударом в ділянку сонячного сплетіння.
Точних ударів у Ломаченка виявилося більше – 164 проти 142 у Салідо. Це означає, що ефективність українця склала 37%, боксера з Мексики – 22%
У Техасі Салідо, за винятком першого раунду і кінця останнього, 12-го, виступав агресором. Він йшов вперед, викидав удар за ударом і при цьому акцентував особливу увагу на роботі по корпусу. Всього мексиканський боксер викинув 645 ударів, серед яких лише трохи більше половини – 348 – в голову. Ломаченко обмежився 411. “У мене була своя тактика. Я повинен був безупинно наносити удари і при цьому намагатися потрапляти якомога частіше. Та й, думаю, мій досвід проведення подібних боїв відрізнявся від тих, що мав суперник”, – стверджував після закінчення зустрічі 33-річний Орландо Салідо. Сам Василь Ломаченко теж не намагався применшувати рівня майстерності свого супротивника. “Орландо – великий чемпіон”, – зазначив він.
Та тільки – от і Василь Ломаченко теж виконав, здавалося б, достатню роботу для того, щоб отримати чемпіонський пояс. Більшості випадів Салідо наш боксер уникнув, фірмово ухиляючись рухами корпусу і грамотно діючи на відходах, “включаючи” ноги. При цьому Ломаченко не забував про контратаки. Працював він комбінаційно, а свої багатоходові серії, як правило, завершував акцентованими хуками і джебами в скроню або щелепу. Таким чином, точних ударів у Ломаченка виявилося більше – 164 проти 142 у Салідо. Це означає, що ефективність українця склала 37%, боксера з Мексики – 22%.
Вирішальний момент бою міг статися в 12-му раунді. У його ході Василь Ломаченко виглядав так само свіжо, як і колись, хоча за свою кар’єру в офіційних поєдинках більше п’яти трихвилинок ніколи раніше не проводив. Він відбив стартовий натиск мексиканця, а потім загнав того в кут і завдав настільки сильний удар по корпусу, що нарешті пощастило. “Я відчув себе дуже погано в 12-му раунді. Він  зловив мене непоганим ударом по корпусу, хоч при цьому і не потрапив по печінці. Це був момент виживання для мене, і моя готовність дозволила протриматися до кінця раунду”, – згадував пізніше Салідо.
До оголошення результатів у підсумковому успіху були впевнені в обох кутах. Василь Ломаченко, наприклад, раз за разом підкидав кулак і вигукував: “Yes!”, смакуючи церемонію вручення пояса чемпіона світу WBO. Втім, судді підрахували інакше. Лише в записці одного з них рахунок був на користь українця – 115:113. Два інших бічних рефері зафіксували перемогу Орландо Салідо – 113:115 і 112:116.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7934 / 1.57MB / SQL:{query_count}