Регбі у Львові!

20 серпня – міжнародна зустріч збірних України та Румунії Сьогодні, 20 серпня,  о 15.00,  на стадіоні “Юність”, що у Парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького, відбудеться матч Кубка європейських націй із регбі-15 між збірними України та Румунії.

 

20 серпня – міжнародна зустріч збірних України та Румунії

 Сьогодні, 20 серпня,  о 15.00,  на стадіоні “Юність”, що у Парку культури та відпочинку ім. Богдана Хмельницького, відбудеться матч Кубка європейських націй із регбі-15 між збірними України та Румунії. Прогнозують, що ця спортивна подія може стати визначальною у розвитку цього виду спорту в Україні протягом наступних чотирьох років. Адже Львів розглядають як дуже перспективний плацдарм для проведення міжнародних  змагань із регбі в Україні.

“Львів має дуже велике значення в нашій стратегії розвитку регбі  у найближчі чотири роки. І саме тому ми вибрали місто Лева  для проведення цього матчу. Ми маємо надію, що вболівальники прийдуть на стадіон і  підтримають нашу команду, бо гра дуже важка. Збірна Румунії дуже серйозний суперник, і фактично цей матч має психологічний підтекст. Наша команда покаже новий рівень гри і характеру”, – зазначив Олександр Гула, виконавчий директор Федерації регбі України.

Українські спортсмени  п’ять днів інтенсивно тренувалися і налаштовані дуже серйозно. Однак, як прогнозує Олег Залізний, технічний директор Федерації регбі України, з командою Румунії буде складно змагатися. “Вона готується  до Кубка світу, який відбудеться у вересні, і,  думаю, що  команда боротиметься на максимумі своїх можливостей”.

Варто зазначити, що інтенсивно готувалися не тільки спортсмени, але й довелось “підтягувати” стадіон. Зокрема, протягом трьох тижнів приводили  до належного вигляду основні конструкції стадіону, трав’яного покриття та інших елементів.

“Ми зробили  найнеобхідніші оновлення. Сподіваюся, що після проведення матчу продовжимо цей процес. Адже Львів має велику перспективу у проведенні будь-яких змагань і  не тільки з регбі. Іноземні спортсмени і вболівальники з великою радістю приїжджають до Львова через його географічну близькість до Західної Європи”, – зазначив Юрій Грабовський, голова організаційного комітету матчу Україна – Румунія.

За його словами,  1-2 жовтня федерація готує  великий міжнародний турнір із жіночого регбі-7. За попередніми заявками, в ньому візьмуть участь близько 80 іноземних команд.

КОМЕНТАР:

 

Петро Адамик,

 депутат Львівської міської ради, президент Федерації регбі у Львівській області:

– Це  перший офіційний матч дорослої команди,  який грають не в Києві. Тому, вважаю, що це дуже важлива подія, яка має велике значення для популяризації регбі у Львові та області. Крім того, під час підготовки до матчу ми трохи  модернізували стадіон “Юність”. Допомогла Федерація регбі України, знайшли кошти в місті, пустили “капелюх” по львівських меценатах.  На жаль, багато підтримки влади  робиться лише на папері, оскільки  фактично грошей немає, бюджет не виконується, пріоритетними сьогодні є ремонти доріг до Євро-2012. Клуби існують за кошти меценатів, так само, як і стадіон. Але міська рада  дуже посприяла тим, що віддала стадіон “Юність” у пільгову оренду. Багато для популяризації цього виду спорту робить Федерація регбі України. Діти в секціях займаються безкоштовно,  ми забезпечуємо їх формою, інвентарем, поїздками на змагання. Ми  забираємо хуліганів з вулиці і робимо з них відповідальних чоловіків, які вміють працювати в команді і знають, що таке відповідальність. Тому я хочу запросити батьків на матч і в секції. Регбі – це хороша школа для хлопчиків.

 

ДО ТЕМИ:

Федерація регбі України була заснована 16 грудня 1991 р. У червні 1992 року Федерація регбі України стала колективним членом FIRA-AER, а в жовтні того ж року – IRB. Загальне число зареєстрованих гравців – 2880 осіб, які займаються у 44 клубах. На Львівщині є кілька професійних та напіваматорських команд регбі: “Батяри”, “Сокіл”, “Сокіл-1”, “Сиві леви”,  жіноча команда регбі Львівського аграрного університету. А також  дитячі команди в п’яти категоріях, з них  три – чемпіони України. Загалом це 200 дітей. Функціонує близько 12 дитячих секцій.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7930 / 1.59MB / SQL:{query_count}