Довести свою перевагу

Сьогодні у Вроцлаві відбудеться бій між Віталієм Кличком і Томашем Адамеком. Сьогодні у польському місті Вроцлаві відбудеться бій Віталія Кличка, який захищатиме титул чемпіона світу в суперважкій вазі за найпрестижнішою світовою боксерською версією WBC (Всесвітня боксерська рада), проти поляка Томаша Адамека. Віталій Кличко виходить на ринг через трохи більше ніж два місяці після того, як відбулася дуже важлива для нього подія.

Сьогодні у Вроцлаві відбудеться бій між Віталієм Кличком і Томашем Адамеком

Сьогодні у польському місті Вроцлаві відбудеться бій Віталія Кличка, який захищатиме титул чемпіона світу в суперважкій вазі за найпрестижнішою світовою боксерською версією WBC (Всесвітня боксерська рада), проти поляка Томаша Адамека. Віталій Кличко виходить на ринг через трохи більше ніж два місяці після того, як відбулася дуже важлива для нього подія. Молодший брат Володимир, вигравши 2 липня в Гамбурзі у Девіда Хея, додав до своїх чемпіонських поясів – Міжнародної боксерської федерації (ІBF) і Всесвітньої боксерської організації (WBO) – пояс Всесвітньої боксерської асоціації (WBA), який належав Хею.
Таким чином, усі чотири титули опинилися нарешті в одній українській родині. Давня мрія братів збулася. І тепер вони будуть робити усе, аби ці пояси затрималися в родині якомога довше. Перша перепона у здійсненні цієї мети – Томаш Адамек.
Чому Адамек?
У те, що завтра один із цих поясів Клички втратять, мало хто вірить. Наприклад, у більшості букмекерських контор ставки на перемогу Віталія Кличка приймаються з коефіцієнтом близько 1,15, у той же час коефіцієнт на звитягу Адамика – від 4,5 до 7.  Можливо, саме те, що у поляка мало хто вірить, може зіграти йому на користь.
Кілька місяців тому Віталій Кличко відзначив, що в нього і його молодшого брата в суперважкій вазі залишилося тільки двоє по-справжньому вартих і цікавих суперники -– британець Девід Хей і поляк Томаш Адамек. З першим 2 липня впорався Володимир. А ось Адамек усе ж не такий простий, як може здаватися спочатку. Польський боксер – справжній боєць, який зумів пробитися на Олімп не завдяки своєму таланту, а насамперед через величезну працездатність. Саме завдяки волі й зневазі до болю він не раз нівелював огріхи й недоліки в технічному оснащенні й поступово продирався наверх. Томаш – екс-чемпіон світу у двох категоріях, напівважкій і важкій вазі, і це має викликати повагу. І на відміну від багатьох боксерів поляк ніколи не уникав справжніх випробувань.
Напівважкий дивізіон ще довго буде пам’ятати дві бійні, улаштовані Томашем разом з Пілом Бріґґсом, а важковики, які традиційно страждають від недостатнього інтересу громадськості (саме тому боксери з цієї вагової категорії намагаються якомога швидше перейти у суперважковики), були шоковані видовищним поєдинком Адаменка і Стіва Каннінгема у грудні 2008 р. Всі згадані бої Томаш виграв, а єдиної поразки зазнав у 2007 році в 12 раундовому протистоянні з Чеді Доусоном.
Перехід Томаша у суперважку вагу певною мірою був безглуздим. Адже габарити в польського боксера для цього дивізіону залишають бажати кращого. Проте Адамек не був би собою, якби не спробував власні сили серед королів боксу. Провівши напівтренувальні бої з  Анджеєм Голотою й Джейсоном Естрадою, Томаш вийшов проти Кріса Арреоли, який палко бажав реабілітуватися після поразки від Віталія Кличка. Бій вийшов видовищним і тримав у напрузі. Перемогу за пунктами здобув Адаме, проте Томаш не раз опинявся на межі поразки. У наступному двобої Адамек перевірив себе з двометровим опонентом Майклом Грантом, неоднозначно вказуючи на зустріч із одним із братів Кличків. В цьому бою, як і проти  Віні Маддалоне й Кевіна Макбрайда, поляк  святкував перемогу.
Тож можна констатувати, що характеру та бажання перемогти у Адамека дуже багато. Він може спокійно протриматися усі 12 раундів і в певний момент переломити хід двобою. Це чи не найголовніший фактор на користь польського боксера. Плюс, звичайно, швидкість, яка через габарити у Томаша, безперечно, більша. Не слід забувати і ще два факти, які цілком можуть зіграти на користь поляка. По-перше, старшому Кличку вже 40 років. Це вік, коли форму підтримувати вже неймовірно складно. По-друге, двобій відбувається у Польщі. А польські спортсмени – абсолютно у всіх видах – чудово заводяться, коли виступають вдома, і публіка змушує їх стрибати вище голови.
Тож Віталій Кличко не лукавив, називаючи Адамека одним з останніх гідних суперників. Принаймні завойованих під час кар’єри регалій у поляка вистачить на добрий десяток нинішніх претендентів, вони й були добуті в легших категоріях.
Чому Кличко?
А хіба є інші варіанти?  Адже будь-який великий гарний боксер має бити маленького гарного бійця. Яким би небезпечним і гідним претендентом не вважали Томека, різниця між від природи великим суперважковиком і лише підкачаним боксером дасть про себе знати з перших же секунд бою. І цілком можливо, Адамек на ринзі зрозуміє, що Віталій Кличко – це аж ніяк не Голота, Грант і Арреола. Звичайно, сила удару в Кличка у нинішньому віці, можливо, і втратила щось, проте для поляка її точно вистачить. Натомість Адаменку, аби нокаутувати українця, слід влучити не раз і не два і найголовніше дуже сильно. А сила удару в поляка ніколи не була головним фактором перемоги, навіть у слабших вагових категоріях. І навряд чи Адамек зважиться на відкритий обмін ударів, адже йому мало того, що слід скорочувати дистанцію і уникати пострілів Віталія (той же стояти не буде), а й слід дотягнутися до українця.
На користь українця практично все: досвід, сила, габарити, та й характером він аж ніяк не поступається опоненту. Усі фахівці віддають перевагу в цьому бою Кличку-старшому. Навіть промоутер Адамека Кеті Дува вважає фаворитом саме українця. І, напевно, єдиний, хто, мабуть, у цьому сумнівається,  – сам Віталій.
“Розмір у боксі не має ані найменшого значення. Як і в будь-якому виді спорту, тут відіграють роль внутрішні якості – техніка, витривалість, сміливість і характер, –заявив Кличко в одному з інтерв’ю. – І Адамек проявив ці якості, коли став чемпіоном світу у двох вагових категоріях. А сьогодні він є офіційним претендентом у суперважкій вазі. Тому я не міг відмовитися від цього двобою, інакше втратив би титул чемпіона. Адамек дуже швидкий, технічний, і боксувати проти нього буде досить непросто. Тому його розмір грає йому на руку.  Чи зможе він мене переграти? Чи швидший він за мене? Яка його сила удару? Все це ми побачимо на ринзі”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7830 / 1.6MB / SQL:{query_count}