Ставка на змагання світового рівня

Богдан Юхницький, голова Львівського обласного спортивного товариства студентів “Гарт”, про вдалі виступи спортсменів на універсіадах та амбітні плани 

Богдан Юхницький, голова Львівського обласного спортивного товариства студентів “Гарт”, про вдалі виступи спортсменів на універсіадах та амбітні плани 

У серпні цього року Богдан Юхницький був членом керівництва української делегації на Всесвітній універсіаді в китайському Шеньчжені. Спілкуємося з головою Львівського обласного спортивного товариства студентів “Гарт” про  позитивні результати цих змагань, а також плани проведення у Львові у 2014-му чемпіонату світу серед студентів із кульової та стендової стрільби.

– Пане Богдане, прошу сказати, як  оцінюєте внесок львівських спортсменів у виступі студентської команди України на Всесвітній універсіаді?

– Як доволі успішний. У різні роки бувало по-різному, можу так стверджувати, бо не вперше був на світових змаганнях студентів. Але цьогоріч 15 спортсменів (фехтувальники, шахісти, лучники) зі Львова внесли гарний додаток до скарбнички медалей команди України, яка у загальному підсумку посіла сьоме місце серед 160 країн. Вдало виступили наші шахісти (Марічка Музичук і Мартин Кравців з університету фізкультури та брати Юрій і Андрій Вовки – з ЛНУ ім. І. Франка), які командою здобули срібні медалі, поступившись лише господарям турніру – китайцям. Авторитет львів’ян підтвердився ще й тим, що саме представник нашого міста лучник Дмитро Грачов отримав почесну місію нести прапор України на урочистому відкритті Універсіади.

– Цього року львівські студенти дуже вдало виступили і на Всеукраїнській універсіаді?

– Тут був наш повний успіх! Уперше в історії проведення цих змагань Львівський держуніверситет фізкультури посів перше місце серед усіх навчальних закладів України, а збірна Львівщини у загальнокомандному заліку була другою.

– Скажіть, будь ласка, чим можна пояснити успішний виступ?

–  Добра спортивна робота на кафедрах фізвиховання наших провідних ВНЗ, вдало працюють їхні спортивні клуби. Студентський спорт має підтримку своїх керівників  у багатьох вишах – ЛНУ ім. І. Франка, Львівській політехніці, Українській академії друкарства, Комерційній академії, Медуніверситеті ім. Данила Галицького, Університеті безпеки життєдіяльності, Львівській академії сухопутних військ, уже не кажу про Університет фізкультури. Важливо, що студенти мають де займатися спортом – вводяться нові спортивні об’єкти, стадіони, зали, басейни. Спортом займаються 54 тисячі студентів, є з кого вибирати.

–Незабаром у Львові відбудеться традиційний студентський спортивний фестиваль. Що очікуєте від його проведення?

–15 – 20 листопада на спортивних базах львівських навчальних закладів відбудеться вже 15-й спортивний фестиваль. Він збирає не спортсменів високої спортивної кваліфікації, а тих студентів, які залюбки займаються різними видами спорту і хочуть свої здібності порівняти з такими ж аматорами. Фестиваль стає з кожним роком популярнішим, бо поряд зі спортивною програмою для гостей пропонують цікаві культурні імпрези.

–Але, крім студентських фестивалів, відомо, що ви замахнулися на проведення змагань світового рівня?

– Через Студентську спортивну спілку просимо отримати право провести 2014-го чемпіонат світу серед студентів із кульової та стендової стрільби. Маємо підтримку мера Львова, який надіслав відповідний лист із підтримкою наших намірів, а усі оргпитання допомагає вирішувати віце-президент Федерації стрільби України, виконавчий директор відділення НОК України у Львівській області Ярослав Кашуба. 

Маємо багаті традиції у стрільбі, стрілецька база у Львові відповідає міжнародним стандартам, а через три роки наше місто стане ще кращим і привабливішим центром туризму зі сучасними готелями та комунікаціями. Після проведення Євро-2012 та заявки про наміри провести зимові Олімпійські ігри-2022 із центром у Львові, спортивний образ міста Лева стає у світі щоразу відомішим.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7774 / 1.57MB / SQL:{query_count}