Важке об’єднання

Навколо турніру за участі російських та українських команд вирують пристрасті

фото: free-lance.ru
Сьогодні стартує об’єднаний турнір за участю московського “Спартака”, київського “Динамо”, санкт-петербурзького “Зеніта” та донецького “Шахтаря”. Змагання ще не почалися, а пристрасті навколо вже вирують.
У вівторок керівник департаменту професійного футболу РФС Сергій Куликов заявив, що вказана організація, а також Федерація футболу України можуть бути оштрафовані за проведення турніру. За словами чиновника, його відомство намагається знайти відповіді на такі питання: хто є організатором турніру, яким буде регламент і хто відповість за безпеку.
“Все це треба погоджувати з УЄФА та ФІФА і попередньо ставити до відома міжнародні організації, – заявив Куликов в інтерв’ю виданню “Советский спорт”. – Інформацію необхідно підтверджувати за два місяці, а не за два дні. Проводяться не товариські матчі, а турнір, причому за участю команд із різних країн. Повторюся: цей захід повинні санкціонувати міжнародні футбольні інстанції”. 
Куликов висловив побоювання стосовно того, що РФС і ФФУ загрожують серйозні санкції. Однак не уточнив, які саме. “Питання знаходиться у віданні дисциплінарних органів ФІФА та УЄФА. Від цих організацій ще не надходили попереджувальні листи, але ми вирішили почати розслідування”, – наводить слова функціонера “Спорт-Експрес”.
Проте обидва відомства вже спростували ймовірність штрафів. “Це не турнір УЄФА, тому дозволу у нас питати не потрібно”, – пояснили “Інтерфаксу” у прес-службі УЄФА. А в ФІФА, у свою чергу, нагадали: вони не мають ніякого відношення до клубного футболу.
Заспокоїв громадськість і віце-президент ФФУ Сергій Стороженко: “Підстав для паніки немає. Відбувається робочий процес – із клубами ми листуємося, вони як організатори турніру роз’яснюють його регламент, особливості проведення матчів, питання безпеки. Це цілком звичайна ситуація для будь-якого турніру. Ми всі затвердимо та надішлемо документи в УЄФА для авторизації. Чи можливо відмовити клубам у проведенні змагання? Якщо тільки земля розколеться навпіл. Інших проблем, здатних перешкодити, я не бачу”. 
“Арбітри знаходитимуться під юрисдикцією ФФУ, адже організаторами виступають українські клуби. Ми виділимо на ці шість матчів наших арбітрів”, – додав він. На думку колишнього президента РФС В’ячеслава Колоскова, ризик штрафних санкцій з’явився унаслідок недостатньої компетентності організаторів турніру, які не знають міжнародних статутів, де прописано: такі матчі можуть проводитися тільки після узгодження з ФІФА та УЄФА.
“Припускаю, що клуби-учасники просто начхали на інтереси РФС та ФФУ. Мовляв, ми великі і нічого нам не буде. А в підсумку федерації футболу двох країн можуть серйозно оштрафувати”, – сказав Колосков в інтерв’ю “Спорт-Експресу”.
Одночасно ультрас київського “Динамо” закликають уболівальників відмовитися від відвідування матчів об’єднаного турніру. На їх думку, цей міні-турнір в літнє міжсезоння є репетицією перед стартом об’єднаного чемпіонату України і Росії. “Справжні уболівальники “Динамо” підтримують свій клуб, незалежно від суперника, і для них немає необхідності доводити свою вірність у комерційних турнірах”, – повідомляється у зверненні ультрас. 
Вони не вірять в те, що на об’єднаний чемпіонат прийде більше людей, ніж зараз на стадіон. У той же час фанати киян із нетерпінням чекають матчів з російськими командами в єврокубках.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8090 / 1.55MB / SQL:{query_count}