Хто очолить Львівську обласну раду?

Головним претендентом на посаду голови ЛОР є Олег Панькевич. Але все залежатиме від позиції “Свободи”

Головним претендентом на посаду голови ЛОР є Олег Панькевич. Але все залежатиме від позиції “Свободи”

Сьогодні, 30 листопада, новобрані депутати Львівської обласної ради VII скликання зберуться на першу урочисту сесію і набудуть своїх законних повноважень. Після прийняття присяги та вітальних слів обранці перейдуть до найважливішого і найбільш очікуваного пункту порядку денного – обрання голови Львівської облради. Голосування цього питання стане підсумком компромісів і домовленостей, які тривали майже цілий місяць аж до пізньої ночі вчорашнього дня.

Упродовж місяця після виборів медіа, у тому числі й “Пошта”, називали різних кандидатів на посаду глави найвищого представницького органу Львівщини. Зокрема, звучали прізвища члена ВО “Свобода” Пилипа Пилипенка, депутата від Партії регіонів, екс-губернатора Олександра Сендеги, заступника голови НРУ, екс-міністра ЖКГ Василя Куйбіди, голови ЛОО “Фронт змін” Степана Кубіва. Ці люди привернули до себе увагу ЗМІ лише через свою харизматичність та присутність у списках обраних депутатів.

Утім насправді все це були не більше ніж здогадки самих журналістів. Жоден із кандидатів не лише не підтверджував свого бажання очолити раду, навіть не заявляв про таку ймовірність. Кандидатури голови є лише результатами політичних домовленостей між переможцями виборів, які мають найбільшу фракцію у раді ВО “Свобода”, та національно-патріотичними силами, представленими у ЛОР фракціями “Фронт змін”, “Наша Україна”, НРУ.

“Завтра є шанс обрати голову облради. Залежить це від здатності домовлятися між ВО “Свобода”, як найбільшою фракцією, і націонал-демократами, які представлені “Фронтом змін”, “Нашою Україною” і НРУ. До них через ліберальне спрямування можуть долучитися такі політичні сили, як “УДАР”. Нам важко визначити їх позицію поки що, бо вони лише увійшли у політику. Але якщо відбудеться порозуміння між цими силами, то, без сумніву, голова ради буде обраний”, – заявив “Пошті” Василь Куйбіда. Гірше буде, якщо політичні сили не продемонструють гнучкості і здатності йти на компроміси, каже “рухівець”:

“Тоді обрання голови може відкластися. Але мій внутрішній голос підказує мені, що коли ці люди вчаться на помилках і навіть на своїх помилках, яких достатньо було впродовж останніх років, то така домовленість має скластися”.

Як склалися домовленості між фракціями, політик не повідомив, залишивши поле для здогадок, домислів та аналізу.

Як стало відомо “Пошті” з власних джерел, перемовини між політичними силами, яких обрано в раду, йдуть складно. Минулого тижня повідомили, що на посаду голови ЛОР претендує Олег Панькевич.

Зрозуміло, що все залежатиме від позиції “Свободи”. Якщо ця політична сила займе непоступливу, не гнучку позицію (а саме так, подейкували джерела “Пошти”, було принаймні ще вчора), то голову ради оберуть не скоро. Про невдалі компроміси і непоступливість “свободівців” свідчитиме також і те, що сьогодні у раді, окрім кандидатури Олега Панькевича, яку висуне ВО “Свобода”, з’явиться кандидатура від національно-патріотичних фракцій. Таким кандидатом може стати Валерій П’ятак. Хоча сам він коментувати таку ймовірність “Пошті” відмовився. Сказав лише, що “завтра все стане відомо”.

Досі ВО “Свобода” не була при владі й не мала більшості у місцевих радах. Її діяльність була відома українцям, як суто політична, опозиційна. Відтак малоймовірно, щоб потрапивши до влади, “свободівці” раптом забули про свої мітинги, політичні гасла і взялися за господарку. Заради справедливості варто сказати, що й раді минулого скликання не бракувало заполітизованості, але коли тепер процесом одноосібно правитиме “Свобода”, то Львівська облрада перетвориться на шоу “Відкритий мікрофон”. Власне це також є предметом політичних домовленостей. Частина політичних сил бачить роботу ЛОР лише у господарській площині, інша, зокрема, і у політичній.

Якщо ж нині на посаду голови ради буде лише один кандидат, то можна вважати, що політичні сили продемонстрували поміркованість, конструктивізм і домовилися між собою.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8760 / 1.57MB / SQL:{query_count}