Влучити в нагороди

Сьогодні змішаною естафетою стартує чемпіонат світу з біатлону

Сьогодні змішаною естафетою стартує чемпіонат світу з біатлону

У німецькому містечку Рупольдинг стартує чемпіонат світу з біатлону. В його програмі абсолютно всі дисципліни цього виду спорту. Першого дня весни відбудеться змішана естафета, 
3 березня – чоловічий і жіночий спринт, наступного дня – перегони переслідування, 6 і 7 березня – індивідуальні перегони, 9 і 10 – естафети і нарешті в неділю, 11 березня, завершать чемпіонат мас-старти.
Мабуть, усі біатлоністи покладають на цей чемпіонат особливі надії. Не виняток і збірна України. Доволі невдалий сезон на етапах Кубка світу цілком можна підсолодити нагородами світової першості.
Наші тренери вирішили використати всю доступну для вітчизняної федерації квоту й заявили сім чоловіків і сім жінок. Біатлоністок України представлять: сестри Віта й Валентина Семеренко, Олена Підгрушна, Наталя Бурдига, Юлія Джима, Інна Супрун та Ірина Варвинець.
Якщо сестри Семеренко вирішать проблеми зі стрільбою, то можуть реально претендувати на високі місця. Підгрушна теж цілком може “вистрілити” на цій першості, і приводом для такого висновку є три золоті нагороди, які Олена здобула на останньому чемпіонаті Європи у словацькому Осрблі. Вражає прогрес екс-росіянки Бурдиги, яка від початку року показує стабільно високі результати і яка нарешті отримала дозвіл на участь в естафеті. Саме в естафетних перегонах в українок найкращі шанси поборотися за нагороду. Адже наша четвірка цілком може конкурувати з німкенями, росіянками, норвежками та француженками. Хоча, якщо подивитися на результати нинішнього сезону, конкуренція буде велика. Не мають наміру бути статистами і збірні Білорусі, Швеції, Польщі та Італії.
Головним фаворитом жіночої частини змагань є німкеня Магдалена Нойнер. І на це є кілька причин. По-перше, це найсильніша сьогодні біатлоністка (лідер Кубка світу), по-друге, змагання відбудуться в неї на батьківщині, тож шалена підтримка глядачів Магдалені забезпечена, а по-третє, цей сезон – прощальний для Нойнер, вона вже давно заявила, що йде зі спорту. 
Але й конкурентки в німкені чудові. Реактивна Дар’я Домрачева з Білорусі здатна на лижні відіграти секунди, упущені на вогневому рубежі. А якщо вона закриє всі мішені, хто зможе її зупинити? Повна протилежність Домрачевій – росіянка Ольга Зайцева. Вона стабільно стріляє в ціль, але не настільки швидко біжить. На останньому етапі Кубка світу нагадала про себе і Кайса Макаряйнен. Якщо вона збереже свою гарну форму, то побореться за “золото”. Особливо в індивідуальній гонці, де в неї це непогано виходить. Не можна скидати з рахунків і норвежку Туру Бергер, і шведку Хелену Екхольм, і досвідчену німкеню Андреа Хенкель.
Серед чоловіків виступлять Сергій Седнєв, брати Артем і Роман Прими, Сергій Семенов, Олександр Біланенко, Андрій Дериземля й Олег Бережний. Зважаючи на все, шансів на успіх у наших лижників-стрільців дещо менше, аніж у дівчат. Але надії все-таки  залишаються. Після того як була дещо зірвана підготовка до сезону, тренери збірної неодноразово повторювали про те, що головний старт сезону буде саме в Рупольдінгу й на нього спрямовані всі зусилля. Все-таки окремі успіхи таких гонщиків, як Прима, Седнєв, Біланенко й Дериземля, дають привід для оптимізму. А це значить, що потенціал у наших хлопців є. І якщо вони плідно попрацювали на останніх зборах, то зможуть приємно здивувати своїх шанувальників. 
У чоловіків темп будуть задавати в основному норвежці. Довгий час у Кубку світу першу сходинку міцно утримував Еміль Свендсен – чи не  головний фаворит змагань. Його співвітчизник Тар’єй Бьо, незважаючи на невдачі в Кубку, не раз заявляв, що на чемпіонаті він себе ще покаже. І найзнаменитіший гонщик сучасності – Оле-Уйнар Бьорндален – на останньому етапі Кубка світу вийшов з тіні, завоювавши першу золоту нагороду в цьому сезоні. З його досвідом і вмінням цілеспрямовано готуватися, здається, і в Рупольдингу він поповнить свою величезну колекцію різноманітних нагород. Французи брати Фуркади – Сімон і Мартен – також можуть показати себе з найкращого боку. До того ж Мартен, як лідер Кубка світу, буде намагатися закріпити свій успіх. Втім серед чоловіків є дуже багато біатлоністів, які можуть опинитися на п’єдесталі. Це німці Андреас Бірнбахер і Арндт Пайффер, росіяни Андрєй Маковєєв, Євгєній Гаранічєв, Антон Шипулін і Євгєній Устюгов, шведи Карл-Йоханн Бергман і Фредрік Ліндстрем.
Своєрідним аперитивом чемпіонату стане змішана естафета, яка відкриє першість. Нагадаємо, що саме в цьому виді програми збірна України завоювала єдину поки срібну медаль у змаганнях Кубка світу нинішнього сезону. Щоправда, тоді були відсутні багато найсильніших біатлоністів. Зараз цього, звісно, не буде. Вчора був оприлюднений склад українців на цю дисципліну. За збірну України будуть виступати Наталя Бурдига, Віта Семеренко, Андрій Дериземля та Сергій Семенов.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8249 / 1.58MB / SQL:{query_count}