Футбольний ювілей

Українcькому футболу виповнюється 117 років

Українcькому футболу виповнюється 117 років

У Львові 14 липня, о 19.15, відбудеться історична реконструкція першого футбольного поєдинку в Україні. Як і 117 років тому, матч відбудеться у Стрийському парку, поблизу пам’ятника, присвяченого першій футбольній зустрічі, на залишках тодішнього стадіону. Організаторами матчу є департамент “Євро-2012” Львівської міської ради та Федерація футболу Львівської області.
– Склад команд поки що не відомий, проте точно знаємо, що це будуть львівські футболісти. Раніше ми планували запросити гравців із Кракова, щоб повністю відтворити події 1894-го, але виникли проблеми із поселенням, – розповіла “Пошті” Людмила Дунець, провідний менеджер з інформаційної політики та PR ЛКП “Агенція з підготовки міста Львова до Євро-2012”.
Нагадаємо, 14 липня 1894 року у Стрийському парку відбувся перший футбольний матч в історії України та Польщі, за участі команд товариства “Сокіл” Львова та Кракова. Матч розпочався 14 липня 1894 року, о 17.00. Львів’яни грали у білих футболках та сірих гімнастичних штанцях, а гості – у білих футболках та синіх штанцях.
 Поєдинок судив професор Виробек із Кракова. На стадіоні місткістю 10 000 глядачів зібралося близько 3000 людей. Гра тривала шість хвилин – до першого забитого гола. Цей м’яч провів другокурсник учительської гімназії Володимир Хомицький, який діяв на лівому флангу поля. Тактики й стратегії у діях футболістів майже не було, головним завданням було проштовхнути м’яч повз воротаря у ворота. Стійками воріт служили два прапорці, увіткнуті у землю.
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8021 / 1.53MB / SQL:{query_count}