Перше золото від 2005 року

Цими днями у Тегу (Корея) Ольга Саладуха принесла збірній України першу із 2005 року золоту медаль чемпіонату світу з легкої атлетики. У змаганнях з потрійного стрибка вона вивела суперниць із рівноваги вже у першій спробі, продемонструвавши блискучий результат 14,94 м, що згодом і став переможним.

Цими днями у Тегу (Корея) Ольга Саладуха принесла збірній України першу із 2005 року золоту медаль чемпіонату світу з легкої атлетики. У змаганнях з потрійного стрибка вона вивела суперниць із рівноваги вже у першій спробі, продемонструвавши блискучий результат 14,94 м, що згодом і став переможним.
Минулорічна чемпіонка Європи в потрійному стрибку Ольга Саладуха до світової першості в Тегу підходила у статусі однієї з фавориток і головної надії збірної України. Цей сезон складався для неї дуже успішно – Саладуха боролася за медалі на всіх етапах “Діамантової ліги” і показала третій результат сезону у світі – 14,98 м. Він також став вищим досягненням у кар’єрі українки.
Суперниці у фіналі в Ольги Саладухи були досить небезпечні. Дві з них  – дворазова чемпіонка світу Яргеліс Савіньє з Куби та Катерін Ібаргуен з Колумбії – у нинішньому сезоні стрибали на 1 см далі нашої спортсменки. Крім того, деякі спортсменки робили за свою кар’єру стрибки за 15 м – гросмейстерські в цьому виді програми. Ольга Рипакова з Казахстану показувала результат 15,25 м, Яргеліс Савіньє – 15,28 м, а британка Яміле Алдама – 15,29 м.
Не дуже втішними для Ольги Саладухи виявилися й результати кваліфікації. Кваліфікаційний норматив (14,45 м) зуміли подолати тільки три легкоатлетки – Савіньє (14,62 м), її співвітчизниця й срібна медалістка попереднього чемпіонату світу Мабель Гай (14,53 м), а також Ібаргуен. Ще дев’ять спортсменок, у тому числі й Саладуха, відбиралися у фінал за результатами. Українка стрибнула на 14,40 м і зайняла у відборі четверте місце.
Проте у фіналі всі переживання із приводу форми Ольги Саладухи виявилися даремними. Вона приголомшила суперниць уже в першій спробі, стрибнувши на 14,94 м і змусивши суперниць увесь час перебувати в ролі тих, хто наздоганяє. І, на щастя, в цій ролі вони залишилися до останнього стрибка. Яргеліс Савіньє, стрибнувши на 14,43 м і не використавши ще дві спроби, достроково склала повноваження чемпіонки світу, як з’ясувалося – через травму. Першою більш-менш близько підібратися до Саладухи вдалося в четвертій спробі Ібаргуен. Колумбійка стрибнула на 14,81 м, а вже наступним стрибком зафіксувала результат на позначці 14,84 м. Щоправда, на другому місці вона перебувала недовго. Незабаром своє вагоме слово сказала Ольга Рипакова, яка показала 14,89 м.
Ольга Саладуха в жодній із наступних спроб, що заслуговують уваги, результатів не показала й спостерігала за фіналом із дистанції свого першого стрибка. Усе вирішувалося в заключній спробі. Упоратися з колосальною напругою не вдалося ані Ібаргуен, ані Рипаковій, яким дісталися “бронза” й “срібло” відповідно. Українка свій шостий стрибок робила вже у статусі чемпіонки світу.
“Золото” Ольги Саладухи стало першою медаллю збірної України на нинішньому чемпіонаті світу. До цього наша команда не вигравала нагород світової першості з 2007 року, а попереднє “золото” українці завойовували 2005 року. Тоді у стрибках у висоту вирізнився Юрій Кримаренко. Саладуха принесла Україні восьме “золото” чемпіонату світу в історії нашої збірної і друге чемпіонство в потрійному стрибку. До неї 1995 року в цьому виді найсильнішою у світі була Інеса Кравець, досягнення якої – 15,50 м – залишається неперевершеним досі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3726 / 3.99MB / SQL:{query_count}